خبر

 • تک بورد - مایکروسافت و AMD می توانند گرافیک Radeon را به Surface Pro X بعدی بیاورند

  مایکروسافت و AMD می توانند گرافیک Radeon را به Surface Pro X بعدی بیاورند
  18 روز و 11 ساعت قبل

  شایعه: Surface Pro X از زمان انتشار اولیه خود در سال 2019 هیچ ارتقاء قابل ملاحظه ای در SoC مشاهده نکرده است ، اما با تراشه SQ2 در سال 2020 از سرعت کمی برخوردار است. با این حال ، در حال حاضر به نظر می رسد که مایکروسافت و AMD در حال کار هستند در مورد گرافیک RDNA برای تغذیه نسل بعدی Surface Pro X-و شاید سایر دستگاه ها نیز.

  اگر می توان به موضوعی در انجمن فناوری کره ای Clien اعتقاد داشت ، مایکروسافت و AMD با هم همکاری می کنند تا پس از Exynos 2200 سامسونگ در استفاده از گرافیک mRDNA جفت شده ، پردازنده ای در کلاس لپ تاپ طراحی کنند. با CPU بازو.

  در حالی که انتظار می رود در مقایسه با Exynos \ 'X2s فقط از هسته های Cortex X1 استفاده کند ، اما اگر آنها 3 را اجرا کنند ، احتمالاً آنها را با سرعت بسیار بیشتری ساعت نیز اجرا می کند. ساعتهای گیگاهرتزی پردازنده های SQ همه چیز را در پیش دارند. این یک مزیت بزرگ نسبت به تراشه سامسونگ است ، بیش از اندازه کافی برای نفی تفاوت 16 درصدی IPC که Arm ادعا می کند بین دو طرح.

  بعلاوه ، باید بتواند تعداد بیشتری از این هسته ها را قرار دهد - - در حالی که Exynos فقط یک X2 واحد به عنوان "Super " هسته خود دارد - و این عملکرد را بسیار بهتر با فضای گرمایی و قدرت یک شاسی لپ تاپ حفظ می کند.

  AMD برای تجهیز تجهیزات با مایکروسافت همکاری می کند. پردازنده قدرتمند لپ تاپ ARM در سرفیس. هدف هدف: پایین تر از کلاس GTX1050 اما بسیار بهتر از تراشه Qualcomm که از قوس قدیمی استفاده می کند. و در کل لپ تاپ های سبک وزن ARM. پردازنده گرافیکی: 4WGP ، 8CU (1/2) منبع ظاهراً پردازنده از پردازنده گرافیکی mRDNA2 مانند طراحی Exynos با 8 CU استفاده می کند ، تنظیماتی که آن را بر روی پایه Steam Deck قرار می دهد. پست های انجمن روشن می کند که عملکرد با GTX 1050 قابل مقایسه است (اما ضعیف تر از آن است). در زیر جایی که تصور می شود Valve handheld قرار دارد ، Deck همچنین از گرافیک RDNA 2 کامل استفاده می کند که با LP- پرسرعت تغذیه می شود. رم DDR5. در هر صورت ، تراشه Microsoft-AMD هنوز باید راه حل های گرافیکی را در محصولات موجود Qualcomm محکم کند.

  مودم Exynos باید اتصال 5G را به همراه داشته باشد ، اما به نظر می رسد این میزان مشارکت سامسونگ در این پروژه است. ظاهراً قرار بود ابتدا در فرایند 5 نانومتری تیتان کره تولید شود ، اما بازدهی پایین به جای آن ، گره 5 نانومتری TSMC را مجبور کرد. تأخیر ناشی از عدم وجود Surface Pro X به روز شده برای سال 2021 است. 5LPE فقط با گره قبلی TSMC مطابقت دارد ، انتقال آن به فرآیند N5 دومی باید مزایای کارایی ملموسی را به همراه داشته باشد. با توجه به رقابت شدید در پردازنده های لپ تاپ در حال حاضر ، بین پردازنده های AMD Ryzen ، M1 اپل و قطعات ناهمگن آینده اینتل Alder Lake ، هرگونه مزیت دیگر برای دستگاه هنوز تحت تأثیر آشفتگی Windows-on-Arm قرار دارد. بسیار خوش آمدید.

خبرهای دیگر از سخت افزار