خبر

 • تک بورد - قیمت SSD به دلیل عرضه بیش از حد NAND در سه ماهه آینده 3 تا 8 درصد کاهش می یابد

  قیمت SSD به دلیل عرضه بیش از حد NAND در سه ماهه آینده 3 تا 8 درصد کاهش می یابد


  7 روز و 15 ساعت قبل

  آینده نگر: در اینجا چند خبر خوب برای هر کسی که می خواهد SSD های خود را از ماه آینده ارتقا دهد، وجود دارد. شرکت تحلیل بازار TrendForce گزارش می‌دهد که انتظار می‌رود قیمت درایوهای حالت جامد مصرفی بین 3 تا 8 درصد در طول سه ماهه سوم به دلیل عرضه بیش از حد NAND کاهش یابد.

  TrendForce می‌نویسد که در حالی که سفارشات پشتیبان باقی مانده است، تقاضا برای SSD در مقایسه با سطوح سال گذشته کاهش یافته است، زمانی که کار از خانه معمول بود و افراد بیشتری سخت‌افزار کامپیوتر را خریداری می‌کردند.

  عوامل آشنای دیگری پشت تقاضای خنک‌کننده برای SSD وجود دارد: رکود اقتصادی جهانی و افزایش تورم بر میزان تمایل مردم برای خرج کردن تأثیر می‌گذارد. این منجر به کاهش سهام شرکت ها، به ویژه تولیدکنندگان گوشی های هوشمند چینی شد. به این ترتیب، عرضه بیش از حد در بازار فلش NAND وجود دارد.

  وقتی صحبت از SSD های سازمانی می شود، داستان متفاوتی است. TrendForce انتظار دارد ظرفیت خرید SSD سازمانی جهانی 10 درصد نسبت به سه ماهه افزایش یابد، تا حدی به لطف سفارشات مراکز داده های فوق مقیاس، به این معنی که پیش بینی می شود قیمت این SSD ها ثابت بماند.

  https://techbord.com به <b>دلیل</b> <b>عرضه</b> بیش از حد NAND

  اشاره شده است که تقاضا برای Chromebook از سه ماهه دوم به بعد کاهش داشته است. پیش‌بینی می‌شود که در سال 2022، قیمت‌های ذخیره‌سازی eMMC مورد استفاده در ماشین‌ها (و ارزان‌ترین نسخه Steam Deck) 3 تا 8 درصد در سه‌ماهه سوم کاهش پیدا کند—فقط انتظار نداشته باشید که این دستگاه‌ها برای مصرف‌کنندگان ارزان‌تر شوند.

  فروش کمتر و مازاد عرضه به این معناست که قیمت‌های ویفرهای TLC و QLC NAND همچنان کاهش می‌یابد. آنها در سه ماهه دوم 8 تا 13 درصد کاهش یافتند و اعتقاد بر این است که در سه ماهه سوم 5 تا 10 درصد کاهش یافته است.

  بعد از آنچه به نظر می رسد ابدی قیمت های بالا و یافتن قطعات دشوار است، سازندگان رایانه شخصی می توانند سرانجام دوباره شروع به لذت بردن از سرگرمی خود کردند، به خصوص با کارت های RTX 3000 زیر MSRP برای اولین ماه پس از راه اندازی Ampere.

  مستتد اعتبار: KenSoftTH


  تگ ها:

  قیمت , دلیل , عرضه , ماهه , آینده , درصد , کاهش , یابد


  v 5
خبرهای دیگر از سخت افزار