خبر

 • تک بورد - قیمت GPU های انویدیا و AMD با بدتر شدن دسترسی به استراتوسفر باز می گردد

  قیمت GPU های انویدیا و AMD با بدتر شدن دسترسی به استراتوسفر باز می گردد
  28 روز و 13 ساعت قبل

  از طریق شیشه ای نمایان: تا کنون ما به جریان دائمی اخبار بد در مورد در دسترس بودن و قیمت گذاری همه چیز با تراشه ای عادت کرده ایم. پردازنده های گرافیکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و MSRP اصطلاحی است که معنای خود را از دست داده است ، زیرا هیچ نشانه ای مبنی بر فروش خرده فروشان در آینده نزدیک ، کارت های گرافیک با آن قیمت وجود ندارد.

  در اوایل سال جاری ، به نظر می رسید که روند نزولی عمومی در قیمت GPU وجود داشته است. ماه گذشته ، استخراج اتریوم حتی پس از به روزرسانی پروتکل EIP1559 که انتظار می رفت سوددهی کمتری داشته باشد ، کمتر از حد انتظار بود. اما با شکوفایی NFT ، فعالیت های ماینینگ افزایش قابل توجهی را نشان داد که باعث شد تقاضا برای پردازنده های گرافیکی بسیار بالاتر از عرضه باشد.

  بر اساس داده های جدید 3DCenter ، در دسترس بودن و قیمت GPU بار دیگر در حال بدتر شدن است ، کارت های Radeon از AMD در حال حاضر به طور متوسط ​​74 درصد بالاتر از MSRP قرار دارند ، در حالی که مدل های کارت گرافیک Nvidia GeForce 70 درصد بیشتر از قیمت پیشنهادی سازنده خود هستند. همانطور که می دانید ، ما قیمت GPU را به صورت ماهانه پیگیری می کنیم و اواخر این هفته گزارش سپتامبر خود را ارائه می دهیم.

  https://techbord.com قیمت GPU های انویدیا و AMD با بدتر شدن دسترسی به استراتوسفر باز می گردد

  این وضعیت قیمت گذاری در خرده فروشان آلمانی مشاهده می شود ، اما گزارش های جداگانه ای وجود دارد که این موضوع را تأیید می کند. منعکس کننده یک روند جهانی است علیرغم تمام تلاش خود ، خرده فروشان تقریباً به اندازه کافی واحد RTX 3060 Nvidia یا RX 6600 XT AMD را به جایی نمی رسانند. و به احتمال زیاد این کارتها به دلایلی که در بررسی گسترده استیون توضیح داده شده است ، مورد توجه ترین کارت ها خواهند بود.

  مدل های برتر مانند GeForce RTX 3090 ، GeForce RTX 3080 ، Radeon RX 6900 XT ، و پیدا کردن Radeon RX 6800 XT حتی سخت تر است.

  گزارشات نشان می دهد که انویدیا شروع به استفاده از قالب های معیوب GA104 از پردازنده های گرافیکی RTX 3070 Ti کرده و آنها را به GPU های RTX 3060 تبدیل کرده است تا مشکلات عرضه و عملکرد را کاهش دهد. در مورد AMD ، این شرکت می گوید که در ماه های آینده GPU های گران قیمت را در اولویت قرار می دهد ، اما عرضه تا سال آینده همچنان محدود خواهد بود.

  افزایش بیشتر این مسائل افزایش قیمت اخیر TSMC است که نزدیک است تا 20 درصد برای برخی از مشتریان خود ، اما تنها سه درصد برای اپل بر اساس گزارشات. فراتر از سیلیکون ، تهدیدی بزرگتر برای مقرون به صرفه بودن هر چیزی که دارای وسایل الکترونیکی است وجود دارد - قیمت فلزات کمیاب خاکی اخیراً افزایش یافته است و هیچ راه حل فوری برای آن وجود ندارد.

خبرهای دیگر از سخت افزار