خبر

 • تک بورد - قیمت کارت گرافیک برای دومین ماه متوالی به شدت افت می کند

  قیمت کارت گرافیک برای دومین ماه متوالی به شدت افت می کند
  21 روز و 20 ساعت قبل

  چرا مهم است: بار دیگر ، قیمت و در دسترس بودن کارت های گرافیک در آلمان و اتریش بهبود یافته است و باعث خوش بینی بیشتر به مصرف کنندگان می شود. البته محصولات هنوز بالاتر از MSRP هستند ، اما میزان پیشرفت در دو ماه گذشته بسیار زیاد بوده است.

  سایت آلمانی 3DCenter در ماه ژوئن گزارش داد که متوسط ​​قیمت کارت های سری RTX 3000 در آلمان از سه برابر MSRP به کمتر از دو برابر رسیده است ، در حالی که خط Radeon RX 6000 از 114 پایین بود. در اوایل ماه مه بیش از MSRP به 81٪. در این ماه شاهد افت بیشتر قیمت محصولات هر دو شرکت هستیم که به 53٪ بالاتر از MSRP رسیده است.

  https: / /techbord.com قیمت کارت های گرافیک برای دومین ماه متوالی به شدت کاهش می یابد

  نمودار کاهش قیمت کارت ها را از زمان اوج گیری در ماه مه نشان می دهد. سرکوب معادن رمزنگاری چین که بر Bitcoin و Ethereum تأثیر گذاشت ، آغاز پاییز بود. با توجه به این که معدن کاران در این کشور کارت های دست دوم خود را به صورت عمده می فروشند ، میانگین قیمت فروش محصولات انویدیا و AMD در چین طی دو ماه گذشته 45 درصد کاهش یافته است.

  عامل دیگر معرفی Nvidia's Lite Hash است نسخه های RH (LHR) از RTX 3080 ، RTX 3070 و RTX 3060 Ti همراه با افزایش تولید و اقدامات ضد جرم در خرده فروشان فیزیکی همراه است.

  3DCenter گزارش می دهد که در دسترس بودن کارت ها همچنان بهبود می یابد. تنها محصول آمپر که از نظر در دسترس بودن امتیاز 4/5 را کسب نکرده است RTX 3060 Ti (3/5) که همچنان مورد تقاضا است. این یک داستان مشابه با RDNA 2 است: فقط Radeon RX 6800/6800 XT موفق به دریافت 4/5 نشد.

  قیمت کارت اکنون از ابتدای فوریه در پایین ترین سطح است. با توجه به میزان افول ، بازگشت به شرایط عادی در آلمان و اتریش - و امیدوارم که در سایر نقاط جهان - ممکن است آنچنان که در ابتدا می ترسید دور نباشد.

خبرهای دیگر از سخت افزار