خبر

 • تک بورد - قیمت کارت های گرافیک انویدیا و AMD بدتر می شود ، در حال حاضر 83 درصد بیش از MSRP

  قیمت کارت های گرافیک انویدیا و AMD بدتر می شود ، در حال حاضر 83 درصد بیش از MSRP
  27 روز و 13 ساعت قبل

  با توجه به کمبود تراشه در آینده نزدیک ، قیمت کارت های گرافیک همچنان در حال افزایش است. وضعیت به قدری وخیم شده است که قیمت برخی از پردازنده های گرافیکی در حال حاضر 83 درصد بیش از MSRP هزینه دارد.

  بر اساس داده های به روز شده جمع آوری شده توسط 3DCenter ، قیمت کارت های گرافیک Nvidia در حال حاضر 72 درصد گرانتر از MSRP است. GPU های AMD حتی گران تر هستند. آنها 83 درصد بالاتر از قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده هستند. این افزایش قابل توجهی نسبت به رقم 74 درصد در ماه سپتامبر است ، در حالی که کارت های انویدیا 70 درصد بودند.

  SKU های GPU های AMD تحت تأثیر بخشی از سری Radeon RX 6000 آن بودند. به طور خاص ، 6700 XT ، 6800 ، 6800 XT و 6900 XT. SKU های انویدیا شامل چندین سری GeForce RTX 30 می شوند: 3060 ، 3060Ti ، 3070 ، 3080 و 3090.

  https://techbord.com قیمت کارت های گرافیک انویدیا و AMD بدتر می شود ، در حال حاضر 83٪ نسبت به MSRP

  سطوح در دسترس بودن GPU های این دو شرکت در ماه اکتبر تا حدی بهبود یافته است ، پایان دوره سه ماهه که در آن سطح سهام همچنان تضعیف می شود. اطلاعات مربوط به افزایش قیمت ها از خرده فروشان آلمانی به دست آمد. با این حال ، وضعیت مشابهی در سایر نقاط نیز وجود دارد.

  قیمت ها در فضای رمزنگاری اخیراً با افزایش روبرو شده اند ، زیرا هر دو بیت کوین و اتریوم به قله های قبلی قیمت نزدیک شده اند. در نتیجه این امر باعث شده تا ماینرها برای به دست آوردن کارت های گرافیکی تلاش کنند تا از افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنند. حتی نرم افزار جدیدی نیز وجود دارد که با اجازه دادن به کاربران برای استخراج همزمان دو سکه ، از محدود کننده LHR انویدیا فرار می کند. در همین حال ، AMD ادعا می کند که فروش کارت به ماینرهای رمزنگاری در اولویت قرار دادن بازی بازان است.

  مطالب مرتبط: در دسترس بودن و به روزرسانی GPU سپتامبر 2021

  به دلیل کمبود مداوم نیمه هادی ، عوامل دیگر می توانند در ادامه روند صعودی قیمت ها در صنعت نقش داشته باشند. فویل مس ، به عنوان مثال ، همچنان در کمبود است ، و ناگزیر هزینه های بیشتری را برای تأمین کنندگان به دنبال دارد - انتظار اینکه در نتیجه قیمت مادربرد و GPU تحت تأثیر قرار گیرد ، غیر واقعی نیست. به طور کلی تقاضا برای پردازنده های گرافیکی و پردازنده های گرافیکی به شدت افزایش یافته است و باعث افزایش قیمت تراشه سازان شده است.

  در میان بی شماری که با صبر و حوصله منتظر رسیدن سفارشات کارت گرافیک خود بودند ، فردی در لهستان بود که موضوع را به دست خود گرفت و فرستاد یک کیک به خرده فروشی که از او سفارش داده است. این کار کرد: سفارش تسریع شد ، هر چند یک سال بعد ، و او در نهایت RTX 3080 خود را دریافت کرد.

خبرهای دیگر از سخت افزار