خبر

 • تک بورد - عملکرد بازی Intel Arc A380 در بررسی اولیه ناامید می شود

  عملکرد بازی Intel Arc A380 در بررسی اولیه ناامید می شود


  8 روز و 6 ساعت قبل

  چرا این موضوع مهم است: ممکن است اینتل بخواهد از یک پنجره فرصت با پردازنده های گرافیکی Intel Arc خود بهره برداری کند، اما این شرکت مجبور شد انتشار آنها را به تعویق بیاندازد و حتی در دسترس بودن اولیه را به بازار آسیا محدود کند. اکنون که اولین بررسی مستقل کارت گرافیک دسکتاپ Arc منتشر شده است، به نظر می رسد عدم اطمینان اینتل به GPUهای مجزای آن ضروری است.

  علیرغم وعده اولیه این شرکت مبنی بر اینکه بازار را با طیف گسترده ای از مدل های دسکتاپ و لپ تاپ پر خواهد کرد، هنوز هیچ پردازنده گرافیکی Arc اینتل را در خارج از کره جنوبی و چین ندیده ایم. با این حال، با قضاوت بر اساس معیارهای اولیه و توسعه نسبتاً کند درایور در مورد پردازنده‌های گرافیکی گسسته Team Blue، این شرکت ممکن است تصمیم گرفته باشد که رویکرد کندتری برای عرضه آن‌ها در بازار جهانی اتخاذ کند.

  ماه گذشته، اینتل در ماه گذشته تصمیم گرفت. گفت که کارت‌های گرافیکی سری Arc A دسکتاپ آن برای چند ماه در انحصار چین خواهند بود. اولین مدلی که وارد بازار شد Arc A380 بود، یک پردازنده گرافیکی سطح پایه که یک هفته پیش با برچسب قیمتی 1030 یوان یا کمی بیشتر از 150 دلار عرضه شد.

  کارت گرافیک جدید به سختی عرضه شد. از نظر خنک کننده، خروجی های ویدیویی یا زیبایی شناسی کلی چشمگیر است. با این حال، اینتل ادعا می کند که تا 25 درصد سریعتر از Radeon RX 6400 با قیمت مشابه از AMD است. اگر به مشخصات نگاه کنید، Arc A380 چیزهایی مانند شش گیگابایت حافظه GDDR6 متصل به یک گذرگاه 96 بیتی، یک رابط PCIe 4.0 x8 و سه پورت DisplayPort 2.0 دارد.

  https://techbord.com <b>عملکرد</b> <b>بازی</b> <b>Intel</b> Arc <b>A380</b> در <b>بررسی</b> <b>اولیه</b> <b>ناامید</b> می شود

  گفته شد، یک بررسی مستقل اولیه که توسط کاربر Bilibili Shenmedounengce منتشر شد، نشان می‌دهد که بخش اینتل در خارج از محصولات مصنوعی به خوبی عمل نمی‌کند. بنچمارک‌ها، جایی که بین Radeon RX 6500 XT و RTX 3050 Nvidia جای می‌گیرد. اگر تست‌های 3DMark Port Royal و Timespy را فعال کنید، حتی می‌توانید دریافت کنید. این تصور وجود دارد که A380 در مقایسه با مدل‌های سطح پایه AMD، دارای ویژگی‌های ردیابی پرتو است.

  https://techbord.com <b>عملکرد</b> <b>بازی</b> <b>Intel</b> Arc <b>A380</b> در <b>بررسی</b> <b>اولیه</b> <b>ناامید</b> می شود

  در تست‌های بازی در دنیای واقعی، Arc A380 قدرت کمتری نسبت به Radeon RX 6400 AMD دارد و عناوین محبوبی مانند PUBG، GTA 5، Shadow of the Tomb Raider، League of Legends، Forza Horizon را شامل می‌شود. 5 و Red Dead Redemption 2. در واقع، به نظر می رسد که کارت گرافیک سطح پایه اینتل در عناوین DirectX 11، DirectX 12 و Vulkan بدتر از GTX 1650 Nvidia عمل می کند.

  https://techbord.com <b>عملکرد</b> <b>بازی</b> <b>Intel</b> Arc <b>A380</b> در <b>بررسی</b> <b>اولیه</b> <b>ناامید</b> می شود

  یافتن بهانه ای برای چنین عملکرد ضعیفی در برابر پردازنده گرافیکی که انویدیا در سال 2019 راه اندازی کرد کار آسانی نیست، به خصوص که این کارت با یک هسته اینتل جفت شده است. پردازنده i5-12400 – که یک پردازنده گرافیکی عالی است.

  این سوال را مطرح می‌کند که آیا اینتل تلاش می‌کند زمان بیشتری برای تکمیل درایورهای Intel Arc بخرد، اما عملکرد پردازنده گرافیکی A380 ناامیدکننده است. مگر اینکه قیمت نسبتا پایین آن را در نظر بگیرید. مدل‌های سطح بالاتر ممکن است داستان متفاوتی را ترسیم کنند، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم.


  تگ ها:

  عملکرد , بازی , intel , a380 , بررسی , اولیه , ناامید


  v 7
خبرهای دیگر از سخت افزار