خبر

 • تک بورد - طبق گزارش ها، قیمت سری Radeon RX 6000 AMD 10 درصد افزایش می یابد.

  طبق گزارش ها، قیمت سری Radeon RX 6000 AMD 10 درصد افزایش می یابد.
  2 روز و 18 ساعت قبل

  شایعه ساز: آیا از اینقدر گران بودن کارت گرافیک خسته شده اید؟ متأسفانه برای طرفداران جدیدترین محصولات AMD، به نظر می رسد که سری Radeon RX 6000 به زودی پس از اینکه این شرکت قیمت پردازنده های گرافیکی خود را برای شرکای برد 10 درصد افزایش داد، به زودی گران تر می شود.

  VideoCardz می نویسد که خبر افزایش قیمت در انجمن های Board Channels رونمایی شد. بیان می کند که افزایش 10 درصدی به معنای جهش 20 تا 40 دلاری هزینه برای شرکای هیئت مدیره است. این در محموله GPU بعدی اجرا خواهد شد و مصرف کنندگان می توانند اثرات آن را در واحدهای خرده فروشی به محض یک یا دو هفته بعد ببینند.

  شایان ذکر است که همیشه انتظار می رفت قیمت ها در نتیجه افزایش قیمت ها افزایش یابد. افزایش تقاضا ناشی از فصل تعطیلات و با توجه به اینکه آنها در حال حاضر چقدر بالا هستند، کاربران نهایی ممکن است حتی اثرات هزینه اضافی 10٪ AMD را نبینند.

  افزایش قیمت AMD به دلیل افزایش هزینه های TSMC مورد سرزنش قرار می گیرد، اگرچه هیچ AMD دیگری وجود ندارد. محصولاتی که از همان گره 7 نانومتری استفاده می‌کنند، مانند سری Ryzen 5000، هنوز تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

  https://techbord .com قیمت سری Radeon RX 6000 AMD 10% افزایش می یابد

  آخرین گزارش در مورد وضعیت بازار کارت گرافیک نشان می دهد که هم AMD و هم آخرین RDNA 2 انویدیا /سری‌های آمپر یک سال پس از انتشار اولیه، حدود دو برابر MSRP به فروش می‌رسند. اگرچه نمودار زیر میانگین قیمت سری Radeon RX 6000 را نشان می دهد که از 101٪ بالاتر از MSRP به 90٪ کاهش می یابد، به این دلیل است که خرده فروشان (در آلمان و اتریش) محموله هایی از کارت های غیر XT RX 6800 دریافت کرده اند که میانگین قیمت تمام خط را کاهش می دهد. .

  حتی بازار دست دوم نیز در رنج است. بررسی کارت‌های ما در eBay نشان می‌دهد که قیمت کارت‌های Radeon RX 6000 بین اکتبر تا نوامبر 9 درصد افزایش یافته است، در حالی که خط RTX 3000 در مدت مشابه 6 درصد افزایش داشته است. نسل‌های قدیمی‌تر در سایت حراج نیز گران‌تر می‌شوند: سری‌های Nvidia 20 (+6%)، سری 16 (+5%) و سری 10 (+7%)، و سری‌های Radeon 5000 (9%) AMD همگی بیشتر شدند. در ماه گذشته گران بود.

  کمبود قطعات و بحران کارت گرافیک ناشی از آن باعث شده است که برخی از شرکت‌های سخت‌افزاری رایانه‌های شخصی بازی از پیش ساخته‌شده را بدون کارت گرافیک بفروشند، از جمله این مورد از NZXT که از AMD Ryzen 5 5600G استفاده می‌کند. APU.

خبرهای دیگر از سخت افزار