خبر

 • تک بورد - طبق گزارش ها، اپل M1 Max Duo SoC را در iMac Mac Pro بعدی مجهز می کند

  طبق گزارش ها، اپل M1 Max Duo SoC را در iMac Mac Pro بعدی مجهز می کند
  14 روز و 16 ساعت قبل

  شایعات: جدیدترین سیلیکون اپل، M1 Pro و M1 Max، به سختی از خطوط مونتاژ MacBook Pro خارج شده اند، و شایعاتی در مورد آینده سیلیکون اپل در حال پخش است. به جای بازگشت به صفحه طراحی و طراحی تراشه هایی با مشخصات حتی بالاتر، چرا فقط دو Max SoC را با هم گره نمی زنیم؟

  همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، اپل متعهد شد تا پایان سال آینده کاملاً خود را از اجزای اینتل کنار بگذارد. تا اینجای کار درست در مسیر است. مک بوک ایر، مک بوک پرو 13 اینچی، مک مینی و آی مک 24 اینچی در حال حاضر دارای سیلیکون M1 هستند و اپل به تازگی از مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی بازطراحی شده با تراشه های نسل بعدی M1 Pro و M1 Max خود رونمایی کرده است. . این باعث می شود که ایستگاه های کاری 27 اینچی iMac و Mac Pro همچنان در نوک پستان اینتل باقی بمانند. مطمئناً این موضوع در سال آینده تغییر خواهد کرد.

  مارک گرومن، افشاگر مشهور اپل، می‌گوید که اپل قصد دارد مک پرو را با دو تراشه M1 Max (M1 Max Duo) در مدل‌های پایه و چهار (M1 Max Quadro) در مدل‌های بالا تقویت کند. واحدهای پایانی این حداقل 20 هسته محاسباتی و 64 هسته گرافیکی با حداکثر 128 گیگابایت رم و دو برابر این مقدار برای Quadro است.

  برای کسانی که فکر می کنند M1 Pro و M1 Max در MacBook Pro چشمگیر هستند. ، انتظار می رود دسکتاپ جدید مک پرو حداقل در دو نسخه عرضه شود: 2 برابر و 4 برابر تعداد هسته های CPU و GPU مانند M1 Max. حداکثر 40 هسته CPU و 128 هسته پردازشگر گرافیکی در سطح بالا.

  — Mark Gurman (@markgurman) 18 اکتبر 2021

  هکتور مارتین، که در حال انتقال لینوکس به M1 Pro/Max است. مک‌ها به‌طور غیرمستقیم از ادعاهای گرومن با شواهدی که او در macOS کشف کرده است، پشتیبانی می‌کند.

  "درایورهای macOS دارای ارجاعات چندگانه زیادی هستند و کنترل‌کننده IRQ در M1 Pro/Max بسیار واضح است. مارتین در توییتی نوشت که با نیمه دوم (فعلا استفاده نشده) برای قالب دوم مهندسی شده است. "برای افرادی که از نظر فنی فکر می کنند: این مجموعه دومی از رجیسترهای config/mask/software-gen/hw-state است، و ورودی های سخت افزاری همگی بیکار هستند، اما شما می توانید IRQ های نسل نرم افزاری را در آن بلوک به خوبی انجام دهید و تحویل داده می شوند. با شناسه 1 در 8 بیت بالای ثبت رویداد."

  از نظر هزینه، حدس و گمان این است که پیکربندی های برتر 50000 دلار یا بیشتر اجرا می کنند، اما اینطور نیست جای تعجب است زیرا خریداران می توانند Mac Pro فعلی مبتنی بر اینتل را با قیمتی نزدیک به 55000 دلار پیکربندی کنند. همانطور که گفته شد، واحدهای ارزان قیمت باید در محدوده قیمتی 6000 تا 6500 دلار شروع شوند.

  گرومن فقط از مک پرو صحبت کرد که سیلیکون Duo و Quadro را دریافت می کند، به طوری که فقط تراشه های اینتل اسپورت iMac 27 اینچی را ترک می کند. . با این حال، وادیم یوریف، میزبان Max Tech می‌گوید شواهد قوی وجود دارد که نشان می‌دهد اپل از M1 Max Duo در نوع بزرگ‌تر iMac استفاده خواهد کرد (ویدئوی بالا). او خاطرنشان می‌کند که استفاده از یک M1 Max یک تنزل رتبه نسبت به iMac‌های فعلی مبتنی بر اینتل است.

  طراحی یک تراشه کاملاً جدید امکان‌پذیر است. شایعاتی مبنی بر اینکه یک تراشه 40 هسته ای M2 برای سال 2023 در راه است، منتشر شده است، اما این فراتر از مهلت اپل برای کنار گذاشتن اینتل است. یوریف متقاعد شده است که احتمالاً از M1 Max Duos به ترتیب از binned و unbinned برای پیکربندی های prosumer و حرفه ای به جای یک قالب کاملاً جدید استفاده می کند. او مشکوک است که اپل آی‌مک‌های بعدی را در ماه مارس سال آینده معرفی کند. باز هم، این با نقشه راه کوپرتینو برای استقلال سیلیکونی بدون کنار گذاشتن پیش‌بینی‌های M2 مطابقت دارد.

خبرهای دیگر از سخت افزار