خبر

 • تک بورد - طبق گزارشات ، کشاورزی Chia می تواند یک حافظه SSD 512 گیگابایتی را در مدت 40 روز خراب کند

  طبق گزارشات ، کشاورزی Chia می تواند یک حافظه SSD 512 گیگابایتی را در مدت 40 روز خراب کند
  5 روز و 7 ساعت قبل

  چرا مهم است: ارز رمزنگاری شده جدید Chia به دلیل استفاده از فضای ذخیره سازی به جای استفاده از قدرت محاسباتی ، خود را به عنوان یک گزینه دوستدار محیط زیست برای بیت کوین در نظر می گیرد - که هر ساله انرژی بیشتری نسبت به کل سوئد مصرف می کند. اما اعتبار سبز دوستانه آن متزلزل به نظر می رسد. ما نه تنها در حال مشاهده علائم کمبود HDD و SSD هستیم ، بلکه باعث کاهش چشمگیر طول عمر این درایوها می شود.

  برای یادآوری ، Chia به جای "اثبات کار " (بیت کوین) یا "اثبات خطر " از مدل "اثبات مکان و زمان " (Etherium 2.0) استفاده می کند ، که اساساً به معنای کشاورزان است - این اصطلاح را به استخراج از معدن / استخراج کنندگان ترجیح می دهد - می توانند با اختصاص فضای دیسک استفاده نشده خود ارز را بدست آورند.

  در حالی که تولیدکنندگان در حال حاضر افزایش فروش دارند ، برخی از جمله Galax به خریداران توصیه می کنند که استفاده از محصولات آنها برای کشاورزی Chia ضمانت را باطل می کند. اکنون ، یک گزارش جدید نشان می دهد که چرا.

  طبق سایت چینی Fast Technology (از طریق Hardware Times) ، تولید مداوم Chia با یک SSD 512 گیگابایتی ، که معمولاً از 5 تا 10 سال طول می کشد ، می تواند عمر آن را به فقط 40 روز - نتیجه نوشتن اطلاعات 256 ترابایتی در آن مدت.

  درایوهایی که فضای ذخیره سازی آنها بیشتر است دوام بیشتری دارند ، اما فرسایش هنوز عمر قابل توجهی را کاهش می دهد: یک SSD 1 ترابایتی حدود 80 روز طول می کشد ، در حالی که کشاورزی Chia در 160 روز یک SSD 2 ترابایتی را از بین می برد. در حالی که ساخت و مدل این درایوها مشخص نشده است ، این گزارش نشان می دهد که سرعت فرسودگی آنها چقدر سریع است.

خبرهای دیگر از سخت افزار