خبر

 • تک بورد - شرکت هایی که تولید خود را از چین دور می کنند در ویتنام با چالش های بزرگی روبرو هستند

  شرکت هایی که تولید خود را از چین دور می کنند در ویتنام با چالش های بزرگی روبرو هستند
  27 روز و 13 ساعت قبل

  در چند سال گذشته ، چندین شرکت فناوری در تلاش بوده اند تا وابستگی خود را به چین برای تولید محصولات خود کاهش دهند. تأمین کنندگان اپل ، گوگل ، آمازون ، دل و مایکروسافت در توسعه به کشورهای همسایه آسیایی پیشرفت هایی داشته اند. با این حال ، شیوع جدید کووید -19 و فقدان استعدادهای مهندسی محلی این انتقال را کند می کند.

  در سال 2019 ، در طول جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده ، گزارش های متعددی مبنی بر اینکه غول های فناوری در حال بررسی گزینه هایی برای دور شدن از گرما و حفظ بهترین منافع مالی خود هستند ، وجود دارد. هدف اصلی آنها این بود (و هنوز هم هست) که تا آنجا که ممکن است تولید خود را از چین به کشورهایی مانند هند ، ویتنام و مکزیک منتقل کنند ، جایی که نیروی کار ارزان تر است و محصولات حاصله مشمول واردات متورم نمی شوند. مالیات.

  این طرز تفکر نیز توسط تولیدکنندگانی مانند Foxconn تأیید می شود که معتقدند چین دیگر نمی تواند "کارخانه جهان" باشد. ، در حالی که شرکت هایی مانند آمازون و اپل به سرعت با مسائلی مانند حقوق ناعادلانه و کار کودکان روبرو می شوند ، علاوه بر یک سری موانع سیاسی و تنگناهای زنجیره تامین که غلبه بر آنها آسان نیست.

  https://techbord.com شرکت هایی که تولید خود را از چین خارج می کنند در ویتنام با چالش های بزرگی روبرو هستند تصویر: کارگران کارخانه ویتنامی در محل کار می خوابند تا از اختلالات ناشی از Covid- جلوگیری شود 19

  سپس همه گیری همه گیر شد و خطرات وابستگی شدید صنعت فناوری به چین را آشکارتر کرد به بیش از یک سال بعد ، شیوع جدید Covid-19 هنوز بر توانایی شرکت های فناوری و تامین کنندگان اصلی آنها در انتقال تولید به مکان هایی مانند ویتنام و هند تأثیر می گذارد.

  به گفته Nikkei ، اپل اکنون شروع به ساخت ایرپاد می کند در چین به جای ویتنام درعین حال ، گوگل و آمازون با وجود هزینه بالای نیروی کار چینی ، این کار را با تولید انبوه گوشی هوشمند پیکسل 6 و دستگاه های مختلف خانه هوشمند انجام خواهند داد. سایر شرکتها نیز ممکن است راه خود را دنبال کنند در حالی که خطرات مربوط به کنترل شدید مرزها و قفلهای محلی و همچنین احتمال استفاده برخی از تأمین کنندگان از نیروی کار اجباری را مورد ارزیابی مجدد قرار می دهند.

  مهمترین نگرانی آنها توسعه زنجیره های تأمین جدید و ایجاد ظرفیت تولید بیشتر در هند و ویتنام مستلزم استعداد مهندسی است ، که به سختی می توان آن را در سطح محلی پیدا کرد و حتی به دلیل محدودیت های سفر به سختی می توان آن را وارد کرد. در نتیجه ، شرکت ها فقط می توانند همان محصولاتی را که در جاهای دیگر تولید می کنند تولید کنند و این کشورها را از رقابت کمتری برخوردار کند. به عنوان مثال ، اپل مجبور شد برنامه های خود را برای انتقال برخی از مک بوک و آیپد به ویتنام به تعویق بیندازد ، که احتمالاً در مورد هر شرکتی دیگر که قصد تولید تبلت و لپ تاپ در این کشور را دارد صادق است.

  تحلیلگران IDC معتقدند که مقامات در نهایت با گذشت زمان محدودیت ها را کاهش دهید و روند آغاز شده در سال 2018 ادامه خواهد یافت. در عین حال ، به نظر می رسد که چین می تواند مدتی عنوان خود را به عنوان "کارخانه جهان " حفظ کند.

  اعتبار سرسخت: سیسی ژو

خبرهای دیگر از سخت افزار