خبر

 • تک بورد - شرکت ریخته گری Intel برنده قرارداد پنتاگون برای تراشه های ساخت ایالات متحده شد

  شرکت ریخته گری Intel برنده قرارداد پنتاگون برای تراشه های ساخت ایالات متحده شد
  1 روز و 22 ساعت قبل

  اینتل امروز اعلام کرد که کارخانه ریخته گری که اخیراً راه اندازی شده است ، از طرف وزارت دفاع برای ارائه خدمات ریخته گری در تلاش برای تولید نیمه هادی های پیشرفته داخلی برای سیستم های خود ، برنده شد. این حرکت باید تلاش های اینتل برای رقابت در زمینه تولید نیمه هادی در برابر رقبای آسیایی خود را افزایش دهد.

  این قرارداد مربوط به اولین مرحله از نمونه های اولیه میکروالکترونیک سریع-تجاری (RAMP-C) است ، که وزارت دفاع برنامه جدید خود را برای توسعه سیستم های با استفاده از تراشه های آمریکایی می نامد. Intel Foundry Services این پروژه را هدایت می کند اما در کنار سایر شرکت ها از جمله IBM ، Cadence و Synopsys کار خواهد کرد.

  اینتل سیستم های ریخته گری اینتل را در ماه مارس راه اندازی کرد و در اوایل این ماه ، اجازه دهید چند جزئیات بیشتر را در مورد قصد دارد بین 60 تا 120 میلیارد دلار برای ساخت یک مگابایت جدید در ایالات متحده هزینه کند. در حال حاضر چندین مکان در سراسر کشور در نظر گرفته شده است. در سالهای آینده ، اینتل می خواهد به طور مستقیم با تایوانی TSMC و سامسونگ کره جنوبی رقابت کند ، که در حال حاضر در لبه پرخطر تولید نیمه هادی قرار دارند و اکثر نیمه هادی های پیشرفته جهان را تولید می کنند.

  https://techbord.com Intel Foundry Services برنده قرارداد پنتاگون برای تراشه های ساخت ایالات متحده جدیدترین کارخانه اینتل ، Fab 42 ، در سال 2020 در چندلر افتتاح شد ، آریزونا.

  "یکی از عمیق ترین درس های سال گذشته اهمیت استراتژیک نیمه هادی ها و ارزش داشتن صنعت نیمه هادی داخلی قوی برای ایالات متحده است." گلسینجر با اشاره به اینکه چگونه همه گیری COVID-19 آسیب پذیری های زنجیره تامین جهانی را آشکار کرده است.

  کمبود نیمه هادی نشان می دهد که بر تولید همه چیز از اتومبیل تا کامپیوتر تا کنسول های بازی تأثیر می گذارد. "اینتل تنها شرکت آمریکایی است که در زمینه طراحی و تولید نیمه هادی های منطقی در خط مقدم فناوری قرار دارد. " ژلسینگر افزود.

  یکی از این آسیب پذیری ها ، وابستگی بیش از حد صنعت نیمه هادی ها به سامسونگ است. TSMC ، برای تولید تراشه هایی با پیشرفته ترین گره های پردازنده. پتانسیل داشتن یک شرکت آمریکایی در تولید نیمه هادی های مشابه در ایالات متحده جذابیت آشکاری برای وزارت دفاع دارد.

خبرهای دیگر از سخت افزار