خبر

 • تک بورد - شایعات بیشتر نشان می دهد که انویدیا لاولیس از TSMC N5 استفاده خواهد کرد

  شایعات بیشتر نشان می دهد که انویدیا لاولیس از TSMC N5 استفاده خواهد کرد
  19 روز و 2 ساعت قبل

  شایعه: یک افشاگر با سابقه قوی به شایعات اضافه کرد که نسل بعدی کارت های گرافیک بازی انویدیا از فرآیند گره 5 نانومتری TSMC استفاده می کند. همچنین ممکن است کمی زودتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت برسد.

  Kopite7kimi ، که قبل از راه اندازی پارسال کارت های گرافیک Ampere Nvidia را می دانست ، هفته گذشته اظهار داشت که سری بعدی انویدیا - احتمالاً کارت های RTX 40 - از آنها استفاده خواهد کرد. فرآیند گره N5 TSMC. سری آمپر از سیلیکون 8 نانومتری سامسونگ استفاده می کند. این دومین بار متوالی است که Nvidia بین دو شرکت جابجا شده است.

  افشاگر معروف Greymon55 ماه گذشته اظهار داشت ، بنابراین این امر قدرت بیشتری را در پس شایعات موجود قرار می دهد. کوپیته همچنین گفت سری RTX 40 ، که ظاهراً بر اساس معماری "Ada Lovelace" کار می کند ، باید کمی زودتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت وارد شود. انتظارات قبلی آن را تا پایان سال 2022 عنوان می کرد. Nvidia تمایل دارد نسل های جدیدی از کارت های گرافیک را هر چند سال یکبار عرضه کند ، بنابراین آخرین شایعات می تواند در سه ماهه سوم 2022 معنی داشته باشد.

  البته TSMC N5

  -kopite7kimi (@kopite7kimi) 26 آگوست 2021

  پیش از این ، هر دو افشاگر پیشنهاد کرده بودند که کارت های برتر در سری RTX 40 ، مشابه RTX 3090 فوق العاده ، بیش از 400 وات برق مصرف می کنند ، ایجاد یک سابقه جدید در مورد روند صعودی.

  گل سرسبد سری 40 بر اساس پردازنده گرافیکی AD102 است ، که طبق برآورد نشت یافته های Kopite در مورد ساختار آن ، ممکن است تعداد بیشتری داشته باشد به عنوان 18432 هسته CUDA ، در مقایسه با 10496 RTX 3090. کارت اصلی سری 40 بر اساس این شایعات ممکن است عملکرد نسل قبلی خود را دو برابر کند.

خبرهای دیگر از سخت افزار