خبر

 • تک بورد - سرانجام Itanium اینتل مرده است

  سرانجام Itanium اینتل مرده است
  21 روز و 19 ساعت قبل

  نگاهی به گذشته: پس از 20 سال ناکامی در اثرگذاری در دنیای محاسبات گسترده ، اینتل سرانجام ارسال پردازنده های Itanium خود را در پنجشنبه گذشته متوقف کرد. در حالی که این شرکت در سال 2004 تمرکز خود را بر معماری مجموعه معماری دستورالعمل x86 (ISA) تغییر داد ، Itanium را برای یک دهه و نیم دیگر ادامه داد ، تا اینکه در سال 2019 روی بلوک خردکن قرار گرفت.

  Itanium زاده مشارکت 1990 بین HP و Intel بود ، زمانی که محدوده ISA های مورد استفاده بسیار متنوع تر از x86 و Arm های امروزی بود. معماری IA-64 به منظور پیشروی در حوزه محاسبات عجیب و غریب 64 بیتی و جایگزینی راه حل های اختصاصی مورد استفاده بسیاری از شرکت های جداگانه طراحی شده است.

  با این حال ، پروژه به سرعت دوبله شد "Itanic " برای مقدار پول نقدی که صرف آن می شود ، جاه طلبی آن و نتایج نهایی آن. وعده Itanium با فقدان پشتیبانی 32 بیتی قدیمی و مشکلات در کار با معماری برای نوشتن و نگهداری نرم افزار به پایان رسید.

   https://techbord.com Itanium اینتل سرانجام مرده

  رویای یک ISA غالب تنها تا چند سال بعد محقق نمی شود ، اما این به لطف افزونه AMD64 به مجموعه دستورالعمل x86 فعلی ایجاد می شود. پت جلسینگر ، معاون ارشد (و مدیرعامل کنونی) در آن زمان هدایت گروه دیجیتال اینترپرایز اینتل را بر عهده داشت و هنگامی که قابلیت 64 بیتی و محاسبه چند هسته ای به x86 رسید ، Xeons این شرکت بسیار بهتر از قبل نشان داد. متناسب با خواسته های بازار.

  بقیه تاریخ است-قابل اعتماد x86-64 تا به امروز ISA انتخابی باقی مانده است ، فقط توسط Arm به چالش کشیده شده و در نهایت از Itanium خود پیشی گرفته است پسر عمو به راحتی در هر دو تعداد هسته و سرعت ساعت. با این وجود ، اینتل در طول سالها به کار روی Itanium ادامه داد ، تا آخرین نسل آن در سال 2017 معرفی شد. اما اگر شما یک کاربر سازمانی بسیار شجاع و دارای پلتفرم بسیار خاص از دو دهه پیش هستید ، به نظر می رسد که Register تعداد زیادی از قطعات Itanium را در بازار دست دوم مشاهده کرده است. وحشی شوید.

خبرهای دیگر از سخت افزار