خبر

 • تک بورد - سامسونگ می خواهد مغز را روی تراشه های حافظه

  سامسونگ می خواهد مغز را روی تراشه های حافظه "کپی و جایگذاری" کند
  7 روز و 19 ساعت قبل

  در حال حاضر سامسونگ در حال بررسی روش هایی برای بارگیری نقشه عصبی مغز بر روی یک دستگاه الکترونیکی است. این نوع فناوری احتمالاً چندین سال تا به ثمر رسیدن فاصله دارد ، اما به نظر می رسد سامسونگ به همان اندازه که به ساختن تراشه های حافظه علاقه مند است ، همانند تولید سیلیکون که عملکرد مغز را تقلید می کند.

  آخرین آرزوی سامسونگ این است که رویکرد جدیدی را در توسعه تراشه هایی که عملکرد مغز انسان را برای کارهای خودآموز تقلید می کنند ، اتخاذ کند. به طور خاص ، شرکت می خواهد این کار را با کپی کردن چیز واقعی روی سیلیکون مخصوص انجام دهد.

  برای کشف این امکان جدید ، موسسه فناوری پیشرفته سامسونگ (SAIT) با محققان دانشگاه هاروارد همکاری کرد. یافته های اولیه در مقاله ای در Nature Electronics با عنوان "الکترونیک عصبی بر اساس کپی و چسباندن مغز " منتشر شده است. "

  https://techbord.com سامسونگ می خواهد یک مغز را

  ایده ای که در تحقیقات جدید ارائه شده این است که باید امکان کپی کردن نقشه اتصال عصبی مغز با استفاده از یک آرایه نانوالکترود مخصوص توسعه یافته توسط پروفسور هنگکون پارک و پروفسور دونه هام. مقصد برای چسباندن این نقشه یک شبکه سه بعدی با چگالی بالا از سلول های حافظه حالت جامد است که می تواند از NAND استاندارد در SSD ها یا حافظه های عجیب و غریب مانند RAM مقاومتی استفاده شود.

  هنگام چسباندن ضبط های نقشه عصبی در چیزی مانند RAM مقاومتی ، هر سلول طوری برنامه ریزی می شود که رسانایی آن نشان دهنده قدرت یک اتصال عصبی خاص باشد. با این حال ، این کار کوچکی نیست ، زیرا مغز انسان دارای 100 میلیارد سلول عصبی است که ارتباطات سیناپسی بیشتری بین آنها وجود دارد.

  این روند را بسیار کند و پیچیده می کند ، اما سامسونگ می گوید فناوری حافظه به نقطه ای که می تواند به طور م inثر در مهندسی معکوس مغز انسان روی تراشه های حافظه کمک کند. در نهایت ، این به محققان اجازه می دهد تا به راحتی تراشه های نورومورفیک با ویژگی های مشابه مغز ، مانند عملکرد کم توان ، سازگاری سریع با محیط معین و حتی شناخت را توسعه دهند.

خبرهای دیگر از سخت افزار