خبر

 • تک بورد - سامسونگ در Tech Day 2021 از نسل بعدی حافظه های DDR6 صحبت می کند

  سامسونگ در Tech Day 2021 از نسل بعدی حافظه های DDR6 صحبت می کند
  18 روز و 8 ساعت قبل

  آینده نگر: راه اندازی نسل دوازدهم Core Alder Lake اینتل رسما DDR5 را وارد جریان اصلی کرد و به کاربران این امکان را می دهد که یک DDR4 قدیمی یا پلت فرم جدید مبتنی بر DDR5 را انتخاب کنند. متأسفانه، کمبود مواد و تاخیر در حمل و نقل باعث شده است که حافظه جدید برای اکثر مصرف کنندگان وجود نداشته باشد. علیرغم چالش‌های در دسترس بودن و بلوغ پلتفرم فعلی، سامسونگ برنامه‌های آتی را برای نسل بعدی حافظه‌های فوق س

  DDR5 در حال حاضر بچه جدید بلوک است. بزرگتر، سریعتر (به هر حال از برخی جهات) و متأسفانه یافتن آن بسیار سخت است. از زمان انتشار استاندارد جدید DDR و اکنون با پردازنده‌های نسل دوازدهم Alder Lake اینتل، علاقه‌مندان مشتاق بودند هر کیت حافظه DDR5 را برای افزایش سرعت و ظرفیت حافظه در اختیار داشته باشند. در طول روز فناوری امسال سامسونگ، این شرکت دست خود را به دست گرفت و برنامه‌های خود را برای توسعه حافظه نسل بعدی خود فاش کرد، که مطمئناً توجه افراد عجیب و غریب را در همه جا جلب خواهد کرد.

  DDR5 DDR4 را دو برابر کرد. سرعت استاندارد JEDEC، از 3200 مگاترانسفر در ثانیه (MT/s) به 6400 MT/s افزایش یافته است. در حالی که هنوز به عنوان استاندارد JEDEC پذیرفته نشده است، سامسونگ قصد دارد دوباره سرعت استاندارد پذیرفته شده را با DDR6 دوبرابر کند و آن را به 12800 MT/s افزایش دهد و سرعت اورکلاک نظری آن به 17000 MT/s برسد. استاندارد در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه است و برای پذیرش در سال 2024 برنامه ریزی شده است.

  https://techbord .com سامسونگ در روز فناوری 2021 نسل بعدی حافظه های DDR6 را مورد بحث قرار می دهد

  DDR6 تنها استاندارد جدید حافظه در افق نیست. سامسونگ همچنین به توسعه بیشتر GDDR6 گرافیک محور اشاره کرد، با استاندارد برنامه ریزی شده GDDR6+ که به سرعت 24000 MT/s می رسد.

  سامسونگ نیز در مقابل یکی از رقبای اصلی خود، SK قرار دارد. Hynix که اخیراً اولین اجرای خود از حافظه با پهنای باند بالا 3 (HBM3) را تکمیل کرده است. سامسونگ قصد دارد تولید HBM3 را در سه ماهه دوم 2022 دنبال کند. حافظه HBM به کاربران محاسباتی با کارایی بالا (HPC) جایگزینی سریعتر، کارآمدتر و با قیمت بالاتر برای حافظه سنتی GDDR ارائه می دهد. نسل قبلی، HBM2، در پردازنده‌های گرافیکی سری Vega، Radeon VII و Radeon Pro AMD و همچنین پردازنده‌های گرافیکی Nvidia از جمله Titan V و Quadro GP100 استفاده شد.

  مانند DDR5، DDR6 نیز افزایش خواهد یافت. تعداد کانال ها و بانک ها در هر ماژول. این تفاوت‌های معماری و همچنین عوامل دیگری مانند زمان‌بندی حافظه، تأخیر، مدیریت انرژی، و قابلیت‌های کد تصحیح خطا (ECC)، همگی عواملی هستند که در توانایی سامسونگ برای ادامه دادن به مرزهای سرعت و قابلیت اطمینان حافظه نقش دارند. /p>

خبرهای دیگر از سخت افزار