خبر

 • تک بورد - سامسونگ تولید DRAM 14 نانومتری EUV DDR5 را آغاز می کند و سرعت آن تا 7.2 گیگابیت بر ثانیه باز می شود

  سامسونگ تولید DRAM 14 نانومتری EUV DDR5 را آغاز می کند و سرعت آن تا 7.2 گیگابیت بر ثانیه باز می شود
  13 روز و 10 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: سامسونگ اعلام کرده است که تولید انبوه DRAM 14 نانومتری (نانومتری) ، کوچکترین صنعت ، که بر اساس فناوری ماوراء بنفش شدید (EUV) شکل گرفته را آغاز کرده است. تعداد لایه های EUV به پنج مورد افزایش یافته است تا "بهترین ، پیشرفته ترین فرایند DRAM امروز برای راه حل های DDR5 خود را ارائه دهد."

  سامسونگ با بهره گیری از آخرین استاندارد DDR5 ، می گوید DRAM 14 نانومتری آن به بازکردن "سرعت بی سابقه" تا حداکثر 7.2 گیگابیت بر ثانیه کمک می کند. در مقایسه ، سرعت آن بیش از دو برابر DDR4 تا 3.2 گیگابیت بر ثانیه است.

  به دلیل اعمال پنج لایه EUV - فرایندی که بالاترین تراکم بیت DRAM صنعت را قادر می سازد - سامسونگ به طور کلی افزایش می یابد بهره وری ویفر حدود 20 درصد فرآیند 14 نانومتری باعث می شود که مصرف برق در مقایسه با تراشه های DRAM نسل قبلی تقریباً 20 درصد کاهش یابد. این شرکت بر اهمیت فناوری EUV ، به ویژه توانایی آن در بهبود دقت الگو برای عملکرد بیشتر و بازده بیشتر تأکید کرد.

  DDR5 فناوری مورد نیاز برای عملکرد و ظرفیت بیشتر در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی ، سرور نسل بعدی را ارائه می دهد. حجم کار و ابر رایانه.

  https://techbord.com سامسونگ تولید 14 نانومتری EUV DDR5 DRAM را آغاز می کند ، قفل سرعت تا 7.2 گیگابیت در ثانیه

  " ما با پیشگامان نوآوری های کلیدی در زمینه فناوری الگوبرداری ، بازار DRAM را برای نزدیک به سه دهه هدایت کرده ایم ، "جویانگ لی ، معاون ارشد رئیس و رئیس DRAM Product & Technology در سامسونگ الکترونیک "امروز ، سامسونگ با فناوری چند لایه ای EUV یک نقطه عطف دیگر را تعیین می کند که باعث کوچک سازی شدید در 14 نانومتر می شود-این فرایندی با فرایند فلوراید آرگون معمولی (ArF) امکان پذیر نیست. "

  سامسونگ همچنین برنامه های خود را اعلام کرد مجموعه DDR5 14 نانومتری خود را گسترش می دهد که از برنامه های مرکز داده ، ابر رایانه و سرورهای سازمانی پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، برای برآوردن نیاز روزافزون داده های سیستم های فناوری اطلاعات جهانی ، غول فناوری انتظار دارد تراشه تراشه DRN 14 نانومتری خود را به 24 گیگابایت برساند.

  با آماده شدن نسل دوازدهم CPU های اینتل برای رونمایی به زودی ، Alder نشت دریاچه DDR5 خبر خوشایندی برای علاقه مندان خواهد بود. انتظار می رود DDR5 تا سال 2023 سهم بیشتری از بازار قبلی خود داشته باشد ، اما تغییراتی که ایجاد می کند ممکن است نیاز به راه حل های خنک کننده کافی داشته باشد.

خبرهای دیگر از سخت افزار