خبر

 • تک بورد - سامسونگ تولید انبوه حافظه LPDDR5X را آغاز کرد و راه را برای دستگاه های تلفن همراه با حداکثر 64 گیگابایت رم هموار کرد.

  سامسونگ تولید انبوه حافظه LPDDR5X را آغاز کرد و راه را برای دستگاه های تلفن همراه با حداکثر 64 گیگابایت رم هموار کرد.
  29 روز و 18 ساعت قبل

  شرکت هایی مانند اپل هنوز LPDDR5 را به کار نگرفته اند که تاکنون تنها به تعداد انگشت شماری از دستگاه های تلفن همراه راه یافته است. با این حال، این امر سامسونگ را از پیشروی با حافظه LPDDR5X که هم سریع‌تر و هم در مصرف انرژی کارآمدتر است، باز نمی‌دارد و به تولیدکنندگان تلفن اجازه می‌دهد تا رم بیشتری را در دستگاه‌های تلفن همراه آینده خود قرار دهند.

  در آگوست 2020، سامسونگ شروع به تولید انبوه حافظه 16 گیگابایتی LPDDR5 DRAM در بزرگترین خط نیمه هادی جهان کرد که امکان جمع کردن 16 گیگابایت رم در دستگاه هایی مانند تلفن و تبلت را فراهم کرد. این شرکت در چند سال گذشته جهش های سریعی در عملکرد، بهره وری انرژی و تراکم حافظه داشته است - با تراشه های 8 گیگابایتی LPDDR5 در سال 2018 و تراشه های 12 گیگابایتی در سال 2019.

  این سال، کره جنوبی برگزار شد. غول فناوری در حال برداشتن گام دیگری در این سفر با 16 گیگابایت رم LPDDR5X است که انتظار می‌رود در برنامه‌های مختلفی فراتر از گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. حافظه جدید 1.3 برابر سریعتر از LPDDR5 است، به این معنی که می تواند سرعت انتقال داده تا 8.5 گیگابیت در ثانیه را داشته باشد.

خبرهای دیگر از سخت افزار