خبر

 • تک بورد - سامسونگ با پردازش هوش مصنوعی حافظه پهنای باند را توسعه می دهد

  سامسونگ با پردازش هوش مصنوعی حافظه پهنای باند را توسعه می دهد
  22 روز و 17 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ سامسونگ این هفته اعلام کرد آنچه را که اولین حافظه پهنای باند (HBM) صنعت با هوش مصنوعی داخلی نامیده می شود ، توسعه داده است. پردازش در حافظه جدید ، به اختصار PIM ، قابلیت های محاسبات AI را مستقیماً درون زیر سیستم حافظه آورده و پردازش را در مراکز داده ، رایانه های با کارایی بالا و برنامه های تلفن همراه با هوش مصنوعی تسریع می کند.

  همانطور که سامسونگ توضیح می دهد ، بیشتر سیستم های محاسباتی امروزه براساس معماری von Neumann ساخته شده اند. این روش پردازش متوالی شامل واحدهای CPU و حافظه جداگانه است که داده ها دائماً بین آنها جابجا می شوند و یک گلوگاه ایجاد می کنند.

  https://techbord.com سامسونگ با پردازش هوش مصنوعی حافظه پهنای باند را توسعه می دهد

  (طرح معماری von Neumann ، از طریق Kapooht)

  HBM-PIM سامسونگ یک DRAM قرار می دهد- موتور AI بهینه شده در داخل هر بانک حافظه. این امکان پردازش موازی را فراهم می کند و حرکت داده ها را به حداقل می رساند ، عملکرد را بهبود می بخشد و مصرف برق را کاهش می دهد. طبق گفته سامسونگ ، این معماری می تواند بیش از "دو برابر عملکرد سیستم در حالی که مصرف انرژی را بیش از 70 درصد کاهش می دهد" همراه با HBM2 Aquabolt سامسونگ استفاده شود.

  سامی همچنین اشاره کرد که HBM-PIM به هرگونه تغییر سخت افزاری یا نرم افزاری احتیاج ندارید ، و امکان یکپارچه سازی سریعتر در سیستم های موجود را فراهم می کند.

  HBM-PIM جدید سامسونگ در حال حاضر توسط شرکای راه حل AI در حال آزمایش است و انتظار می رود اعتبارات تا نیمه اول سال 2021 به پایان برسد. سامسونگ همچنین در مقاله ای با عنوان "DRAM عملکردی در حافظه 20 گیگابایتی 6 گیگابایتی مبتنی بر HBM2 با واحد محاسباتی قابل برنامه ریزی 1.2TFLOPS با استفاده از سطح بانک" ، فناوری جدید را در کنفرانس مجازی بین المللی مدارهای جامد (ISSCC) ارائه می دهد. موازی کاری برای برنامه های یادگیری ماشین. "

خبرهای دیگر از سخت افزار