techbord.com سامسونگ اکنون به تولید انبوه 16 گیگابایت LPDDR5 DRAM در بزرگترین خط نیمه هادی در جهان می پردازد

رو به جلو: سامسونگ تولید انبوه جدیدترین نسل تراشه های حافظه موبایل LPDDR5 خود را در بزرگترین خط نیمه هادی جهان آغاز کرده است. در مقایسه با بهترین موارد قبلی ، تراکم به 16 گیگابایت در هر تراشه می رسد و عملکرد 16 درصد افزایش می یابد. به احتمال زیاد به زودی در این فصل تعطیلات ، تلفن های دارای این فناوری ، بسته بندی 16 گیگابایت حافظه سیستم یا احتمالاً بیشتر را خواهیم دید.

سامسونگ مجهز به آخرین گره فرایند 10 نانومتری نسل سوم با استفاده از فناوری EUV ، خط تولید جدید Pyeongtaek کره را عملیاتی کرده و تولید انبوه تراشه های 16 گیگابایتی LPDDR5 را آغاز کرده است.

خط نیمه هادی Pyeongtaek جدید سامسونگ.

این اولین تراشه هایی است که در خط دوم سامسونگ در Pyeongtaek تولید می شود ، اکنون بزرگترین خط نیمه هادی جهان. با مساحت بیش از 128900 متر مربع (بیش از 1.3 میلیون فوت مربع) ، سامسونگ می گوید كه این تاسیسات جدید "به عنوان قطب اصلی تولید پیشرفته ترین فن آوری های نیمه هادی صنعت ، ارائه DRAM پیشرفته و به دنبال آن نسل بعدی V- NAND و راه حل های ریخته گری. "

سامسونگ در مقایسه با تراشه های قبلی 12 گیگابایتی LPDDR5 (5،500 مگابایت در ثانیه) ، که در حال حاضر در بسیاری از تلفن های همراه شاخص مانند Galaxy S20 Ultra مخصوص سامسونگ.

با بهبود تراکم به 16 گیگابایت در هر تراشه ، سامسونگ و دیگر سازندگان دستگاه های تلفن همراه اکنون می توانند به یک حافظه دیوانه وار 16 گیگابایتی در یک تلفن کم حجم دست پیدا کنند. بسته 8 تراشه پیش از این ، بسته های حافظه 16 گیگابایتی از حداقل 12 تراشه با استفاده از هشت تراشه 12 گیگابایتی و چهار تراشه 8 گیگابایتی استفاده می کردند. برای اینکه بخواهیم ببینیم که سامسونگ به چه سرعت فناوری حافظه خود را بهبود بخشیده است ، تراشه 12 گیگابایتی قبلی آنها فقط در ماه ژوئیه سال 2019 تولید انبوه خود را آغاز کرده است. فقط یک سال قبل از آن ، تراشه 8 گیگابایتی LPDDR5 آنها شروع به کار کرد.

افزایش سریع تراکم ، عملکرد و کارایی در فناوری حافظه قابل توجه است. همین چهار سال پیش ، 4 گیگابایت حافظه در یک گوشی هوشمند بیش از حد به نظر می رسید و 8 گیگابایت حافظه رم در لپ تاپ ها و دسک تاپ ها برای بیشتر موارد استفاده از حد کافی بود. اکنون به توسعه دهندگان نرم افزار بستگی دارد که از ظرفیت های سریعتر و بالاتر دیده شده به روشی که کاربر نهایی می تواند درک کند استفاده کنند.

سامسونگ اکنون به تولید انبوه 16 گیگابایت LPDDR5 DRAM در بزرگترین خط نیمه هادی در جهان می پردازد
hardware/سامسونگ-اکنون-به-تولید-انبوه-16-گیگابایت-lpddr5-dram-در.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com Opera خرید YoYo Games ، تیم پشت استودیوی GameMaker
techbord.com مدیاگران Skyrim ابزاری جدید برای یادگیری ماشین دارند که متن را به گفتار واقع بینانه NPC تبدیل می کند
techbord.com MediaTek کوالکام و سامسونگ را با پیشرفته ترین Dimensity 1200 SoC به کار می گیرد
techbord.com Netflix در سطح جهانی از 200 میلیون مشترک پرداخت شده پیشی گرفته است
techbord.com کمیسیون اروپا برای بازیهای بخار
techbord.com قطب شمال جانشین خمیر حرارتی مشهور MX-4 خود را راه اندازی می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.