خبر

 • تک بورد - سازندگان HDD در سه ماهه دوم سال 2021 مقدار بی سابقه ای ذخیره سازی را ارسال کردند

  سازندگان HDD در سه ماهه دوم سال 2021 مقدار بی سابقه ای ذخیره سازی را ارسال کردند
  2 روز و 16 ساعت قبل

  تولیدکنندگان HDD در سه ماهه دوم شاهد افزایش کمی محموله ها بوده اند. همانطور که انتظار می رفت ، HDD های درجه مصرف کننده از بین می روند زیرا افراد بیشتری SSD را انتخاب می کنند ، اما این تا حدودی با افزایش تقاضای سالم برای HDD های درجه یک شرکت جبران می شود.

  در ماه ژوئن ، Seagate و وسترن دیجیتال پس از مشاهده افزایش تقاضا برای درایوهای دیسک سخت که در بسیاری از موارد توسط علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری شده Chia ، که مجبور به استفاده از مبالغ مضحک هستند ، اعلام کردند که تولید خود را افزایش خواهند داد. فضای ذخیره سازی برای ایجاد به اصطلاح "توطئه ". بالاخره ، حجم حمل و نقل HDD سالها کاهش یافته است ، و سال گذشته محموله های SSD از حجم هارد دیسک های مکانیکی پیشی گرفته است.

  همچنین ببینید: بهترین SSD ها و هارد دیسک های TechSpot

  این که آیا شرط بندی مناسبی را انجام داده اند یا خیر ، در این مرحله سخت است. بر اساس داده های بازار TrendFocus ، تولیدکنندگان در سه ماهه دوم سال جاری موفق به ارسال 67.6 میلیون هارد دیسک شده اند که نسبت به سه ماهه قبل 5 درصد افزایش یافته است. از سوی دیگر ، Nidec - که بزرگترین تأمین کننده موتورهای هارد دیسک در جهان است - می گوید که این صنعت احتمالاً حدود 64 میلیون دستگاه فروخته است ، که نسبت به 63 میلیون دستگاه تخمین زده شده در سه ماهه اول افزایش یافته است ، اما تفاوت قابل توجهی با آن دارد. از برآورد TrendFocus.

  https://techbord.com سازندگان هارد دیسک مقدار قابل توجهی ذخیره سازی را در سه ماهه دوم سال 2021 ارسال کردند

  Seagate هنوز سلطان هارد دیسک ها است با بیش از 28 میلیون درایو در سه ماهه دوم ، با ظرفیت کلی بیش از 152 اگزابایت. با این حال ، وسترن دیجیتال در مقایسه با سه ماهه اول (9 درصد) رشد نسبتاً بیشتری داشته است ، با 25.4 میلیون درایو ارسال شده و ظرفیت کل بیش از 148 اگزابایت. توشیبا هنوز کوچکتر از این سه دستگاه است و تقریباً 14 میلیون درایو به بازار عرضه شده و ظرفیت آن تقریباً 50 اگزابایت است. با کاهش قیمت چیا از 300 دلار از بالاترین سطح خود در 1685 دلار ، این روند ممکن است در آینده نزدیک معکوس شود. به این ترتیب ، احتمالاً تولیدکنندگان نسبت به افزایش 20 درصدی محموله های هارد دیسک های خط مشی متوسط ​​، که 19.3 میلیون دستگاه بوده و بیش از دو سوم از کل محموله های HDD را تشکیل می دهند ، خوشبین هستند. در مورد HDD های مصرف کننده ، کاهش تدریجی آنها غیرقابل توقف به نظر می رسد.

خبرهای دیگر از سخت افزار