خبر

 • تک بورد - سازندگان مادربرد برای کمک به سازگاری ویندوز 11 به روزرسانی هایی را منتشر می کنند

  سازندگان مادربرد برای کمک به سازگاری ویندوز 11 به روزرسانی هایی را منتشر می کنند
  12 روز و 18 ساعت قبل

  TL؛ DR: نیاز ویندوز 11 به TPM 2.0 برخی از کاربران را در مورد اینکه آیا سیستم عامل آنها هنگام عرضه سیستم عامل جدید در اواخر سال جاری سازگار خواهد بود ، گیج کرد. در حال حاضر ، افرادی که دکل های سفارشی با مادربردهای Asus یا Asrock ایجاد کرده اند ، می توانند به روزرسانی های BIOS را که TPM را به طور پیش فرض فعال می کند بارگیری کنند ، اگر قبلاً آن را به صورت دستی روشن نکرده باشند.

  TechSpot ماه گذشته توضیح مفصلی ارائه داد که TPM چیست و چرا مایکروسافت در ویندوز 11 به آن نیاز دارد. ویژگی امنیتی چیزی است که اکثر لپ تاپ ها یا رومیزی های از پیش ساخته شده باید قبلاً آن را فعال کرده باشند. پیش فرض برخی از کاربران با ساخت های سفارشی هنوز ممکن است با مشکلی روبرو شوند ، سازندگان مادربرد شروع به رفع آن می کنند.

  TPM به عنوان یک تراشه اختصاصی برای امنیت بیشتر سخت افزار در مادربردها شروع به کار کرد ، اما در سال های اخیر مادربردها شروع به استفاده از TPM مبتنی بر سیستم عامل (fTPM) کرد. اگر رایانه شخصی شما به تازگی کنترل آمادگی ویندوز 11 را پشت سر نمی گذارد یا اگر بخش امنیتی تنظیمات ویندوز 10 TPM را فعال نشان نمی دهد ، احتمالاً باید تنظیماتی را در BIOS تغییر دهید. به این مورد برای هر BIOS متفاوت است ، خواه Asus ، Asrock ، Gigabyte یا MSI.

  Asus اخیراً قسمتی را با پیوندهای بارگیری به آخرین نسخه BIOS خود به وب سایت خود اضافه کرده است که به طور پیش فرض fTPM را روشن می کند برای همه مادربردهایی که پشتیبانی از ویندوز 11 را تأیید می کنند. کسانی که به روز رسانی را بارگیری نمی کنند و هنوز fTPM را روشن نکرده اند ، می توانند دستورالعمل های Asus را برای نحوه انجام دستی در همان سایت بخوانند.

  Asrock همچنین امروز به روزرسانی های BIOS را منتشر کرد که به طور خودکار fTPM را فعال می کند. تا زمان نگارش این مقاله ، گیگابایت و MSI هنوز از این روش پیروی نکرده اند ، اما مدتی است که لیستی از مادربردهای خود را که باید با ویندوز 11 سازگار باشد در اختیار دارند. در اینجا لیست MSI و دستورالعمل های آنها برای فعال کردن fTPM آمده است. گیگابایت در ماه جولای یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد که در آن طیف وسیعی از سازگاری fTPM خود را توضیح می داد.

  پس از فعال کردن fTPM در BIOS ، کاربران Windows 10 باید TPM را در تنظیمات زیر Windows Security> Device Security> Security Processor نشان دهند.

  https://techbord.com سازندگان مادربردها برای کمک به سازگاری با ویندوز 11

  به روزرسانی هایی را منتشر می کنند.

خبرهای دیگر از سخت افزار