خبر

 • تک بورد - رشد بازار رایانه های شخصی تحت تأثیر مسائل جاری عرضه قرار دارد

  رشد بازار رایانه های شخصی تحت تأثیر مسائل جاری عرضه قرار دارد
  11 روز و 4 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: نرخ پذیرش محصولات در صنایع مختلف در زمان قرنطینه افزایش یافت. بازار کامپیوترها یکی از دسته هایی بود که به دلیل همه گیری رشد چشمگیری را تجربه کرد ، اما شتاب فروش اکنون تحت تأثیر مسائل زنجیره تامین قرار دارد.

  بر اساس گزارش IDC ، محموله های جهانی رایانه های شخصی ، که شامل رایانه های رومیزی ، نوت بوک ها و ایستگاه های کاری است ، در سه ماهه سوم سال 2021 به 86.7 میلیون دستگاه رسید. این نشان دهنده افزایش 3.9 درصدی نسبت به سال 2020 است. ، و همچنین نشانه گذاری ششمین سه ماه متوالی که بازار رایانه های شخصی در آن رشد کرده است. هرچند که چشم انداز متفاوتی برای حمل و نقل در آمریکا وجود دارد.

  "زنجیره های عرضه با تنگنا و چالش های لجستیکی مداوم بازار رایانه های شخصی ایالات متحده را در اولین سه ماهه کاهش محموله های سالانه خود از آغاز همه گیری همه گیر ، هدایت کرد ، " "Neha Mahajan ، یک تحلیلگر ارشد تحقیقاتی IDC گفت.

  " پس از یک سال خرید سریع با حرکت به سمت کار از راه دور و یادگیری ، هزینه های کامپیوتر نیز کاهش نسبی داشته است. این امر باعث شده است که بازار رایانه های شخصی آمریکا امروزه تعدیل شود. با این وجود ، عرضه به وضوح در بخش های کلیدی با موجودی هنوز در سطح نرمال باقی می ماند. 1.jpg "alt = " https://techbord.com رشد بازار رایانه های شخصی تحت تاثیر مشکلات عرضه مداوم ">

  Dell Technologies یکی از تولیدکنندگان رایانه های شخصی بود که در مقایسه با رقبایش تاثیری نداشت. ، با ارسال 15.18 میلیون واحد ، 26.6 درصد در سه ماهه سوم رشد کرد. اپل با حمل 7.645 میلیون دستگاه مک 9.9 درصد رشد کرد.

  HP و سایر رقبای خود ، 5.8 درصد کاهش یافت ، در حالی که فروش لنوو 3.1 درصد رشد کرد. شرکت های سخت افزاری تایوانی Asus و Acer به ترتیب 3.6 درصد و 1.4 درصد رشد کردند.

  "صنعت رایانه همچنان تحت چالش های عرضه و لجستیک قرار دارد و متأسفانه این مسائل در ماه های اخیر پیشرفت چندانی نداشته است ، "جیتش اوبرانی ، مدیر تحقیقات IDC گفت. "با توجه به شرایط فعلی ، ما شاهد این هستیم که برخی از فروشندگان محموله ها را در بین بازارهای مختلف اولویت بندی می کنند و به بازارهای نوظهور اجازه می دهند تا سرعت رشد خود را حفظ کنند در حالی که برخی از بازارهای بالغ شروع به کند شدن می کنند. "

  قرنطینه های ناشی از همه گیری منجر به ارسال رایانه های شخصی در سال 2020 به سطحی از رشد شد که از یک دهه قبل در سال 2010 مشاهده نشده بود. با این حال ، کمبود نیمه رساناها بر قیمت قطعات تاثیر گذاشته است ، و ناگزیر فروش صنعت کامپیوتر را کاهش داده است.

  قیمت مادربرد ، به عنوان مثال ، می تواند به دلیل کاهش عرضه مس افزایش یابد. تقاضای بیش از حد برای پردازنده های گرافیکی و پردازنده های گرافیکی باعث افزایش قیمت تراشه سازان شده است ، که قبلاً شاهد افزایش قیمت کارت های گرافیک بودیم.

خبرهای دیگر از سخت افزار