خبر

 • تک بورد - در میان جنگ تجاری نیمه هادی ، اروپا به دنبال

  در میان جنگ تجاری نیمه هادی ، اروپا به دنبال "خودمختاری استراتژیک" است
  4 روز و 4 ساعت قبل

  اروپا در حال حاضر تنها ده درصد از صنعت نیمه هادی جهانی را تشکیل می دهد ، اما کمیسیون اروپا به دنبال دو برابر کردن آن در دهه آینده است. این امر شامل بودجه های میلیاردی برای تحقیق و توسعه و همچنین ساخت کارخانه های ریخته گری محلی می شود ، که هر دو م componentsلفه های اساسی در برنامه اتحادیه اروپا برای تولید مجدد الکترونیک هستند.

  در اوایل این ماه ، اتحادیه اروپا در حال ایده ساخت یک کارخانه ریخته گری نیمه هادی در منطقه بود تا تلاش کند تولید تراشه را به شرکت های فناوری محلی نزدیک کند. جزئیات مربوط به این پروژه کم است ، اما ما می دانیم که اتحادیه اروپا قصد دارد تراشه هایی را در گره های فرآیند پیشرفته تولید کند ، از 7 نانومتر به 3 نانومتر و 2 نانومتر.

  دلیل اصلی به اندازه کافی ساده است - چین و ایالات متحده در یک جنگ تجاری دائمی گیر کرده اند و این به عنوان یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری در آنچه که به طور سنتی نقطه ضعف اروپا محسوب می شود ، تلقی می شود. این منطقه به دلیل صنایع هواپیمایی و اتومبیل خود منادی است ، اما در عین حال تنها ده درصد از صنعت نیمه هادی جهان است که 533 میلیارد دلار ارزش دارد. برای مرجع ، ایالات متحده حدود 47 درصد را در اختیار دارد ، در حالی که چین ، ژاپن ، تایوان و کره جنوبی مجموعاً 40 درصد را تشکیل می دهند.

  https://techbord.com در میان جنگ تجاری نیمه هادی ، اروپا به دنبال

  در سال 2020 است ، قفل شدن ها تأثیر زیادی بر زنجیره تأمین فناوری داشتند ، و این به نوبه خود غول های فناوری ایالات متحده را که برای تولیدات خود به تراشه ها و سایر اجزای ساخته شده در آسیا وابسته بودند تحت تأثیر قرار داد.

  همراه با تقاضای بی سابقه برای لوازم الکترونیکی مصرفی ، این یک اثر موج دار ایجاد کرد که در حال حاضر خودروسازان را مجبور می کند دوباره کاهش دهند درست زمانی که فروش خودرو در حال بهبود بود. دولت بایدن در تلاش برای حل این مشکل است ، اما در نهایت این امر سیگنال شدیدی را به کمیسیون اروپا ارسال کرده است که اکنون خودکفایی فناوری بیش از هر زمان دیگری مهم است.

  به هر حال ، تولید کننده هلندی ASML 62 درصد درآمد دارد. از تجهیزات پیشرفته لیتوگرافی که توسط همه تولیدکنندگان تراشه در جهان استفاده می شود ...

  چین این را می داند و در تلاش است تا پیشگام توسعه صنعت نیمه هادی محلی خود باشد تا اطمینان حاصل کند که دیگر نیازی به اعتماد نخواهد داشت. در مورد دیگران برای ساخت و نگهداری زیرساخت های عمومی آن ، یا برای وسایل الکترونیکی مصرفی. دولت های اروپایی همچنین ابتکارات خود را برای ایجاد بیشتر تحقیق و توسعه محلی و ظرفیت تولید تحت فشار قرار داده اند و آخرین هزینه آن 145 میلیارد یورو (175 میلیارد دلار) از صندوق های بازیابی و مقاومت بلوک است.

  با این حال ، برای اروپا برای موفقیت در تبدیل شدن به نیرویی واقعی در صنعت نیمه هادی ، لازم است اولین قدم را در اسرع وقت اجرا کند. به هر حال ، تولید کننده هلندی ASML آنچه را که اساساً در انحصار یکی از حلقه های مهم در زنجیره تأمین است ، در اختیار دارد - 62 درصد از تجهیزات لیتوگرافی پیشرفته را که توسط همه تراشه سازان جهان استفاده می شود ، تولید می کند. راه اندازی اتحاد اروپایی در زمینه تولید نیمه هادی نیز کمک خواهد کرد ، زیرا اتفاق نظر روشنی بین صنعت و سیاستگذاران در مورد آنچه در ده یا بیست سال آینده واقعاً امکان پذیر است وجود ندارد.

خبرهای دیگر از سخت افزار