خبر

 • تک بورد - درایورهای پردازنده گرافیکی Intel Arc شامل ابزارهای اورکلاک داخلی خواهند بود

  درایورهای پردازنده گرافیکی Intel Arc شامل ابزارهای اورکلاک داخلی خواهند بود
  3 روز و 19 ساعت قبل

  TL؛ DR: هنگام خرید یک پردازنده گرافیکی جدید ، کاری که بسیاری از علاقه مندان بلافاصله پس از نصب کارت گرافیک از انجام آن لذت می برند ، این است که با ساعت ، حافظه و تنظیمات قدرت خود بازی می کنند تا ببینند تا چه حد می توانند آن را پیش ببرند. در بیشتر موارد ، یک برنامه شخص ثالث برای اورکلاک ضروری است ، با این حال اینتل قصد دارد راه AMD را دنبال کرده و ابزارهای اورکلاک را درست در نرم افزار درایور اجرا ک

  اینتل قصد دارد پردازنده های گرافیکی Xe HPG "Alchemist " بازی محور را در سه ماهه اول سال 2022 منتشر کند. نام تجاری Intel Arc در این ماه با پردازنده های گرافیکی آینده معرفی شد که شامل فاکتورهای فرم موبایل و دسکتاپ می شود ، نقاط مختلف قیمت و اهداف عملکرد. به گفته راجر چندلر ، VP و GM اینتل محصولات گرافیکی و راه حل های مشتری ، این شرکت در حال طراحی مجدد نرم افزار درایور گرافیک خود است تا کاربران بتوانند بدون نیاز به ابزارهای شخص ثالث تنظیمات GPU را تغییر دهند.

  در مقایسه ، دارندگان کارت گرافیک Radeon می توانند با تنظیمات GPU در نرم افزار Adrenalin بازی کنند ، اما Nvidia چنین ویژگی را در GeForce Experience یا کنترل پنل گرافیکی ادغام نکرده است ، در عوض به برنامه های شخص ثالث مانند MSI Afterburner و EVGA Precision تکیه کرده است.

  علاوه بر اورکلاک ، اینتل همچنین یک دوربین مجازی با کمک هوش مصنوعی اضافه می کند که می تواند نکات برجسته بازی را شبیه به Nvidia ShadowPlay ضبط کند. علاوه بر این ، درایورهای گرافیک از استانداردهای DirectX12 Ultimate ، سایه زنی درجه 2 متغیر ، سایه مش ، DirectX و ردیابی اشعه Vulkan پشتیبانی می کنند. این یک حرکت جسورانه برای اینتل است ، که برای رقابت با دو سرباز قدیمی در بازار GPU های مصرف کننده و بازی وارد رقابت می شود ، اما ما همچنین می دانیم که آنها سالهاست که روی این موضوع کار می کنند.

  https://techbord.com درایورهای پردازنده گرافیکی Intel Arc شامل ابزارهای اورکلاک داخلی

  < p> امروز ما همچنین فهمیدیم که اینتل قصد دارد اولین SDK XeSS ، فناوری فوق نمونه گیری سریع هوش مصنوعی اینتل ، را در اواخر این ماه به ISV ها (فروشندگان مستقل نرم افزار) راه اندازی کند. انتظار می رود نسخه DP4a با هدف پردازنده های گرافیکی رقیب و راه حل های گرافیکی مبتنی بر Xe LP در اواخر امسال در دسترس قرار گیرد.

  نقشه راه GPU بازی Intel Arc شامل چهار نسل معماری گرافیکی است. "کیمیاگر " تنها اولین نسخه از نسخه های اصلی خواهد بود و پس از آن Battlemage ، Celestial و Druid قرار خواهند گرفت.

  همه GPU های کیمیاگر از هسته های Xe ، \ ​​"بلوک ساختمان محاسبه " Xe HPG استفاده خواهند کرد پردازنده های گرافیکی هر بلوک دارای موتورهای بردار 16 برابر و موتورهای ماتریس 16 برابر است که به آنها XMX یا X Matrix eXtensions نیز گفته می شود. این تراشه ها بر اساس گره N6 TSMC ساخته می شوند و حداکثر تا 32 برابر هسته Xe را بسته بندی می کنند ، در نتیجه 50 درصد در عملکرد وات و فرکانس ساعت در همان ولتاژ نسبت به نسل قبلی بهبود می یابد.

خبرهای دیگر از سخت افزار