خبر

 • تک بورد - داده های Backblaze الگوهای خرابی SSD در روند HDD ها را نشان می دهد

  داده های Backblaze الگوهای خرابی SSD در روند HDD ها را نشان می دهد
  5 روز و 6 ساعت قبل

  مدتی است که درایوهای حالت جامد به دلیل عدم وجود اجزای متحرک ، مقاومت مغناطیسی ذاتی آنها ، مقاومت در برابر ارتعاشات و دوام کلی ، گزینه ترجیحی نسبت به هارد دیسک ها هستند. با این حال ، یک پست اخیر از ارائه دهنده ذخیره سازی ابری Backblaze نشان می دهد که خرابی های SSD به اندازه همتایان HDD آنها روند رو به رشدی را طی می کند.

  SSD ها اغلب به دلیل افزایش سرعت ، کاهش رد پا و افزایش دوام ، به یک جایگزین استاندارد ذخیره سازی صنعت برای همه از گیمرهای آخر هفته تا مراکز داده تبدیل شده اند. با این حال ، پست اخیر وبلاگ توسط اندی کلاین از Backblaze داستان متفاوتی را در مورد قابلیت اطمینان و طول عمر آنها بیان می کند.

  Backblaze یک ارائه دهنده ذخیره سازی و پشتیبان گیری ابر با چهار مرکز داده در ایالات متحده و اروپا است. ، و برای درایوهای بوت سرور ، ذخیره log ، تشخیص سیستم و کارهای مختلف گزارش سیستم ، به SSD و HDD متکی هستند. هر دو نوع درایو در محیط Backblaze عملکرد یکسانی را انجام می دهند و از نوشتن ، خواندن و حذف فایل های مداوم علاوه بر عملیات راه اندازی سرور پشتیبانی می کنند.

  در جدیدترین میزان خرابی سالانه شرکت ( داده های AFR) ، آنها آمار SSD ها و HDD هایی را که بارهای مشابهی را در محیط های ذخیره سازی ابری مشابه انجام می دهند ، مقایسه کردند. داده ها به ما می گویند که SSD ها در واقع با سرعتی بسیار کمتر از HDD ها دچار خرابی می شوند ، با این حال ، کلاین این واقعیت را برجسته می کند که بسیاری از HDD های مورد اشاره چندین سال قدیمی تر از معادل SSD آنها بودند.

  https://techbord.com داده های Backblaze الگوهای خرابی SSD را در HDD ها نشان می دهد

  داده های AFR Backblaze ، که میزان خرابی HDD ها را از سال 2014 و SSD ها را در سال 2018 نشان می دهد ، الگوی قابل ملاحظه ای را برای میزان خرابی HDD (از 2014 تا 2017) و میزان خرابی SSD (2018 تا 2021) نشان می دهد. این روند اولیه راه را برای یک سوال جالب هموار می کند: آیا خرابی های SSD به روال مشابه ادامه خواهند یافت؟ در این صورت ، انتظار می رود شاهد افزایش نرخ خرابی SSD در Backblaze در سه ماهه بعدی 2021 و ادامه آن در چند سال آینده باشیم.

  Backblaze به طور مرتب یافته های مربوط به خرابی درایوهای مرکز داده را منتشر می کند. در حالی که شواهد چندان قطعی نیست ، این سال را ایجاد می کند که آیا SSD ها واقعاً قابل اعتمادتر و سرمایه گذاری بهتری نسبت به HDD ها برای حجم کاری و سناریوهای خاص هستند. تا زمانی که اطلاعات بیشتری در دسترس قرار نگیرد که مطمئناً به شما گزارش خواهیم داد ، بحث ادامه خواهد یافت و تصمیم همچنان بر اساس الزامات دیسک ، میزان خرابی و هزینه های خرید تهیه می شود.

  اعتبار تصویر : توماس اولریش

خبرهای دیگر از سخت افزار