خبر

 • تک بورد - خلاصه بررسی Apple Silicon Macs: بنابراین شروع می شود

  خلاصه بررسی Apple Silicon Macs: بنابراین شروع می شود
  چند ثانیه قبل

  بررسی های مربوط به سه Mac Mac اپل سیلیکون در حال انجام است و به طور کلی آنها تصویر مثبتی را ارائه می دهند که به ادعای اپل مبنی بر اینکه معماری جدید عملکرد کافی و دوام باتری را برای انتقال روان از Mac های مبتنی بر Intel ارائه می دهد ، تا حدودی معتبر است. قیمت در چند نسل گذشته همان بوده است و برای بیشتر پذیرندگان اولیه (اما نه همه) به نظر می رسد یک شرط مطمئن برای خرید M1 است.

  اولین Mac های مجهز به Apple M1 به مشتریان در سراسر جهان می رسند و بازرسان با اولین برداشت از نحوه عملکرد Apple Silicon در جدیدترین MacBook Air ، MacBook Pro 13 و Mac mini ، وب را تحت تأثیر قرار می دهند. طراحی کلی شامل قاب ، صفحه نمایش ، باتری ، صفحه کلید ، صفحه لمسی و تاچ بار بدون تغییر باقی مانده است ، بنابراین بیشتر در مورد روده های به روز شده در این دستگاه ها صحبت می شود.

  هنگامی که اولین معیارها در وب ظاهر می شوند هفته گذشته ، آنها نشان دادند که M1 با وجود اینکه یک تراشه کم مصرف است ، می تواند در MacBook Pro 16 در Geekbench با Intel Core i9-9880H رقابت کند. سپس پردازنده گرافیکی یکپارچه آن عملکردی بهتر از راه حل های اختصاصی مانند Nvidia GTX 1050 Ti و AMD Radeon RX 560 نشان داد. اینها در این مرحله قدمت چند ساله دارند و قدرتمندترین GPU های زمان خود نیستند ، اما به خاطر داشته باشید که همچنین تراشه های دسک تاپ با قدرت بسیار بالاتر. علاوه بر این ، مقایسه دقیق معماری Arm و x86 در شرایطی که نه تنها سخت افزار متفاوت است ، بلکه خود نرم افزار باید بازنویسی و بهینه سازی شود ، دشوار است.

  اکنون که بازرسان درباره یک هفته وقت عملیاتی با ماشین های جدید Apple M1 ، معیارها و حتی اندازه گیری های قدرت بیشتری برای بررسی وجود دارد. Andrei Frumusanu از Anandtech نوشت که تراشه جدید اپل به احتمال زیاد بر اساس همان هسته های Firestorm تراشه A14 درون آیفون 12 ساخته شده است ، البته با ساعت بالاتر که می تواند تا 3.2 گیگاهرتز و جایی بین 20 تا 24 باشد وات TDP - هر دو در Mac mini جدید با محلول خنک کننده موجود پایدار می مانند.

  اپل در هنگام راه اندازی خود در مورد کارآیی M1 لاف زد اما فقط یک نمودار مبهم ارائه می دهد که نشان می دهد در مقایسه با "جدیدترین تراشه لپ تاپ PC " تا دو برابر بیشتر عملکرد یا عملکرد مشابه با 25 درصد قدرت ارائه می دهد. به نظر می رسد در آزمایش Anandtech ادعاها ممکن است در درجه اول به معیارهای مرورگر اشاره داشته باشند ، جایی که SoC های اپل در مقایسه با تراشه های x86 پیشتاز هستند.

  ما می توانیم تأیید کنیم که در بارهای تک رشته ای ، هسته های Firestorm اپل اکنون از ساعت3.2GHz ، 6.66٪ افزایش نسبت به فرکانس 3GHz Apple A14. در بارهای کاری چند رشته ای ، ما حدس می زنیم هسته ها به سختی 3 گیگاهرتز کاهش یافته اند ، اما در زمان نوشتن این موضوع کاملاً قادر به تأیید این موضوع نبودیم.

  در کنار چهار هسته عملکرد Firestorm ، M1 همچنین شامل چهار هسته Icestorm است که برای کم کاری و افزایش بهره وری انرژی برای کار با باتری کار می کنند. هر دو هسته عملکردی و 4 هسته کارایی می توانند به صورت توامان فعال باشند ، به این معنی که این یک SoC 8 هسته ای است ، اگرچه عملکرد عملکرد در همه هسته ها یکسان نیست.

  در Speedometer 2.0 ، M1 نمره 234 را بدست آورد که تقریباً دو برابر سریعتر از Ryzen 7 4700U و کمی سریعتر از حتی جواهر تاج AMD پردازنده های دسک تاپ سری Ryzen 5000 ، Ryzen 9 5950X است. M1 در آزمون تک رشته ای Geekbench 5 از Ryzen 9 5950X جلوتر است ، اما فقط نیمی از عملکرد را در آزمون چند رشته ای مدیریت می کند ، که با توجه به مصرف برق بسیار کمتر ، هنوز یک نتیجه قابل احترام است.

  این بدان معنی است که اگر قصد دارید از Mac خود برای کارهای مربوط به مرورگر استفاده کنید ، شما را ناامید نخواهد کرد. با این حال ، وقتی صحبت از کارهای دیگر می شود ، داستان کمی پیچیده تر می شود. اکنون که Cinebench R23 جدید با پشتیبانی از M1 SoC به بازار عرضه شده است ، طبیعی بود که Anandtech آن را در ترکیب قرار دهد.

  یک محک خاص که اولین نور روز را در macOS و همچنین مشاهده می کند سیلیکون سیب Cinebench است. در این نمایش برای اولین بار از بنچمارک معروف مبتنی بر Cinema4D ، ما انگشت شست پا تا Apple Apple M1 را با بهترین پردازنده های x86 در بازار مشاهده می کنیم که عملکرد بسیار خوبی نسبت به تکرارهای گذشته سیلیکون اینتل از اپل دارد. M1 در اینجا با پردازنده های Zen3 و Tiger Lake از دست می رود ، که به نظر می رسد هنوز هم دارای یک مزیت هستند ، اگرچه ما از ویژگی های ریز معماری معیار جدید مطمئن نیستیم.

  آنچه که قابل توجه است عملکرد Rosetta2 است اجرای معیار در حالت x86 ، که نه تنها می تواند با تکرارهای گذشته Mac همگام شود بلکه می تواند آنها را نیز پشت سر بگذارد.

  در R23 های چند رشته ای ، M1 کاملاً بر Mac های گذشته با مشابه تسلط دارد پردازنده های کم مصرف همانطور که یادآوری می شود ، ما سعی داریم اطلاعات بیشتری را در مورد سایر سیستم ها به دلیل دسترسی به آنها جمع آوری کنیم و نمودار را در به روزرسانی های بعدی مقاله قبلی منتشر کنیم.

  در مجموعه SPECint2017 ، Apple M1 هسته های Firestorm تا حدی که عملکرد تک رشته ای داشته باشند ، چشمگیر باقی می مانند و در برخی از آزمایشات می توانند از پردازنده مرکزی Tiger Lake i7-1185G7 اینتل و حتی AMD Ryzen 9 5950X پیروی کنند.

  اپل عملکرد در سطح هیئت مدیره بسیار متعادل است ، اما آنچه برجسته است عملکرد عالی 502.gcc_r است که در آن جهش قابل توجهی قبل از رقابت انجام می شود ، به این معنی که هسته جدید اپل در تهیه کد و کد بسیار پیچیده بسیار خوب عمل می کند.

  در SPECfp2017 ، ما از نظر امتیازات چیزی کاملاً شدید را می بینیم. M1 در اینجا در بدترین حالت یک پهنای مو نسبت به AMD Zen3 دارد و در بهترین حالت بهترین عملکرد مطلق را از هر پردازنده در بازار دارد. اینها امتیازات باورنکردنی هستند.

  اپل قول داد که کامپایل کد در Xcode در مقایسه با Mac های مبتنی بر Intel تا سه برابر سریعتر در M1 Mac وجود دارد ، و این آزمایش نشان می دهد که ممکن است.

  پردازنده گرافیکی در M1 SoC نیز یک تصویر جالب ارائه می دهد و حتی ممکن است معامله بزرگتری نسبت به پردازنده مرکزی برای برخی باشد. این اولین بار است که اپل طرح های GPU خود را به Mac می آورد و به احتمال زیاد این کار را انجام داده است تا عملکرد گرافیکی MacBook Air و MacBook Pro 13 اینچی بیشتر از آنچه اینتل توانسته ارائه دهد ، داشته باشد.

  < p> https://techbord.com خلاصه بررسی اپل سیلیکون مکینتاش: بنابراین شروع می شود

  اعتبار: Anandtech

  جالب اینجاست که M1 در MacBook Air فقط 7 هسته از 8 هسته را فعال می کند در حالی که Mac mini و MacBook Pro 13 هر دو با همه هسته ها فعال هستند. این باید یک طراحی متعادل تر برای Air ایجاد کند ، که فن ندارد.

  به طور کلی ، به نظر می رسد نتایج GFXBench چیزی را که قبلاً شنیده ایم تأیید می کند - GPU M1 سریعتر از پردازنده های گرافیکی یکپارچه اینتل و همچنین AMD Radeon 560 و 560X است که به ترتیب در MacBook Pro 15 2017 و Acer Nitro 5 2019 یافت می شود. علاوه بر این ، عملکرد آن تقریباً به Nvidia GTX 1650 در Acer Nitro 5 2020 نزدیک است ، به این معنی که اپل می خواست عملکرد گرافیکی گسسته را در MacBook های کوچکتر ارائه دهد.

  این نتایج حتی در Futuremark نیز صادق است. آزمون 3DMark Ice Storm Unlimited. اپل در صحنه ادعا کرد که شما به لطف پردازنده گرافیکی قدرتمند M1 و قدرتمند M1 قادر خواهید بود بازی هایی مانند Shadow of the Tomb Raider را با 4 برابر فریم بالاتر انجام دهید ، و گرچه این ممکن است کمی کشیده باشد ، اما ما نمی دانید اپل در آزمایشات خود از چه تنظیماتی استفاده کرده است. در هر صورت ، Mac mini دارای 39.6 فریم قابل اعتماد در 1080p و تنظیمات بسیار بالا با FXAA روشن است ، که برای یک تراشه کم مصرف که یک بازی x86 را تحت شبیه سازی اجرا می کند بد نیست.

  شبیه سازی ، این منطقه ای است که اپل برای ارائه هرچه بیشتر عملکرد برای برنامه های x86 که باید با ترجمه روزتا 2 اجرا شوند ، کار کرد. Anandtech می گوید ، بسته به پیچیدگی کد و الگوهای کدی که باید توسط شبیه ساز تجزیه و تحلیل شود ، می توانید عملکرد بین 50 تا 90 درصد عملکرد یک برنامه بومی را انتظار داشته باشید.

  به طور کلی ، همه این نتایج باید برجسته در نظر گرفته شوند فقط با توجه به شاهکاری که اپل از نظر فناوری ترجمه کد در اینجا بدست آورده است. این یک شبیه ساز کم لطف نیست ، بلکه یک لایه سازگاری کامل است که اگر با عملکرد برجسته Apple M1 ترکیب شود ، امکان عملکرد بسیار واقعی و قابل استفاده از برنامه موجود نرم افزار موجود را در اکوسیستم موجود macOS اپل فراهم می کند.

  < p> Mac mini جدید ارزان ترین دستگاه اپل است که می توانید خریداری کنید و دارای تراشه M1 است. با 699 دلار ، 100 دلار ارزان تر از نسل گذشته است ، تنها تفاوت قابل توجه این است که فقط به دلایلی می توانید رنگ نقره ای دریافت کنید و هنگام اجرای برنامه های x86 مانند فتوشاپ در شبیه سازی ، عملکرد کمی پایین تر خواهید دید . یعنی حداقل تا زمانی که Adobe و سایر توسعه دهندگان برنامه های محبوب خود را به معماری جدید منتقل کنند.

  https://techbord .com بررسی خلاصه مرورگرهای Apple Silicon Macs: بنابراین شروع می شود

  همچنین می توانید ابراز تاسف کنید که اکنون به جای چهار پورت USB-C / Thunderbolt 3 فقط دو عدد دارد ، اما از سیگنال های USB 4 نیز پشتیبانی می کنند. و اگر حداکثر مقدار قابل تنظیم با حافظه RAM 16 گیگابایت شما را از بین می برد ، به یاد داشته باشید که این محدودیت معماری است که اپل احتمالاً در برابر آن آزمایش کرده و احتمالاً تصمیم گرفته است برای اکثر افراد مسئله ساز نشود.

  The Verge کریس ولچ مک مینی را "با عملکرد بیش از حد" دانست در حالی که اپل با طراحی حرارتی کار خوبی انجام داده است تا آن را به یک میز تحریر خاموش تبدیل کند. وی همچنین از این واقعیت که با مشکلات سازگاری بسیاری از برنامه های x86 که نیاز به شبیه سازی دارند روبرو نمی شود ، قدردانی می کند.

  mini ، تراشه M1 می تواند بهترین سرعتی را که قادر به دستیابی است ، داشته باشد و آنها را بدون فشار دادن حفظ کند. هک ، من حتی در حین آزمایشهای 30 دقیقه ای Cinebench یا هنگام کدگذاری چندین ریپ 4K Blu-ray پشت و پشت ، حتی چرخش فن را نشنیده ام. مینی هر چقدر سخت کار کنم ساکت مانده است.

  خارج از دنیای معیار ، Mac mini روز به روز احساس فوق العاده سریع می کند. با این اوصاف ، من گاه به گاه مشکل عجیب و غریب را مشاهده کرده ام: گاهی اوقات Spotify قبل از باز شدن مجدد سیستم ، مقدار قابل توجهی جهش در حوض را انجام می دهد (حداکثر 10 بار). این بسیار نادر بوده است ، و هنگامی که برنامه های بهینه سازی شده Intel باز می شوند ، عملکرد از عملکرد آنها با MacBook Pro 16 اینچی کاملاً بارگیری شده قابل تشخیص نیست. من همچنین به مشکل سازگاری برنامه های آشکار برخورد نکرده ام ، اگرچه اگر نرم افزاری وجود دارد که برای شما حیاتی است ، احتمالاً ارزش گزارش صحیح عملکرد M1 را دارد.

  PCMag جان بورك گفت كه Mac mini مجهز به M1 به دلیل بهتر بودن رایانه كوچك نسبت به قیمت ، جایزه Editor's's Choice را به راحتی می گیرد. با این حال ، دستگاهی که مسلماً بیشترین سود را از سیلیکون اپل می برد ، MacBook Air جدید است که دیگر نمی توانید آن را با پردازنده مرکزی اینتل خریداری کنید ، مگر اینکه بخواهید آن را از شخص ثالث خریداری کنید. تقریباً همه مواردی که در بررسی عملکرد Mac mini جدید در مورد Air توصیف می شود ، با 12 درصد عملکرد GPU پایین تر به دلیل یک هسته کمتر در مقایسه با سایر دستگاه ها ، صرفه جویی می کند.

  https://techbord.com خلاصه بررسی اپل سیلیکون مکینتاش: بنابراین آغاز می شود

  Devindra Hardawar از Engadget می گوید تراشه M1 مجدداً تعریف می کند که چه چیز فوق قابل حمل می تواند باشد ، که جای تعجب ندارد با توجه به اینکه تقریباً یک دهه است که در آزمایشگاه های اپل ساخته شده است.

  MacBook Air جدید اپل بسیار خیره کننده است. خیلی سریع پیش می رود که درب آن را باز کنید. می خواهید وب را مرور کنید؟ مشاهده کنید که سایت های متورم را سریعتر از آنچه در لپ تاپ دیده اید بارگیری می کند. می خواهید چند بازی انجام دهید؟ قدم به عقب بردارید زیرا همه قابلیت های فوق قابل حمل را از بین می برد ، بدون اینکه صدای فن در مانع شما شود. و اگر نیاز به استراحت دارید ، نگران نباشید. عمر باتری آنقدر کافی است که می توانید کل روز را دوام بیاورید. استفاده از MacBook Air جدید مانند قدم گذاشتن به دنیای جدیدی است که می توانیم از محصولات فوق العاده فوق العاده بیشتر طلب کنیم.

  بیدار شدن سریع از خواب وجود دارد و به لطف تمام کارهای بهینه سازی اپل ، لپ تاپ پاسخگو است. در macOS Big Sur. اما مهمتر اینکه ، عمر باتری هر اندازه که اپل گفته بهبود یافته است.

  شوکر دیگری: MacBook Air این عملکرد را بدون فن ارائه می دهد. این فقط به یک هیت سینک و خنک کننده منفعل مانند iPad متکی است. این خبر عالی برای هر کسی است که از مک بوک خسته شده و به نظر می رسد آماده می شود برای پرواز. XPS 13 2-in-1 Dell از سال 2017 یکی از آخرین رایانه های شخصی بدون فن بود که ما بررسی کردیم ، و گرچه من آن دستگاه را دوست داشتم ، تراشه اینتل سری Y آن بدون شک کسل کننده بود. اپل ثابت کرده است که ماشین های باریک هم می توانند قدرتمند باشند و هم کارآمد کار می کنند. به طوری که در طول معیار باتری ما 16 ساعت و 20 دقیقه طول کشید ، که شامل حلقه زدن یک فیلم HD است. این تقریباً 5 ساعت بیشتر از آخرین MacBook Air مبتنی بر Intel است و این سیستم را در میان رایانه های شخصی با طول عمر بیشتر که آزمایش کرده ایم قرار می دهد.

  یک مزیت اضافی تراشه M1 این است که اکنون می توانید برنامه های iOS را در MacBook Air خود اجرا کنید و جیسون اسنل در Six Colors می گوید که این در نهایت "علاوه بر خالص" است ، حتی اگر هنوز به کار بیشتری احتیاج داشته باشد.

  توسعه دهندگان برنامه می توانند iOS خود را انتخاب کنند برنامه ها در Mac قابل مشاهده نیستند و بسیاری نیز این کار را انجام داده اند. آیا می خواهید به جای برگه مرورگر ، در برنامه Netflix فیلم تماشا کنید؟ خیلی بد - Netflix در دسترس نیست و بیشتر سرویس های پخش جریانی ویدیو نیز در دسترس نیستند. بسیاری از برنامه های بهره وری نیز وجود ندارد. در واقع ، طی روزهایی که روی این بررسی کار می کردم ، متوجه شدم که برنامه های iOS بیشتری از فروشگاه خارج می شوند.

  در پایان ، این یک خالص است به علاوه اینکه برخی از برنامه های iOS بر روی این Mac جدید اجرا می شوند. اما من گمان می کنم مدتی طول بکشد - چند ماه یا شاید حتی بیشتر - تا این کل داستان پخش شود. حدس من این است که بسیاری از توسعه دهندگان می خواهند کمی کار کنند تا برنامه هایشان در Mac کمی بهتر شود. و اپل از طریق Catalyst راهی برای این روش ارائه می دهد. شاید کمی غیرقابل پیش بینی باشد ، اما من تعجب می کنم که آیا ممکن است توانایی اجرای برنامه های iOS بدون تغییر در macOS باشد که توسعه دهندگان را ترغیب می کند کار بیشتری با Catalyst انجام دهند تا Mac بیشتر شوند.

  اگر وجود دارد " یک چیز در مورد MacBook Air جدید ، که یک نکته ناامیدکننده است ، عملکرد آن در بازی است ، حتی اگر این واقعاً برای چیزهای شبیه به آن ساخته نشده باشد ، با فداکاری های خود به نام قابل حمل بودن مطلق. دن آکرمن از CNET در بررسی های خود به همان نکته اشاره کرد:

  یک ناامید کننده این بود که بازی Mac همچنان مانند گذشته یک فکر پسین باقی مانده است. پس از ادعاهای بزرگ در مورد RPG Baldur’s Gate 3 مورد علاقه فرقه ای که در M1 Mac اجرا می شود ، نتوانستم نسخه Mac را از طریق Steam اجرا کنم - در هر یک از M1 Mac های تست شده پیام خطا دریافت کردم. لاریان ، توسعه دهنده BG3 ، به من می گوید که در حال حاضر روی یک پچ آماده روزتا برای نسخه Steam بازی کار می کند.

  تقلید از نرم افزار ، به ویژه بازی ها ، همیشه یک تاس است ، اما در حداقل این تنها برنامه ای است که من سعی کردم حتی در حالت روزتا راه اندازی نشود. همانطور که گفته شد ، رابط Steam خود به کندی اجرا می شود. امیدوارم در آینده ای نه چندان دور نسخه بومی آن نیز وجود داشته باشد.

  با آزمایش چندین بازی سازگار با MacOS دیگر از کتابخانه های Steam و GOG.com ، از هر شش بازی دو نفر کار کردم ، بنابراین در حال حاضر ، من این دستگاه را حتی کمتر از مدل قبلی خود برای یک ماشین بازی دوستانه در نظر می گیرم ، اما امیدوارم این مسئله ای باشد که به زودی قابل اصلاح یا به روزرسانی است.

  اما من تماس نمی گیرم که یک معامله گر است (مگر اینکه شما به طور خاص برای بازی Baldur's Gate 3 در حال حاضر یک Mac جدید بخرید ...). واقعیت این است که سازگاری برنامه x86 در M1 شب و روز با تجربه من در رایانه های شخصی ویندوزی مبتنی بر باز متفاوت است ، از جمله آنهایی که از رده بالایی مانند Surface Pro X برخوردار هستند.

  MacBook Air جدید باقی می ماند با همان قیمت نسل قبلی که 999 دلار برای کمترین تنظیمات است. با توجه به اینکه اپل همان وب کم 720p و با کیفیت پایین را حفظ کرده و فقط پردازش اضافی را با استفاده از موتور عصبی در M1 انجام داده است ، ممکن است کمی ناعادلانه به نظر برسد.

  https://techbord.com خلاصه بررسی اپل سیلیکون مکینتاش: بنابراین شروع می شود

  برای کسانی که نگاه شما را به مک بوک پرو 13 اینچی جدید ، لازم به ذکر است که بازرسان ادعا کردند که عملکرد ذخیره سازی اپل درست است - برنامه ها سریعتر باز می شوند و کل سیستم عامل هنگام کار با داده ها احساس واکنش بیشتری می کند. متیو پانزارینو از TechCrunch در بررسی خود به همان مقدار اشاره کرد:

  M1 MacBook Pro بدون دردسر اجرا می شود ، برنامه ها را خیلی سریع راه اندازی می کند به طوری که اغلب قبل از اینکه مکان نما از جایگاه خود خارج شود ، باز می شوند ... هر کلیک پاسخگو تر هر تعامل فوری است.

  اما مهمتر از همه ، طراحی بهتر حرارتی به این معنی نیست که عملکرد بسیار بالاتری نسبت به MacBook Air دارید. مطابق گفته Nilay Patel از The Verge ، حداکثر درجه حرارت و سر و صدای کمتری خواهید داشت:

  به نظر می رسد Pro دارای طراحی حرارتی بهتر و م effectiveثرتری نسبت به کل هوا است: ما 4K استاندارد خود را اجرا کردیم چندین بار تست صادرات در Adobe Premiere Pro انجام شد و فن هرگز روشن نشد ، اما زمان صادرات ثابت باقی ماند ...

  به طور کلی سخت است که فن را روشن کنیم. مواردی که فوراً فن را در MacBook Pro 16 اینچی مبتنی بر اینتل روشن می کنند ، مانند Google Meet در Chrome ، به سختی در M1 MacBook Pro ثبت نام می کنند. تا زمانی که به طور مرتب بارهای سنگین و پایدار لپ تاپ خود را فشار ندهید ، تفاوت عملکرد بین Air و Pro واقعاً محسوس نیست.

  بزرگترین تفاوتی که مردم را نسبت به MacBook Pro جدید 13 اینچی متمایل خواهد کرد تقریباً قطعاً است همانطور که نیلائی می گوید به راحتی 10 ساعت باتری شارژ می یابد ، عمر باتری خواهد بود حتی وقتی همه چیز را که می تواند به سمت ماشین پرتاب کند ، این کار حدوداً هشت ساعت طول می کشد ، که در واقع یک نتیجه عالی است.

  در غیر این صورت ، MacBook Pro جدید از همان محدودیت MacBook Air جدید رنج می برد. ، زیرا فقط می توانید از 8 گیگابایت تا 16 گیگابایت RAM انتخاب کنید. اما این ممکن است به همین دلیل باشد که اپل تصمیم گرفته است فروش مک بوک پرو 13 اینچی مبتنی بر Intel را در کنار MacBook Pro 13 اینچی مبتنی بر M1 ادامه دهد.

  به هر حال ، کسانی که این کار را نمی کنند به یک مک قدرتمندتر از این خط اول ماشین های سیلیکون اپل نیاز نداریم که احتمالاً باید منتظر بمانند که اپل با معماری جدید در iMac ، Mac Pro و MacBook Pro 16 اینچی چه خواهد کرد. به نظر می رسد برای همه دیگران ، Mac های جدید بسیاری از وعده های اپل را تحقق می بخشند و با بهبود پشتیبانی از برنامه های iOS و وجود برنامه های x86 بیشتر که به معماری جدید منتقل می شوند ، فقط با گذشت زمان بهتر می شوند.

خبرهای دیگر از سخت افزار