techbord.com خرید انویدیا از Arm کاملاً نمای نیمه هادی را بازنشانی می کند

چرا مهم است: وای. این در مورد تمام مواردی است که می توانید بگویید یکی از بزرگترین خریدهای نیمه هادی در تاریخ چند دهه تجارت چیپ است. طنز شگفت انگیز این است که این معامله 40 میلیارد دلاری به هیچ وجه شامل هیچ تراشه ای نمی شود.

خبری که در مورد عصر یکشنبه بسیار پرحادثه اعلام شد این است که غول GPU و رهبر هوش مصنوعی انویدیا قصد دارد دارایی IP و تجارت کمبریج ، Arm مستقر در انگلستان را از سافت بانک خریداری کند. گرچه تعداد کمی از افراد واقعاً کارهایی را که Arm انجام می دهد یا تأثیر آن را درک می کنند یا درک می کنند ، واقعیت ساده این است که مسلماً صاحب یکی از موقعیت های برجسته در دنیای فناوری است.

به زبان ساده ، تقریباً هر تلفن هوشمند هوشمند در حال حاضر مورد استفاده و یا فروش در جهان از پردازنده مرکزی مبتنی بر بازو استفاده می شود: اپل ، کوالکام ، سامسونگ ، هواوی و مدیاتک از جمله مجوزهای معماری پردازنده - و در بعضی موارد پردازنده های گرافیکی ، پردازنده های AI و سایر اجزا - که مهندسان و طراحان Arm ایجاد می کنند. سازندگان تلفن های هوشمند به نوبه خود از این طرح ها برای ایجاد تراشه هایی استفاده می کنند که سپس در دستگاههایی که ما استفاده می کنیم ، ادغام می شوند.

باید بخوانید: چگونه ARM توانست بر بازار موبایل تسلط پیدا کند

اپل و یک تعداد کمی از افراد دارای مجوز معماری هستند که به آنها امکان می دهد طراحی اصلی پردازنده را بر عهده بگیرند و سپس در اطراف آن سفارشی سازی کنند. یا از طراحی خود و یا Arm برای ساختن ، به عنوان مثال ، خط بسیار محبوب Snapdragon کوالکام از SoCs (سیستم روی تراشه ها). به عبارت دیگر ، این Arm است که می توان گفت تقریباً در 15 سال گذشته رشد باورنکردنی سخت افزار و معماری تلفن های هوشمند را تحریک کرده است.

نفوذ این شرکت فراتر از تلفن های هوشمند است. اخیراً ، آرم همچنین با نام تجاری Neo از IP متمرکز بر سرور ، در تجارت مرکز داده ها نیز ورود چشمگیری داشته است. اوه ، و این واقعیت وجود دارد که اپل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد Mac را از معماری پردازنده های مبتنی بر x86 از اینتل منتقل کند و کاملاً به پردازنده های سفارشی خود بر اساس - حدس بزنید - CPU مبتنی بر Arm معماری ها.

در کسب و کار مبتنی بر بازو ویندوز را پر کنید اما در حال رشد است - که نمونه آن را Microsoft Surface ProX نشان می دهد - همراه با حضور بسیار بزرگ اما کمی شناخته شده در دستگاه های اینترنت اشیا ، و می توانید ببینید که ، تا حدودی یا درجه دیگر ، تأثیر Arm تقریباً در مورد هر فرد روی کره زمین وجود دارد.

در نتیجه ، دیدن علاقه انویدیا به Arm تعجب آور نیست. در واقع ، شایعات از چند ماه پیش مبنی بر اینکه انویدیا می تواند یک خریدار بالقوه Arm باشد ، شروع به پرواز کرد ، اما بسیاری از آنها - از جمله خود من - آن را غیر واقعی جلوه دادند. با این حال ، ما اینجا هستیم. نگرانی من و همچنین بسیاری از ناظران صنعت این است که برای یک شرکت با موقعیت مشخص در صنعت حفظ بی طرفی سوئیس مانند که Arm توانسته است ارائه دهد بسیار چالش برانگیز است.

< وقتی Softbank حدود 4 سال پیش با حدود 32 میلیارد دلار Arm را خریداری كرد ، حتی چند نگرانی مطرح شد - به دلیل نقش فوق العاده تأثیرگذاری که Arm بازی می كند - اما این نگرانی ها به سرعت كنار گذاشته شد زیرا مردم فهمیدند كه Softbank هیچ مشكلی ندارد منافع شخصی خود را در سیستم عاملهای خاص یا شرکتهای سخت افزاری فناوری در اختیار داشته باشید.

در مورد انویدیا اینگونه نیست و به همین دلیل تعدادی سوال در مورد چالشهای پیش بینی شده توسط رقبای انویدیا و حتی غیر رقبای مشتریان Arm ، در جبهه نظارتی. انویدیا گفته است که فرایند خرید به دلیل تأییدیه هایی که باید در چندین جغرافیای مختلف در سراسر جهان انجام شود ، ممکن است به 18 ماه ادامه یابد.

اگر به مشاغلی که در حال حاضر هر شرکت در آن مشغول به کار هستید نگاه کنید ، با این حال ، واقعاً همپوشانی زیادی وجود ندارد. انویدیا هیچ حضوری در بازار تلفن های هوشمند ندارد و علی رغم تلاش های زیاد در گذشته ، از هیچ نوع معماری عمده CPU برخوردار نیست. در واقع ، از قضا ، Nvidia’s در واقع یک مجوز Arm است. بازوها دارای GPU و NPU (واحد پردازش عصبی - مورد استفاده برای شتاب دهی هوش مصنوعی) طراحی IP و تراشه و حتی برخی از آنها از نظر تئوری با Nvidia در بازار مرکز داده رقابت می کنند. تأثیر فعلی Arm در این مناطق بسیار ناچیز است و این بازار با سرعت فوق العاده ای در حال پیشرفت است. از همه مهمتر ، انویدیا تراشه های واقعی و Arm طرح های IP تراشه می فروشد. این مدل ها بسیار متفاوت و غیر همپوشانی هستند.

سطح قدرت و نفوذی که این ترکیب می تواند ایجاد کند ، به احتمال زیاد برخی از شرکت های بزرگ فناوری را مکث خواهد کرد - به ویژه کسانی که مستقیماً با انویدیا رقابت می کنند (به ویژه Intel و AMD) ) و حتی کسانی که دارای مجوز وفاداری Arm بوده اند - اما ممکن است مشکلات بالقوه ای با انویدیا (به ویژه اپل و کوالکام) داشته باشند

بزرگترین مسائل احتمالاً به تهدیدات رقابتی و نگرانی های استراتژیک مربوط به ترکیب انویدیا برمی گردد. و بازو ایجاد خواهد کرد. حقیقت این است که این خرید می تواند اقدامی درخشان برای انویدیا باشد ، زیرا باعث افزایش سطح نفوذ و قرار گرفتن شرکت در بسیاری از مناطق بازار فناوری می شود که هرگز نتوانسته است به آن دست یابد. جنسن هوانگ ، مدیر عامل انویدیا ، به طور خاص عنوان کرد که چگونه این ترکیب به شرکت توانایی گسترش تلاش های هوش مصنوعی خود را به طیف وسیعی از دستگاه ها می دهد. توجه به این نکته مهم است زیرا ، در حالی که اکثر مردم انویدیا را به عنوان سازنده تراشه های GPU تصور می کنند ، هوانگ این شرکت را دارای یک نظر حقوقی بسیار گسترده تر می داند - که این واقعاً بیشتر یک شرکت توانمند هوش مصنوعی است که اتفاقاً تراشه هایی را نیز به نوبه خود تولید می کند. AI را سریعتر و کارآمدتر انجام دهید. با این دید ، دستیابی به بازو کاملاً منطقی است. بعلاوه ، به این شرکت اجازه می دهد تا سرانجام خارش CPU (و هوانگ) را برای مدت طولانی خراشیده کند.

سطح قدرت و نفوذ این ترکیب ممکن است ایجاد کند شرکت های بزرگ فناوری مکث می کنند - خصوصاً آنهایی که مستقیماً با انویدیا (به ویژه اینتل و AMD) رقابت می کنند و حتی کسانی که دارای مجوز وفاداری Arm بوده اند - اما ممکن است مشکلات احتمالی با انویدیا (به ویژه اپل و کوالکام) داشته باشند. در حالی که من فکر نمی کنم هدف انویدیا این باشد که به دنبال اینتل برود - به هر حال این شرکت ها سالها شریک بزرگی بوده اند - بدون شک این معامله می تواند تأثیر طولانی مدت در تجارت اینتل در چندین بخش داشته باشد. در نتیجه ، من مخالفت اینتل با فروش پیشنهادی را کمترین تعجب نخواهم کرد.

در مورد اپل ، با توجه به اینکه فقط یک تغییر طولانی مدت به پردازنده های مبتنی بر Arm را برای Mac اعلام کرده است ، اما سالهاست که از پردازنده های گرافیکی Nvidia استفاده نمی کند ، جالب است بدانید که آیا اپل نشانه هایی از عقبگرد در تصمیم استراتژیک خود نشان می دهد یا خیر. من شک دارم - خصوصاً به این دلیل که اپل یک سری پردازنده های مبتنی بر باز خود را برای آیفون ها و iPad ها بسیار شخصی سازی می کند و احتمالاً همین کار را برای تراشه های مبتنی بر بازوی مخصوص Mac خود نیز انجام خواهد داد - اما مطمئناً تماشای آن جالب خواهد بود.

از نظر ژئوپلیتیکی ، این حرکت می تواند یک چالش بزرگ برای یک بازار نیمه هادی چین باشد که در حال تلاش است. در همان زمان ، آرم در اواسط سال گذشته محدودیت کار خود را با شعبه نیمه هادی HiSilicon هوآوی آغاز کرده بود ، بنابراین به نظر نمی رسد این واقعیت که Arm می تواند متعلق به یک شرکت آمریکایی باشد تغییر بزرگی ایجاد می کند (اگرچه از نظر سیاسی این روز ، هر اتفاقی ممکن است بیفتد). صادقانه بگویم ، مسئله بزرگتر می تواند خود انگلیس باشد. Arm بازرگانی تاج صنعت فناوری انگلستان به حساب می آید ، بنابراین دولت این کشور نسبت به ظاهر فروش به کشورهای دیگر بسیار حساس است. با توجه به اینکه Arm قبلاً در سال 2016 به Softbank مستقر در ژاپن فروخته شده بود ، و همچنین اقدام هوشمندانه و زیرکانه انویدیا برای ایجاد یک مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی قابل توجه در کمبریج ، این نگرانی ها مدت زیادی دوام نخواهد آورد.

از از نظر فناوری ، چند مورد جالب دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. اول ، بسیاری اظهار داشتند که این خرید می تواند مجوزهای Arm را به سمت RISC-V سوق دهد ، یک معماری تراشه IP منبع باز که بسیاری آن را به عنوان یک رقیب بالقوه برای Arm می دانند. واقعیت این است که ، بیشتر موفقیت RISC-V در پایان میکروکنترلر کم مصرف تجارت Arm بوده است و واقعاً هیچ تهدید قابل توجهی برای طراحی های با قدرت بالاتر Arm که برای تلفن های هوشمند ، رایانه های شخصی و سرورها استفاده می شود ، ایجاد نمی کند. با گذشت زمان ، این تهدید ممکن است رشد کند ، اما احتمالاً فاصله زیادی دارد.

بسیاری از تحولات جدید بسیار جالب در مناطقی مانند خودرو ، خانه هوشمند ، رباتیک ، صنعتی و سایر موارد وجود دارد که می تواند از این مناطق بوجود آید. توانایی های ذهنی و فنی ترکیبی Nvidia-Arm. یک چالش جالب دیگر برای ادغام بالقوه فن آوری های دو شرکت است. به طور خاص ، Arm نام خود را با ایجاد CPU (و GPU) طراحی کرده است که به طرز باورنکردنی از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی کار می کنند و در محیط های دارای محدودیت از مصرف انرژی باتری بسیار خوب عمل می کنند. از طرف دیگر ، پردازنده های گرافیکی Nvidia ، خوب ، فقط بگذارید بگوییم به طور کلی به عنوان برق شوی شناخته نمی شوند. در حقیقت ، غیر معمول نیست که آنها به میزان قابل توجهی بیش از سایر عناصر یک رایانه شخصی یا سرور به انرژی بیشتری نیاز دارند.

البته ، با گذشت زمان ، بسیار خوب است که ببینیم مهارت Arm در صرفه جویی در مصرف برق به GPU منتقل می شود. طراحی ، درست همانطور که دیدن مهارت انویدیا در گرافیک و شتاب هوش مصنوعی به پیشنهادات موجود Arm بسیار عالی خواهد بود. در واقع این نوع وعده هاست که این ترکیب بالقوه را در بسیاری از سطوح جذاب می کند. بسیاری از تحولات جدید بسیار جالب در مناطقی مانند اتومبیل ، خانه هوشمند ، رباتیک ، صنعتی و سایر موارد وجود دارد که می تواند از ترکیب قدرت و ذهنیت ترکیبی Nvidia-Arm حاصل شود.

در در عین حال ، اگر انویدیا بیش از حد مداخله کند ، یک مدل تجاری بلند مدت مبتنی بر اعتماد که Arm توانسته است ایجاد کند ، یک خطر واقعی دارد. به نظر می رسد که انویدیا این موضوعات را به خوبی درک کرده و متعهد شده است که Arm را به عنوان یک شرکت مستقر در انگلستان که به تکریم مدل تجاری منحصر به فرد خود مبتنی بر IP ادامه می دهد ، حفظ کند. اگر اینگونه نشود ، Arm می تواند طیف وسیعی از مشتریان صدور مجوز را که اکنون دارد از دست بدهد و صدمات جدی به تجارت کلی Arm وارد کند.

در نهایت ، این مسئله مسئله تعادل ، اعتماد و اهرم هوشمند است. دارایی هایی که هر شرکت می تواند به جدول بیاورد. بدون شک ، سوالات جدی از طرف مشتریان و رقبا وجود خواهد داشت - همانطور که در ادغام بالقوه این اهمیت وجود دارد. با این وجود ، پیشرفت های احتمالی جدید و فرصت هایی که این ادغام می تواند ایجاد کند ، نه فقط برای نهاد ترکیبی بلکه برای کل صنعت فناوری ، بسیار جبران کننده است. ممکن است یک مسیر آسان یا لزوما کاملاً مستقیم در پیش نباشد ، اما مطمئناً به نظر می رسد یک گام بزرگ برای رسیدن به آینده ای هیجان انگیز است.

باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC a است شرکت مشاور فناوری که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خرید انویدیا از Arm کاملاً نمای نیمه هادی را بازنشانی می کند
hardware/خرید-انویدیا-از-arm-کاملا-نمای-نیمه-هادی-را-بازنشانی-می.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com پس از خروج آجیت پای ، جسیکا روزنورسل صندلی FCC را بر عهده می گیرد
techbord.com Microsoft Edge یک تولید کننده رمز عبور ، تم های اولیه و
techbord.com Super Bowl امسال جریان 4K یا HDR را کسب نخواهد کرد
techbord.com شخصی Linux را به Mac Mini جدید مبتنی بر Arm منتقل کرد
techbord.com بنیانگذار Pebble Beeper ، یک برنامه گپ جهانی را راه اندازی می کند که 15 سرویس برتر را در یک سرویس قرار می دهد
techbord.com بنیاد Raspberry Pi میکروکنترلر 4 دلاری با سیلیکون سفارشی راه اندازی می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.