خبر

 • تک بورد - خالق Xbox از AMD به دلیل تغییر آخرین لحظه به CPU های Intel در 20 سال پیش عذرخواهی کرد

  خالق Xbox از AMD به دلیل تغییر آخرین لحظه به CPU های Intel در 20 سال پیش عذرخواهی کرد
  7 روز و 14 ساعت قبل

  چرا مهم است: سیموس بلکلی ، سازنده ایکس باکس اصلی ، از تصمیم مهندسان AMD و مدیرعامل فعلی آن به دلیل تصمیم دقایق پایانی مایکروسافت مبنی بر کنار گذاشتن تراشه های خود به نفع اینتل برای کنسول بازی خود ، عذرخواهی کرد. عذرخواهی بلکلی که در غیر این صورت به عنوان پدر Xbox شناخته می شود ، بلافاصله قبل از بیستمین سالگرد این کنسول ارائه می شود.

  مایکروسافت Xbox اولیه را در 15 نوامبر 2001 راه اندازی کرد. در حالی که هنوز یک ماه به بیستمین سالگرد ما نمانده است ، سیموس بلکلی از این فرصت برای عذرخواهی برای موقعیتی که خارج از آن بود استفاده می کند. کنترل او.

  طراح کنسول در توییتر فاش کرد که این تغییر در نتیجه تماس تلفنی بین مدیر عامل مایکروسافت در آن زمان ، بیل گیتس و مدیرعامل وقت اینتل اندی گروو بوده است. تصمیم تغییر AMD از پردازنده Intel Pentium III بلکلی و بقیه را شگفت زده کرد. مهندسان AMD حتی در ردیف اول نشسته بودند و منتظر رونمایی از محصول نهایی بودند که با هم کار کردند.

  با نزدیک شدن به Xbox 20th ، احساس می کنم ، بار دیگر باید عذرخواهی کنم به معنای واقعی کلمه آخرین ثانیه ، مهندسین AMD-که به ما کمک کردند-نمونه های اولیه جعبه ها را بسازیم-در ردیف جلو-برای اعلان-به یک CPU Intel منتقل شد. اندی با بیل تماس می گرفت. من نه. LisaSu من رحم می کنم.

  - سیموس بلکلی (SeamusBlackley) 12 اکتبر 2021

  "من برای اعلان ، روی صحنه با بیل جی ایستاده بودم و آنها همان جا ، در صف اول ، بسیار غم انگیز به نظر می رسد. من هرگز آن را فراموش نخواهم کرد. آنها به نمونه های اولیه کمک زیادی کرده بودند. نمونه های اولیه ای که به معنای واقعی کلمه دموی اعلامیه راه اندازی را در AMD HARDWARE اجرا می کردند. "

  دلیل تغییر ناگهانی در استفاده از CPU چه بود؟ شخصی از او پرسید که آیا این به تصمیم مهندسی یا مالی بستگی دارد ، او پاسخ داد ، "فکر می کنم رابطه ، " قبل از پیگیری ، "نه ، مطمئن هستم. سیاست محض. "

  در زیر switcheroo تعجب آور است.

  در نهایت ، AMD احتمالاً دیگر بیش از حد کینه ای در خود نگه نمی دارد. تراشه های این شرکت در حال حاضر برای Xbox Series X و Series S و PlayStation 5 سونی استفاده می شود. آنها حتی یک پردازنده 8 هسته ای AMD x86-64 Jaguar 1.6 گیگاهرتز برای PS4 و AMD 1.75 گیگاهرتز AMD را اجرا کردند. APU 8 هسته ای برای Xbox One. سهم بازار پردازنده های رومیزی AMD برای اولین بار در 15 سال گذشته در اوایل سال جاری از Intel بیشتر شد. پت جلسینگر ، مدیرعامل اینتل معتقد است که با معرفی پردازنده نسل دوازدهم خود ، Alder Lake ، سرانجام پایان می یابد.

خبرهای دیگر از سخت افزار