خبر

 • تک بورد - حذف مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ ماژولاریت بالاتری را نشان می‌دهد، اما تعویض صفحه‌کلید هنوز دشوار است

  حذف مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ ماژولاریت بالاتری را نشان می‌دهد، اما تعویض صفحه‌کلید هنوز دشوار است
  11 روز و 16 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: اپل سری جدید مک‌بوک پرو را بیشتر مورد پسند کاربران حرفه‌ای قرار داد و در عین حال با شاسی الهام گرفته از Powerbook G4 حس نوستالژی را نیز به آن اضافه کرد. اما مهمتر از آن، این شرکت تعمیر دستگاه‌های جدید را کمی آسان‌تر کرد، که گام دیگری در مسیر درست است.

  در اوایل این ماه، اپل مک‌بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی کاملاً جدید مجهز به چیپست‌های قدرتمند M1 Pro و M1 Max، صفحه‌نمایش Mini LED با فرکانس ۱۲۰ هرتز و موارد دیگر را معرفی کرد. اکنون که اولین واحدها برای صاحبانشان ارسال شده است، ما شروع به دیدن بنچمارک‌ها و آزمایش‌های دیگری کرده‌ایم که به نظر می‌رسد تأیید می‌کنند که واقعاً به همان اندازه که غول کوپرتینویی ادعا می‌کند قدرتمند هستند، به شرط اینکه از نرم‌افزار بهینه‌سازی شده برای سخت‌افزار جدید استفاده کنید. معماری که در تمامی اعضای خانواده مک ادغام شده است.

  بازبینی کنندگان عموماً از دستگاه های جدید راضی بودند و بازگشت پورت HDMI و اسلات کارت SD و همچنین پورت شارژ محبوب MagSafe را ستایش کردند. قبلاً به نام انقلاب USB-C حذف شده بود. به طور خلاصه، اپل "Pro" را دوباره در مک بوک پرو قرار داد، حتی اگر همه از معرفی یک بریدگی در صفحه نمایش که هدف دیگری جز بزرگ کردن صفحه نمایش را نداشته باشد، خوششان نمی آید. و این ماشین‌ها گران هستند، با پیکربندی‌های پیشرفته بیش از 6000 دلار هزینه دارند.

  https://techbord.com خرابی مک بوک پرو 2021 ماژولاریت بالاتری را نشان می دهد، کیبورد هنوز جایگزین آن دشوار است

  با این گفته، خرابی دستگاه های جدید به صورت آنلاین ظاهر شده است و نشان می دهد که اپل نه تنها به حرفه ای هایی که ترجیح می دهند گوش می دهد. محیط macOS بلکه برای کسانی که تعمیرپذیری کم مک‌بوک‌ها در سال‌های اخیر را محکوم کرده‌اند. توجه داشته باشید که هنوز کامل نیست، اما نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شرکت مایل است در مسیر درست حرکت کند. برخی از این نشانه‌ها در طراحی صفحه‌کلید جدید آشکار شده‌اند - نوار لمسی که تعمیر آن بسیار دشوار است، با یک ردیف کلیدهای عملکرد فیزیکی جایگزین شده است.

  iFixit در تیزر خود اشاره می‌کند که باتری در مک بوک پروهای 2021 دیگر در زیر برد منطقی محبوس نیست و اکنون زبانه های کشش باتری به سبک آیفون وجود دارد تا به آسان ترین و سریع ترین روش تعویض کمک کند. بخش میانی باتری برای دسترسی به زبانه‌های کششی دو سلول باتری نیاز به برداشتن ترک‌پد دارد، اما این روش هنوز نسبت به مدل‌های MacBook Pro از سال 2013 کمتر دردسرساز است.

  < p>https://techbord.com 2021 خرابی مک بوک پرو ماژولاریت بالاتر را نشان می دهد، صفحه کلید هنوز جایگزین آن دشوار است

  اعتبار تصویر: L0vetodream

  SSD هنوز به برد لحیم شده و در پشت محافظ RF پنهان است، بنابراین تهیه مدلی با فضای ذخیره‌سازی کافی برای نیازهای فعلی و آینده شما همچنان مهم است زیرا این تنها چیزی است که شما دارید. مک بوک پروهای 2021 را تا زمانی که آنها را جایگزین نکنید، استفاده خواهید کرد. کاربر توییتر L0vetodream نیز از اینکه متوجه شد M1 Max در مک بوک پرو خود فقط یک لوله حرارتی دارد که به دو هیت سینک کوچک گسترش می یابد، متعجب شد که نشان می دهد چیپست جدید در بیشتر موقعیت ها به خنک سازی زیادی نیاز ندارد.

  اپل پورت‌ها را در مک‌بوک پروهای جدید ماژولار کرد، به این معنی که اگر یکی از آنها در طول عمر این دستگاه‌ها آسیب ببیند، انجام تعمیرات آسان‌تر خواهد بود. با این حال، جدا کردن کیبورد مانند گذشته دشوار خواهد بود زیرا عملاً بخشی از شاسی unibody است. تعمیر کلیدهای تکی، اگرچه ساده تر از نوع قیچی سوئیچ موجود در مدل های 2016-2018 است، اما همچنان چیزی است که بهتر است در دست متخصصان تعمیر باقی بماند.

  به طور کلی، به نظر می رسد این ماشین ها اینطور نیستند. تنها قدرتمندتر و همه کاره تر از سال های اخیر هستند، اما تعمیر آنها کمی آسان تر از قبل است. این یک پیروزی کوچک برای جنبش "حق تعمیر" است، اما ما دوست داریم که این شرکت با مدل‌های آینده "شجاعت" بیشتری در این مسیر نشان دهد.

خبرهای دیگر از سخت افزار