خبر

 • تک بورد - حتی درایوهای سخت نیز می توانند از رابط کاربری بسیار سریع NVMe 2.0 استفاده کنند

  حتی درایوهای سخت نیز می توانند از رابط کاربری بسیار سریع NVMe 2.0 استفاده کنند
  10 روز و 7 ساعت قبل

  رو به جلو: این کار باعث نمی شود که هارد دیسک متوسط ​​سرعت بیشتری داشته باشد ، اما افزودن پشتیبانی از آنها در مشخصات NVMe راه را برای پایین آمدن سریعتر خط لوله و ذخیره سازی به طور کلی برای بالا رفتن از SATA پس از دو دهه.

  تجدید نظر 2.0 در استاندارد NVMe (حافظه غیر فرار حافظه) عملکرد جدید و عملکرد مطابق انتظار را بهبود می بخشد ، اما همچنین از هارد دیسک فروتن پشتیبانی می کند.

  رابط SATA III که در حال حاضر توسط همه HDD ها و بسیاری از SSD ها استفاده می شود ، روز به روز سن خود را بیشتر نشان می دهد. آخرین بار که به طور قابل توجهی در سال 2008 به روز شد ، حداکثر توان آن 600 مگابایت در ثانیه به یک گلوگاه عملکرد برای SSD تبدیل شده است ، در حالی که مشخصات NVMe به آنها اجازه می دهد تا از طریق رابط PCIe با پهنای باند به سرعت کامل خود برسند.

  اکنون ، NVMe همچنین پشتیبانی از "رسانه چرخشی" (یا درایوهای سخت را به من و شما) اضافه می کند. HDD های فعلی هنوز توسط سرعت تحریک بازوهای خواندن و نوشتن در داخل درایو محدود می شوند - اکثر آنها هنوز از اشباع کردن رابط SATA III به همان روشی که SSD می تواند فاصله داشته باشد. بعداً ، برخی از آنها مانند Mach.2 جدید Seagate می توانند نزدیک شوند ، با انتقال 513 مگابایت بر ثانیه قابل توجه برای اصطلاحاً "زنگ چرخان" و حتی قدم زدن روی انگشتان SATA SSD

  همانطور که اندازه های HDD همچنان در پاسخ به درخواست های سرور و مرکز داده ادامه می یابد ، درایوهای محرک دوگانه مانند Mach.2 می توانند رایج تر شوند ، اما مشهودترین مزیت ساده سازی برای مصرف کنندگان است. دستگاه های ذخیره سازی به یک راه حل واحد. بین تجدید نظر 2.0 اضافه کردن پشتیبانی از درایوهای سخت ، و تعمیرات اساسی آن در یک مشخصات مدولار ، هدف واضح این است که NVMe به رابط جهانی برای درایوهای ذخیره سازی تبدیل شود ، رابط ها را متحد کند و شاید فضای بیشتری را برای مادربردهای مصرف کننده همیشه شلوغ فراهم کند.

  سپس دوباره ، به همان اندازه که استاندارد NVMe برای "Life After SATA " آماده می شود ، ممکن است مدتی طول بکشد تا HDD های دارای رابط شروع به فروش و فروش حجمی کنند و تا زمانی که طولانی تر باشند آنها شروع به جایگزینی کامل همتایان SATA خود در فضای مصرف کننده می کنند.

  تجدید نظر در NVMe 2.0 همچنین تعدادی از ویژگی های خاص SSD را معرفی می کند که اساساً با هدف بهبود کنترل ، استقامت و سربار انجام می شود و از نکات قابل توجه معرفی محصولات Zoned Namespaces (ZNS) ، به شما اجازه می دهد تا درایو و میزبان در مورد قرارگیری فیزیکی داده ها در درایو تصمیم بگیرند تا به افزایش ظرفیت و عملکرد کمک کنند. و همانطور که انتظار می رود ، با مشخصات قبلی با نسل های قبلی سازگار خواهد بود.

خبرهای دیگر از سخت افزار