ترفند ماینرهای GPU: مراقب حافظه نقاشی شده روی کارت‌های گرافیکی استفاده‌شده باشید

PSA: تراشه‌های حافظه تغییر رنگ داده، علامت رایجی هستند که نشان‌دهنده کارت‌های گرافیکی پراستفاده، احتمالاً کارت‌های استخراج سابق است. شواهد اخیر نشان می دهد که برخی از فروشندگان سعی در فریب مشتریان با نقاشی روی حافظه دارند. رنگ برای کسانی که پردازنده‌های گرافیکی استفاده شده را بررسی می‌کنند نسبتاً به راحتی جدا می‌شود.

دو کانال یوتیوب برزیلی نشانه‌هایی را کشف کرده‌اند که نشان می‌دهد ماینرهای رمزنگاری تلاش می‌کنند تا کارت‌های گرافیکی مستعمل را به‌عنوان کم‌استفاده‌تر از آنها بفروشند. یک تاکتیک جدید شگفت‌انگیز پنهان کردن نشانه‌های فرسودگی در حافظه GDDR است.

وقتی یک GPU برای مدت‌های طولانی تحت بار سنگین قرار داشته باشد، مانند استخراج ارز دیجیتال، گرما می‌تواند رنگ زردی به تراشه‌های حافظه بدهد. . اسکندر سوزا (در زیر) و TecLab اخیراً ویدیوهایی را در مورد تجزیه و تحلیل کارت‌هایی که به نظر می‌رسد روی آن تراشه‌ها رنگ دارند، منتشر کرده‌اند. خراش دادن رنگ، تغییر رنگ را نشان داد. گزارش سوزا یک GPU جدید را با یک GPU با فرسودگی پنهان مقایسه می‌کند.

techbord.com ترفند ماینرهای GPU: مراقب حافظه نقاشی شده روی کارت‌های گرافیکی استفاده‌شده باشید

چند سال گذشته زمینه را برای چنین طرح هایی در بازار کارت گرافیک فراهم کرده است. ماینرها در تلاشند تا پردازنده‌های گرافیکی را از دستگاه‌های خود که پس از زمستان کریپتو و ادغام اتریوم در سال گذشته سودآوری خود را از دست داده‌اند، تخلیه کنند. اگرچه کاهش ماینینگ در ماه‌های اخیر قیمت‌ها را بهبود بخشیده است، بسیاری از کارت‌ها هنوز برای رسیدن به MSRP خود تلاش می‌کنند.

در این محیط، معاملات بر روی پردازنده‌های گرافیکی استفاده شده همچنان برای بسیاری از مشتریان احتمالی جذاب است. این خریداران احتمالاً می‌خواهند از کارت‌های استخراج‌شده از معادن کریپتو که بیش از سایرین فرسوده شده‌اند اجتناب کنند.

همان‌طور که ویدیوی سوزا نشان می‌دهد، استفاده سنگین و تلاش‌های تعمیر بر روی سایر قسمت‌های پردازنده‌های گرافیکی نیز اثر می‌گذارد. به عنوان مثال، تغییر رنگ اطراف و خراش روی پردازنده مرکزی کارت ممکن است نشان دهنده آن باشد که فروشنده سعی کرده است آن را دوباره لحیم کند. پیچ‌های گم شده می‌تواند نشان دهد که شخصی برای پوشاندن آثار استفاده از ماینینگ، یک کارت گرافیک باز کرده است.

techbord.com ترفند ماینرهای GPU: مراقب حافظه نقاشی شده روی کارت‌های گرافیکی استفاده‌شده باشید

سال گذشته، ویدیویی را گزارش دادیم که نشان می‌داد یک ماینر تلاش می‌کند تا پردازنده‌های گرافیکی را برای فروش مجدد با انفجار قفسه‌ای از آن‌ها با یک واشر فشار آماده کند - روشی بسیار غیر قابل توصیه. نه تنها آب تصفیه نشده می تواند به اجزای کارت گرافیک آسیب برساند، بلکه نیروی واشر فشار نیز می تواند آسیب برساند.

با این حال، همه GPU های بازسازی شده بد نیستند. خریداران فقط باید هنگام خرید از فروشندگان شخص ثالث در سایت‌های بزرگی مانند Newegg و Amazon مراقب باشند. مطمئن‌ترین راه برای دریافت تعمیرات احتمالاً مستقیماً از فروشگاه‌های شرکای هیئت مدیره مانند PNY و EVGA است (تصویر بالا).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *