خبر

 • تک بورد - به نظر می رسد که سوکت AM5 آینده AMD برای پردازنده های Raphael فاقد پشتیبانی PCIe 5.0 باشد

  به نظر می رسد که سوکت AM5 آینده AMD برای پردازنده های Raphael فاقد پشتیبانی PCIe 5.0 باشد
  4 روز و 9 ساعت قبل

  با توجه به TechPowerUp ، سوکت نسل بعدی پردازنده های AMD از PCIe 5.0 پشتیبانی نمی کند. گفته می شود این اطلاعات از حمله باج افزار Gigabyte در اوایل ماه جاری بدست آمده است. مهاجمان گیگابایت تهدید کردند که در صورت عدم پرداخت مقدار زیادی داده ، از جمله اسناد محرمانه AMD ، نشت خواهند کرد.

  منابع TechPowerUp که با حمله باج افزار به Gigabyte آشنا هستند ، بلوک دیاگرام سوکت AM5 را در اختیار آنها قرار داد که ارتباطات آن را با دیگر اجزا نشان می دهد. AM5 سوکت مورد استفاده برای پردازنده های بعدی AMD Zen4 Ryzen 6000 AMD است که با کد Raphael شناخته می شود. نمودار بسیاری از اتصالات PCIe 4.0 را نشان می دهد ، اما هیچ یک از آنها 5.0 نیست. چهار مورد به کنترلر USB و چهار مورد دیگر به چیپست AM5.

  https://techbord.com AMD \ ' به نظر می رسد که سوکت AM5 آینده برای پردازنده های Raphael فاقد پشتیبانی PCIe 5.0

  هنگامی که گروه RansomExx به گیگابایت حمله کرد ، تهدید کرد که در صورت عدم پرداخت باج ، 112 گیگابایت اطلاعات خود را نشت می کند. این شامل ارتباطات بین گیگابایت و اینتل ، AMD و Megatrends آمریکایی است که برخی از آنها هنوز تحت NDA هستند. نویسنده پست فاش شده از بایگانی دو قسمتی ادعا می کند که قسمت اول حاوی داده های AMD است-احتمالاً شامل نمودار AM5 ، و قسمت دوم شامل اسناد داخلی و کد منبع برای Intel \ 's Manageability Commander است.

  AMD در حال حاضر قصد دارد سال آینده پردازنده های Zen4 را به همراه تراشه های گرافیکی RDNA 3 خود راه اندازی کند. CPU های 12 نسل آینده "Alder Lake " اینتل ، که اولین آنها باید اواخر امسال عرضه شوند ، از PCIe 5.0 پشتیبانی خواهند کرد.

خبرهای دیگر از سخت افزار