خبر

 • تک بورد - به روز رسانی قیمت و در دسترس بودن Radeon RX 6600 XT و نحوه شکل گیری بازار GPU

  به روز رسانی قیمت و در دسترس بودن Radeon RX 6600 XT و نحوه شکل گیری بازار GPU
  12 روز و 5 ساعت قبل

  چرا مهم است: AMD Radeon RX 6600 XT در حال حاضر کمتر از یک هفته است که در بازار است و ما ایده بسیار بهتری از نحوه تغییر قیمت و در دسترس بودن پس از عرضه کارت به فروشگاه ها یک روز پس از بررسی ما داریم. در زمان راه اندازی ، AMD وعده های جسورانه ای در مورد دسترس بودن داد ، اکنون ما آنها را پیگیری خواهیم کرد تا ببینیم آیا AMD واقعاً به آنچه گفته اند عمل کرده است.

  این امر اهمیت دارد زیرا آخرین بار - هنگامی که Radeon RX 6800 و 6800 XT را راه اندازی کردند - AMD با ما تماس گرفت و مدتی را به ما گفت که چگونه این GPU ها ، موجودی و قیمت آن در آن زمان ، در عرض 4 تا 8 هفته از شرکای هیئت مدیره در MSRP در دسترس خواهد بود. این امر حقیقت ندارد یا حداقل یک محاسبه غلط بزرگ در مورد عرضه محصول خود آنهاست ، زیرا امروزه این GPU ها در MSRP یا به طور منظم در انبار به هر قیمتی موجود نیستند.

  قبلاً ما نگاهی می اندازیم به اینکه چگونه 6600 XT در بازار به پایان رسید ، باید ادعاهای AMD را برای ما روشن کنیم. این بار ما هیچگونه ضمانت قطعی در مورد زمان بندی در دسترس بودن دریافت نکردیم ، اما AMD اعلام کرد که کارت ها در MSRP در روز عرضه در دسترس خواهند بود و این عرضه به اندازه کافی مناسب خواهد بود که امیدواریم به بخش زیادی از گیمرها فرصت خرید بدهد. یکی به نظر می رسد که چندین مرورگر دیگر پیام های مشابهی از AMD دریافت کرده اند و ما همچنین از خرده فروشان شنیده ایم که عرضه 6600 XT در واقع منطقی به نظر می رسد. آیا می توانید MSRP 6600 XT را هنگام راه اندازی واقعی خریداری کنید؟ خب، در بیشتر قسمت ها. حداقل برای مدتی در روز راه اندازی. به عنوان مثال ، در استرالیا ، خریداران GPU توانستند از عصر قبل از صبح روز بعد ، چند ساعت RX 6600 XT را از PowerColor به قیمت 590 دلار استرالیا برای ما خریداری کنند. این برخلاف بسیاری از راه اندازی های دیگر GPU در حافظه اخیر بود ، جایی که کارت ها تقریباً فوراً فروخته می شدند و کارت های MSRP به مدت معقول در انبار وجود نداشت. در دسترس بودن آنها در منطقه مشابه بود ، و چندین رسانه خبری راه اندازی این رویداد را با تمجید از این واقعیت که GPU های جدید با قیمت مناسب و سهام مناسب به فروش می رسند ، پوشش می دهند. در ایالات متحده ، در روز راه اندازی ، به نظر می رسد Microcenter به عنوان یک نمونه دارای PowerColor Fighter و Gigabyte Eagle در قیمت 380 دلار MSRP در صورت تمایل به خرید در فروشگاه بود ، در حالی که Newegg برخی از این پردازنده های گرافیکی را نیز به صورت آنلاین به فروش رساند ، هر چند از طریق سیستم تخصیص مختلط آنها ، همراه با بسیاری از کارتهای دیگر با قیمتهای متفاوت بود.

  هر چند روز راه اندازی بود ، که تنها بخشی از داستان است. همه چیز خوب است که چند کارت در MSRP در روز انتشار داشته باشید ، اما یک موفقیت بزرگتر این است که به طور مداوم به MSRP بروید و جلو بروید. پس از همه ، موضوع این راه اندازی ها این بود که کارت ها را در MSRP به صورت محدود برای تحقق هرگونه وعده راه اندازی ، قبل از افزایش قیمت برای هر مدل دیگر ، منتشر کنید. بنابراین وضعیت سهام در حال حاضر چگونه است؟

  راستش ، در بیشتر مناطق چندان بد نیست. در استرالیا در خرده فروشان متعدد هنوز می توانید یک RX 6600 XT بخرید ، فقط باید حداقل 100 دلار AUD بابت MSRP بپردازید - که تورم قیمت زیادی به نظر می رسد ، اما 20 ~ بیش از 580 دلار AUD MSRP ، که برای GPU های موجود در مقایسه با سایر مدلها بسیار کمتر است. به عنوان مثال ، اگر RTX 3060 یا RTX 3060 Ti می خواهید ، باید حداقل 1100 دلار هزینه کنید ، یک جهش عظیم 400 دلاری برای 6600 XT ، که باعث می شود AMD نسبتا یک معامله خوب را ارائه دهد.

  در در انگلستان ، در Overclockers.co.uk ، آنها سهام کارت هایی مانند Sapphire Pulse 6600 XT را با قیمت 380 پوند گزارش می دهند ، که 15٪ افزایش قیمت در MSRP 330 پوند ، به همراه چند مورد دیگر است. مدل هایی مانند PowerColor Fighter و Sapphire Nitro+. باز هم ، ما در مورد چند روز پس از راه اندازی صحبت می کنیم و فقط شاهد تورم متوسط ​​قیمت در MSRP هستیم.

  در مناطق دیگر مانند آلمان ، خرید 6600 XT با اساساً همه مدلها در خرده فروشان اصلی مانند Mindfactory و Caseking بسیار مشکل تر است ، بنابراین به نظر می رسد برخی ناهماهنگی های منطقه ای وجود دارد. با در نظر گرفتن یک کشور اروپایی تصادفی دیگر ، ما سوئد را در خرده فروشی محلی Inet داریم و باز هم کمی متفاوت است ، چندین مدل هنوز در انبار با قیمت های 5200 کرون موجود است ، که در مقایسه با سایر کشورها نشانه مشابهی دارد (توجه داشته باشید که سوئد متاسفانه همانطور که توسط علاقه مندان محلی به ما گفته شده است ، قیمت های محلی تغییر می کند. مکانهایی مانند Newegg هنوز سهام خود را به Shuffle می فرستند ، بنابراین خرید بدون نیاز به قیمت مانند سایر مناطق در دسترس نیست. در حال حاضر بسته های مخوف "موجود نیست " را در وب سایت آنها مشاهده خواهید کرد ، و اگر ممکن است در Microcenter خوش شانس باشید اگر چند مورد پس از راه اندازی در نزدیکی محل زندگی خود داشته باشید ، من آن را به عنوان "خرید Radeon 6600 XT در ایالات متحده " آسان است.

  https://techbord. com به روز رسانی قیمت و در دسترس بودن Radeon RX 6600 XT و نحوه شکل گیری بازار GPU

  این می تواند چشم انداز نحوه شکل گیری سهام را در این لحظه و مانند آن بسیاری از پردازنده های گرافیکی قبلی راه اندازی شده اند ، از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. حداقل امروز ، اگر در یکی از کشورهای خوش شانس با سهام زندگی می کنید ، اگر می خواهید 6600 XT بخرید ، این امکان وجود دارد که تورم قیمت تقریباً 15 تا 20 درصد بالاتر از MSRP باشد - که به دلار آمریکا فعلی خواهد بود قیمت خرده فروشی در حدود 450 دلار.

  دلیل وجود کارت های موجود در برخی مناطق به چند دلیل است. در حال صحبت با خرده فروشان ، ما روندی روشن را می شنویم: شرکای هیئت مدیره به سادگی بیش از حد معمول 6600 کارت XT برای فروش داشتند. یکی از خرده فروشان به ما گفت که تخصیص راه اندازی تنها برای یک مدل از 6600 XT بیشتر از همه تخصیص راه اندازی GPU های RTX 3060 Ti ، 3070 ، 3080 و 3090 انویدیا است. سطح سهام با توجه به وضعیت فعلی بازار GPU برای ما سخاوتمندانه توصیف شده است ، و من فکر می کنم این باعث تعجب برخی از این خرده فروشان شد که اجازه دادند سهام بیش از حد معمول در قفسه ها بماند.

  مدلهای گران تر ، تصحیح قیمت مورد انتظار

  هرچند اخبار بدی در مورد قیمت گذاری در آینده به اشتراک گذاشته می شود. در حالی که AMD می گوید کارت ها در زمان عرضه در MSRP در دسترس خواهند بود ، که به نظر می رسد حداقل یک دوره پس از راه اندازی اتفاق افتاده است ، اما به نظر نمی رسد که در آینده بتوانید به راحتی MSRP 6600 XT را پیدا کنید.

  خرده فروشان به ما گفته اند که کارت های مدل اصلی که در MSRP دیده اید - PowerColor Fighter یکی از نمونه های آن است - انتظار نمی رود که به مقدار قابل توجهی یا به هیچ وجه ذخیره سازی مجدد شود. احساس این است که این کارت های "MSRP" به طور م priceثر قیمت تبلیغاتی برای روز راه اندازی بودند.

  احساس این است که این کارت های "MSRP" به طور م priceثر یک قیمت تبلیغاتی برای روز راه اندازی بودند.

  به ما گفته شده است که اکثریت قریب به اتفاق عرضه مورد انتظار در آینده به مدلهای با قیمت بالاتر اختصاص داده می شود ، نه لزوماً برتر 6600 XT ، بلکه رده بعدی بالاتر از مدل اصلی. مواردی مانند PowerColor Hellhound و Red Devil ، Gigabyte Gaming OC ، Asus Dual… اینها کارت هایی هستند که به احتمال زیاد در حال حرکت به جلو هستند ، با قیمت های منطبق.

   https://techbord.com به روزرسانی قیمت و در دسترس بودن Radeon RX 6600 XT و نحوه شکل گیری بازار GPU

  خبر خوب این است که در دسترس بودن این کارت های با قیمت متوسط ​​در آینده بسیار خوب به نظر می رسد. من در مورد چندین عرضه سخاوتمندانه دیگر در هفته های آینده شنیده ام ، اما به نظر می رسد که این امر به قیمت مدل های MSRP باشد. این فقط بر اساس بحث ما با خرده فروشان محلی است. اما انتظار می رود که شما بتوانید RX 6600 XT مانند AMD را خریداری کنید ، اما در MSRP قرار نخواهد گرفت ، اما در حد متوسطی بالاتر از آن نقطه قیمت قرار خواهد گرفت. یکی از خرده فروشان این قیمت خرده فروشی بالاتر از MSRP را بر اساس محموله های آتی مورد انتظار "MSRP واقعی" توصیف کرد.

  به طور خلاصه ، عرضه 6600 XT حداقل در کوتاه مدت مناسب به نظر می رسد ، قیمت آن ظاهر فوق العاده ای ندارد اما خوب به نظر می رسد و AMD به نظر می رسد در این مناسبت ارائه می شود ، اگرچه واقعیت وضعیت آنطور که پیشنهاد شده است چندان خوشگل نیست.

  اما آیا خوب است؟

  Radeon RX 6600 XT در بررسی ما نمره نسبتاً سخت 60/100 دریافت کرد ، اما اکنون که اطلاعات بیشتری در مورد میزان دسترسی و قیمت خیابان داریم ، چگونه این امر بر توصیه ما برای 6600 XT تأثیر می گذارد؟ ما مطمئناً تحت تأثیر MSRP قرار نگرفته بودیم و گفتیم که به طور واقعی 5700 XT با قیمت 5700 XT بود. اما ، شما دیگر نمی توانید 5700 XT را با قیمت عرضه آن خریداری کنید - حتی نزدیک هم نیست - بنابراین همه چیز در حال حاضر کجاست؟

  در بیشتر مناطق ، RX 6600 XT با ارزش ترین GPU است که می توانید از قفسه های خرده فروشی خریداری کنید. در استرالیا ما در حال بررسی قیمت هایی هستیم که از 700 دلار شروع می شود ، اما نزدیکترین کارت های Nvidia RTX 3060 و RTX 3060 Ti هستند که هر دو به طور شگفت انگیزی حدود 1100 دلار قیمت دارند. در مورد 3060 Ti ، این بدان معناست که جایگزین Nvidia 57٪ گرانتر است و 20٪ عملکرد بیشتر در 1440p ، بعلاوه ویژگی های اضافی مانند DLSS و ردیابی اشعه برتر. این بسیار دور از ارزش است و با حاشیه های مشابه در سایر مناطق ، توجیه گزینه Nvidia دشوار است.

  AMD 6700 XT خود AMD در مقایسه با 6600 XT ارزش ضعیفی به نظر می رسد. در استرالیا ، شما با افزایش 60 درصدی قیمت روبرو هستید تا از 6600 XT به 6700 XT برسید و تنها 30 درصد بهبود عملکرد در 1440p را تجربه کنید. قیمت های Radeon RX 6700 XT چند ماه است که در خرده فروشی افزایش یافته است ، اما قیمت 6600 XT در تصویر دیگر صادق نیست.

  شکی نیست در حال حاضر ، 6600 XT بهترین GPU است که می توانید خریداری کنید. اما ... هنوز توصیه کردن به آن سخت است ، اینطور نیست؟

  منظور من این است که همه این مقایسه ها اساساً یک ساندویچ پو را با ساندویچ دیگر پو مقایسه می کنند و این ساندویچی نیست که من شخصاً از آن لذت می برم. این که می گوییم یک GPU در این بازار از دیگری بهتر است به این معنی نیست که همه کارت هایی که می توانید خریداری کنید ارزش وحشتناک و وحشتناکی دارند. جایی که 6600 XT به پایان می رسد اساسا بدترین گزینه است ، نه یک محصول با بهترین قیمت.

  و این به این دلیل است که در بازار معمولی با قیمت های معمولی ، توصیه بسیار سخت است 6600 XT ، هنگامی که به راحتی تصمیم می گیرید به جای آن GeForce RTX 3060 Ti 400 دلاری بخرید. بنابراین سخت است که به نوعی خرید 6600 XT با قیمتی بالاتر از MSRP متوسط ​​را از دست ندهید. و فکر می کنم به همین دلیل است که می بینیم 6600 XT در قفسه ها با قیمت های بالاتر از MSRP در برخی از مناطق نشسته اند و چرا خرده فروشان فروش "ناچیز" را به ما گزارش می دهند.

  بعد از آن چه؟

  فراتر از این ، من فکر می کنم چندین عامل دیگر نیز نقش دارند. اول ، چند نفر در خارج از کشور به دنبال ارتقاء به 6600 XT هستند که هزینه هر فریم را بهتر از RX 5700 XT که در سال 2019 عرضه شد ، ارائه نمی دهد؟

  دارندگان Radeon 5700 XT انگیزه ای برای ارتقا ندارند به یا اگر قبلاً چیزی بهتر از RTX 2060 Super دارید ، افزایش عملکرد به اندازه کافی قابل توجه نیست. حتی صاحبان RTX 2060 ، شما در حال مشاهده 30٪ افزایش عملکرد در بهترین حالت با 1080p هستید ، که این میزان به اندازه کافی بزرگ نیست تا وسوسه ارتقا در حال حاضر باشد.

خبرهای دیگر از سخت افزار