خبر

 • تک بورد - برترین تولیدکننده چین از طریق دستورالعمل اجرایی در لیست سیاه دولت آمریکا قرار دارد

  برترین تولیدکننده چین از طریق دستورالعمل اجرایی در لیست سیاه دولت آمریکا قرار دارد
  8 روز و 18 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ در بخش بعدی جنگ تجاری ایالات متحده با چین ، وزارت دفاع تولیدكننده برتر چین ، SMIC را به لیست شركت هایی كه قرار است با ارتش چین ارتباط داشته باشند ، اضافه كرده است و مانع از تجارت ایالات متحده در این شركت می شود. سهام این اولین حمله مستقیم علیه این شرکت در طول دولت فعلی این شرکت نیست. این شرکت قرار بود تا سال 2025 70 درصد از سیلیکون چین را تولید کند ، اما با این محدودیت های جدید ،

  در ماه ژوئیه ، ما روند تولید سیلیکون چینی را از طریق تولیدکننده SMIC ، که در سال 2000 تأسیس شد و در حال حاضر حدود 20 درصد از پردازنده های گرافیکی ، پردازنده های مرکزی و تراشه های شبکه در چین را تولید می کند ، پوشش دادیم. این شرکت قصد دارد تا سال 2025 با تأمین اعتبار از دولت چین و سرمایه گذاران خصوصی ، این تعداد را تا 70 درصد از تولید تراشه های سنگین چین جبران کند.

  این هفته ، اما وزارت ایالات متحده وزارت دفاع تحت هدایت قوه مجریه SMIC را به همراه 3 شرکت بزرگ صنعتی دیگر به عنوان "شرکتهای نظامی چینی" ذکر کرده است. این دستور که در ماه نوامبر توسط رئیس جمهور امضا شد ، از یک استراتژی سختگیرانه برای محدود کردن توسعه نظامی چین پیروی می کند و بخشی از یک کارزار نهایی "سختگیرانه درمورد چین" است که دولت دونالد ترامپ قصد دارد آن را پیش از خروج از دفتر خود در ژانویه تحت فشار قرار دهد.

  معنی این برای سازنده تراشه این است که نهادهای آمریکایی نمی توانند دیگر در شرکت سرمایه گذاری کنید یا در سهام آن تجارت کنید. در حالی که تصمیم اجرایی وزارت دفاع تجارت در سهام SMIC را ممنوع می کرد ، اکنون کانون توجه وزارت بازرگانی است که آیا آنها تجارت تجاری با این شرکت را در لیست سیاه قرار می دهند ، اقدامی که می تواند برنامه 5 ساله SMIC را به طور جدی محدود کند.

  در بیانیه ای ، SMIC گفت كه هیچ ارتباطی با ارتش ملی ندارد. هوآ چونیینگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، اظهار داشت ، "ایالات متحده باید برای سرکوب شرکت های خارجی سو ab استفاده از قدرت ملی و مفاهیم امنیت ملی را متوقف کند."

  در سال های اخیر ، چین منابع قابل توجهی را برای دستیابی به استقلال فناوری از تولیدکنندگان بین المللی و دولت ملی یکی از بزرگترین سرمایه گذاران این شرکت بوده است. برآوردهای فعلی نشان می دهد که این شرکت دو سال عقب مانده از موج است که بیشتر به دلیل محدودیت های تجاری اعمال شده توسط ایالات متحده در گذشته است.

  https://techbord.com چین ترین تراشه ساز چین از طریق دستورالعمل اجرایی در لیست سیاه دولت آمریکا قرار گرفت

  در سال 2018 ، SMIC ظاهراً اقدام به خرید دستگاه لیتوگرافی گران قیمت و مدرن از تنها توانایی دیگری کرده است تولید کننده ، یک شرکت در هلند ، اما این معامله همچنین توسط نهادهای ایالات متحده با مانع مواجه شد.

  برخی حدس می زنند که جدایی بیشتر از شرکت های فن آوری چینی احتمال ایجاد صنعت رقابت صنعت فناوری چین برای رقابت با سایر کشورها را افزایش می دهد هدایت بسته. با این حال ، دیگران بر این باورند که ، در کشوری که دولت ملی اغلب به شرکت های تجاری متصل است ، این استراتژی "سخت گیرانه در چین" برای محدود کردن قدرت سیاسی و نظامی چین برای ملت های خارجی مهم است.

  هرکدام به هر حال ، به احتمال زیاد بزودی درباره SMIC دوباره خواهیم شنید.

  اعتبار تصویر: Geekwire

خبرهای دیگر از سخت افزار