خبر

 • تک بورد - با وجود کمبودها ، محموله های GPU در سه ماهه گذشته 39٪ افزایش داشته است

  با وجود کمبودها ، محموله های GPU در سه ماهه گذشته 39٪ افزایش داشته است
  20 روز و 17 ساعت قبل

  ما ممکن است یکی از بدترین دوره های تاریخ را برای خرید کارت گرافیک تجربه کنیم ، اما زمان فروش آن برای فروشندگان GPU بسیار خوب است. براساس گزارش جدید ، محموله ها در سه ماهه اول سال 38.74 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته اند.

  Jon Peddie Research می نویسد که بازار GPU در طی Q1 2021 شاهد 119 میلیون واحد حمل بوده است که 38٪ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و فقط -0.3٪ درصد کمتر است سه ماهه قبل - پس از فصل شلوغ تعطیلات ، معمولاً در Q1 حدود 7٪ کاهش پیدا می کند.

  Nvidia با 81٪ سهم ، رشد 6 درصدی سالانه ، همچنان بر فضای GPU گسسته تسلط دارد. سهم 19٪ AMD نسبت به سال قبل کاهش یافته است ، اما در مقایسه با سه ماهه قبل یک واحد افزایش یافته است. JPR پیش بینی می کند که تعداد dGPU در 5 سال آینده با افزایش روبرو شود و به 26٪ از کل بازار برسد ، در حالی که پیش بینی می شود کل پایه GPU تا سال 2025 به 3،333 میلیون واحد برسد.

  Q1 2020 Q4 2020 Q1 2021 AMD 25٪ 18٪ 19٪ اینتل 0٪ 0٪ 0٪ انویدیا 75٪ 82٪ 81٪ ٪) و AMD (15.17). با این حال ، تیم سبز تنها تیمی بود که میزان حمل و نقل آن نسبت به سه ماهه چهارم افزایش داشت و 3.9٪ افزایش داشت ، در حالی که AMD و Intel با کاهش 1٪ مواجه شدند.

   https://techbord.com محموله های GPU در سه ماهه گذشته با وجود کمبود 39٪ افزایش یافت

  در اینجا برخی از موارد برجسته گزارش وجود دارد:

  نرخ پیوست کلی GPU (که شامل GPU های یکپارچه و گسسته ، دسکتاپ ، نوت بوک و ایستگاه های کاری است) به رایانه های شخصی در سه ماهه گذشته 117٪ بود که 4٪ نسبت به سه ماهه گذشته افزایش داشته است. کل بازار CPU رایانه های شخصی سه ماهه چهارم -4 decreased کاهش یافته و 39 year از سال به سال افزایش یافته است. تابلوهای الحاقی گرافیکی رومیزی (AIB هایی که از GPU گسسته استفاده می کنند) نسبت به سه ماهه گذشته 7 درصد افزایش یافته است. در این سه ماه نسبت به سه ماهه گذشته تغییری در ارسال تبلت مشاهده نشده است.

  در جای دیگر ، تعداد افرادی که هنوز مشغول کار هستند و از خانه یاد می گیرند به نوت بوک ها کمک کرده است که در سه ماهه اول با 89 درصد رشد ، رکورد 89 میلیون واحد را ثبت کنند. و این به رغم هشدار شرکت هایی مانند ایسر در مورد مشکلات عرضه لپ تاپ ناشی از کمبود تراشه است. انتظار می رود که حمل و نقل در طول سال کند شود ، در Q2 به 4٪ کاهش یابد و این امر می تواند سازندگان دستگاه با اعتماد به نفس بالا را با مشکل روبرو کند.

  "خطر این است که تامین کنندگان نیمه هادی بیش از حد جذب شوند واکنش نشان می دهد و باور دارد که ناگهان 100000000 کاربر جدید ظاهر شده و تقاضا بالا خواهد ماند. این نه تنها واقع بینانه نیست ، بلکه همچنین درست نیست - آنها از کجا آمده اند - نه این سیاره؟ " رئیس JPR ، جان پدی.

  اگرچه این همه خبر خوب برای فروشندگان است ، مصرف کنندگان همچنان در تلاشند تا کارت های گرافیک را پیدا کنند ، به خصوص در MSRP ، و به زودی اوضاع بهبود نمی یابد. فلکس ، سومین تولید کننده بزرگ قرارداد الکترونیکی در جهان ، می گوید که کمبود تراشه فعلی ممکن است تا سال 2023 ادامه داشته باشد.

خبرهای دیگر از سخت افزار