خبر

 • تک بورد - این دانشجوی کالج پردازنده خود را در یک گاراژ خانگی ساخت

  این دانشجوی کالج پردازنده خود را در یک گاراژ خانگی ساخت
  6 روز و 1 ساعت قبل

  براوو: سام ظلف نوجوان معمولی شما نیست. در حالی که در دبیرستان در سال 2018 تحصیل می کرد ، او اولین مدار مجتمع خانگی (ساخته شده با سنگ نگاری) را ایجاد کرد که او را "Z1" نامید. این تراشه تنها شش ترانزیستور روی خود داشت ، اما دوباره این وسیله را در خانه در یک گاراژ ساخت. حالا ، او با نسخه دو برگشت.

  این تراشه جدید با نام مناسب "Z2" ، 100 ترانزیستور را روی یک فرایند دروازه پلی سیلیکون 10 میکرومتر بسته بندی می کند. این همان فناوری است که اینتل برای ایجاد پردازنده 4004 خود در اوایل دهه 1970 استفاده کرد ، اما مقایسه مستقیم این دو کمی ناعادلانه خواهد بود زیرا تراشه اینتل دارای 2300 ترانزیستور است.

  طراحی تراشه شامل یک آرایه ای از ترانزیستورهای 10x10 ساده که Zeloof قادر به ارائه آن در فتوشاپ بود. مانند قبل ، کل فرایند در "پارچه گاراژ" او با استفاده از مواد شیمیایی ناخالص ، تجهیزات خانگی و بدون اتاق تمیز انجام شد.

  Z2 جهش بهتری نسبت به Z1 دارد. تغییر در فرایند دروازه پلی سیلیکون مصرف برق را به میزان قابل توجهی کاهش داد ، اما بدون مواد شیمیایی خالص و در غیاب اتاق تمیز ، بازدهی پایین است.

  "من 15 چیپس (1500 ترانزیستور) ساخته ام و می دانم که در ظلوف گفت: حداقل یک تراشه کاملاً کاربردی و حداقل دو "عمدتا کاربردی" ، یعنی 80 درصد ترانزیستورها به جای 100 درصد کار می کنند.

  شایع ترین نقص ، تخلیه یا منبع کوتاه شده به کانال سیلیکون فله در مورد Z1 ، بزرگترین مشکل نشتی یا کوتاه بودن دروازه بود.

  با مرور کارهایی که در این سن انجام می دادم ، می توان گفت که Zeloof بسیار جلوتر است. کسانی که علاقه مند به حمایت از تلاش های او هستند باید صفحه جدید Patreon وی را مشاهده کنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار