خبر

 • تک بورد - اینتل Core i9-11900K را مورد ضرب و شتم پردازنده های لپ تاپ Ryzen ، رده بالای Tiger Lake H35 قرار می دهد

  اینتل Core i9-11900K را مورد ضرب و شتم پردازنده های لپ تاپ Ryzen ، رده بالای Tiger Lake H35 قرار می دهد
  4 روز و 8 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر بود: CES 2021 تمرکز زیادی بر روی سخت افزار موبایل خواهد داشت ، رقبای AMD و Nvidia قرار است یک روز پس از اعلامیه های خود ، اینتل برای اولین بار با تیزر Rocket Lake-S ، یازدهمین نسخه خود را هدف قرار دهد. پردازنده های دسک تاپ -gen Core و سخت افزارهای آینده در دسک تاپ و لپ تاپ سخنرانی اصلی CES 2021 اینتل به پایان رسید و در اینجا چند افکار ما در مورد آنچه که به نمایش گذاشته شده است آ

  Core i9-11900K و Rocket Lake-S

  ما با پایان ارائه اینتل شروع خواهیم کرد و در مورد تیزر تبلیغاتی پردازنده های دسکتاپ نسل یازدهم ، Rocket Lake-S صحبت خواهیم کرد. چندین مورد نشت و شایعات پیرامون این قطعات وجود داشته است ، اما اینتل امروز آماده رونمایی از مجموعه کامل نیست - ما انتظار داریم که این اتفاق در مارس رخ دهد زیرا به نظر می رسد این قطعات هنوز نهایی نشده اند . با این حال اینتل مایل بود در مورد برخی از ویژگی ها بحث کند و پیش نمایش کوچکی از Core i9-11900K ارائه دهد.

  این موارد اساسی است: از یک معماری Core جدید استفاده می شود و انتظار می رود این یک backport باشد از معماری Sunny Cove اینتل تا 14 نانومتر ، هرچند که آنها در این مورد جزئیات صحبت نمی کنند. طبق نظر اینتل ، Rocket Lake-S تا 19٪ بهبود IPC را به همراه دارد. همچنین یک هسته گرافیکی یکپارچه جدید با حداکثر 50٪ عملکرد بهتر وجود دارد.

  شما می توانید خرابی کامل را مشاهده کنید ویژگی های زیر ، که شبیه همان چیزی است که ما از پردازنده های تلفن همراه اینتل با استفاده از نوع دیگری از این معماری دیده ایم. پشتیبانی از حافظه سریعتر ، DDR4-3200 ، و قابلیت های جدید رسانه ای شتاب گرفته مانند رمزگشایی AV1 ، برای نام بردن از آنها.

  آنچه جالب است ببینید اینتل پیکربندی هسته و سرعت کلاک را برای 11900K تأیید می کند. ما در حال دریافت 8 هسته و 16 رشته هستیم - یک افت نسبت به 10 هسته - اما سرعت کلاک تا 5.3 گیگاهرتز تک هسته ای و 4.8 گیگاهرتز تمام هسته ای باقی می ماند. این موارد با افزایش سرعت حرارتی وجود دارد ، اما با این وجود هیچ کاهشی در اوج رسیدن سرعت ساعت از معماری جدید به یک گره موجود وجود ندارد: 10900K تا 5.3 گیگاهرتز کار می کند و 11900K نیز همین کار را انجام می دهد.

  < p>

  اینتل با پشتیبانی از PCIe 4.0 و 20 لاین مستقیم از پردازنده ، پیکربندی جدید PCIe را تأیید می کند. مدت ها بود که شناخته شده بود که Rocket Lake از PCIe 4.0 پشتیبانی خواهد کرد ، اما دیدن خطوط بیشتر نیز بسیار خوب است.

  با این وجود تعدادی از مشخصات خاص نداریم. ما نمی دانیم که این نوع تراشه ها مخصوصاً در این فرکانس ها چقدر گرسنه خواهند بود. به طور کلی وقتی شرکت ها معماری جدیدی را تولید می کنند که هسته CPU بیشتری ایجاد می کند ، با جابجایی به گره فرآیندی کوچکتر ، با افزایش قدرت مورد نیاز مبارزه می کنند. در بسیاری از موارد این می تواند حتی کارآمدتر باشد. اما اینتل این لوکس را ندارد ، بنابراین انتظار این است که 11900K حتی از قطعات هسته 10 هسته ای نسل 10 نیز گرسنه تر باشد.

  این دو توضیح را برای ما دارد که چرا 11900K این است که به جای 10 هسته در 8 هسته قرار دارد. یکی اینکه اگر آنها با 10 هسته با هسته 4.8 گیگاهرتز کار کنند ، نیاز به انرژی خیلی زیاد بود. دیگر این که طراحی هسته بزرگتر فضای بسیار زیادی را با طرح 10 هسته ای اشغال کرده است. این چیزی است که ما وقت آن فرا می رسد و در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

  https://techbord.com اینتل Core i9- را اذیت می کند- 11900K با غلبه بر Ryzen ، رده بالای پردازنده های لپ تاپ Tiger Lake H35

  آنچه در مورد Core i9-11900K مشخص است این است که اینتل اساساً حداقل از رقابت در سطح بالای بازار بهره وری منصرف می شود. برای بارهای کاری چند رشته ای تمرکز و پیام رسانی شدید در مورد Rocket Lake ، بازی است. در حقیقت ، اینتل حتی تعدادی از عملکردهای خود را برای نشان دادن داشت ، جایی که 11900K بین 2 تا 8 درصد سریعتر از Ryzen 9 5900X در بازی 1080p با تنظیمات بالا و فوق العاده بود. طبق پیوست ، این آزمایش با حافظه GeForce RTX 3080 و 32 گیگابایت حافظه DDR4-3200 با پیکربندی 4x8 گیگابایت انجام شده است.

  اگرچه بدست آوردن اعداد عملکردی و پیش نمایش آنچه انتظار می رود خوب است ، در آنجا اینجا خصوصاً تکان دهنده نیست. 10900K اینتل تقریباً با پردازنده های Ryzen 5000 در بازی برابر است ، بنابراین با یک به روزرسانی Core معماری تقریباً با همان فرکانس ها ، باید اینتل را از نظر عملکرد کلی بازی ، مجدداً پیش ببرد.

  هنوز هم یک تن وجود دارد. اینجا بازی کردن حاشیه عملکرد 5٪ زمین نیست ، بنابراین سایر متغیرها مانند قیمت گذاری - و در بازار امروز ، در دسترس بودن - کلیدی خواهند بود. ما فکر نمی کنیم 11900K بتواند گرانتر از پردازنده Ryzen با این نوع حاشیه باشد. وقتی همه چیز فشرده است ، حتی برای گیمرها نیز باید عملکرد بهره وری و مصرف برق مورد توجه قرار بگیرد ، بنابراین ما خیلی علاقه مند هستیم که ببینیم اینتل با این ترکیب به کدام سمت می رود.

  پلت فرم مادربرد Intel Z590

  همراه با پردازنده های نسل یازدهم ، اینتل همچنین از چیپست های سری 500 خبر می دهد ، اگرچه Rocket Lake با بردهای سری 400 سازگار است. اینتل هنوز اطلاعات زیادی در مورد این مادربردها و چیپ ست ها به اشتراک نگذاشته است ، با این حال انتظار می رود که نشانگرهای مادربرد این هفته 500 صفحه را اعلام کنند.

  دو ویژگی جدید لیست های اینتل پشتیبانی از USB 3.2 Gen 2x2 یکپارچه است و یک x8 DMI جدید ، بالاتر از x4 با طراحی های قبلی. این ارتقا DMI کاملاً مهم است و به شما امکان اتصال بهتر محیطی و ذخیره سازی از طریق اتصال گسترده تر به CPU را می دهد. با در دسترس بودن بیشتر دستگاهها و SSD های PCIe 4.0 ، و بسیاری از این قسمتها به چیپست متصل می شوند ، پهنای باند بیشتر به CPU برای حفظ سطح بالای عملکرد مهم است.

  ما گمان می کنیم این یکی از تفاوتهای اصلی بین Z590 و Z490 خواهد بود. در حالی که برخی از برد های Z490 به پردازنده های نسل یازدهم امکان دسترسی به اسلات های PCIe 4.0 را برای پردازنده های گرافیکی و حافظه ذخیره سازی M.2 را می دهند ، Z590 باید قابلیت های چیپ ست و پشتیبانی بیشتر از دستگاه های PCIe 4.0 را افزایش دهد. به نوعی ، این می تواند مانند تفاوت بین B550 و X570 در سمت AMD باشد ، جایی که هر دو از PCIe 4.0 پشتیبانی می کنند ، اما X570 پشتیبانی بهتری به شما می دهد. علاوه بر این ، انتظار کلی این است که B560 در سمت Intel اینک از اورکلاک حافظه پشتیبانی خواهد کرد ، که می تواند بهبودی در پلت فرم مناسب اینتل باشد.

  Intel Tiger Lake H35 و اعلامیه های تلفن همراه

  اینتل کاملا اعلام کرده است امروزه چند پردازنده موبایل ، از جمله موارد جدید vPro و چند قسمت Celeron و Pentium ، اما به منظور سادگی ، ما در بررسی های خود بیشتر از بخش های مصرف کننده ، عملکرد و علاقه مندان تمرکز می کنیم. مهمترین راه اندازی امروز در موبایل ، خط جدید Tiger Lake H35 اینتل است.

  https://techbord.com اینتل مزاحم است Core i9-11900K ضرب و شتم Ryzen ، پردازنده های گران قیمت لپ تاپ Tiger Lake H35

  اینها پردازنده های چهار هسته ای Tiger Lake هستند ، در واقع همان سیلیکونی است که قبلاً برای Tiger Lake UP3 استفاده شده است ، اما به جای اینتل با حداکثر توان 28 ولت ، آن را تا 35 وات افزایش می دهد.

  همراه با عملکرد عالی تک رشته ای که اینتل با Tiger Lake بدست آورده است ، این تفکر وجود دارد که این CPU های کلاس 35W برای "بازی فوق العاده قابل حمل" در شاسی 15 اینچی با ارتفاع 16 میلی متر - نوعی لپ تاپ که با پردازنده گرافیکی Asus ROG Zephyrus G14: 35W ، GPU 65W-ish در یک بدنه جمع و جور زیبا مشاهده کردیم.

  https://techbord.com اینتل Core i9-11900K را ضرب و شتم می کند تا Ryzen ، پردازنده های سطح بالا لپ تاپ Tiger Lake H35

  نکته ای که باید به آن توجه کرد ، گنجاندن فقط 4 هسته پردازنده است s ، بنابراین ما فکر نمی کنیم که در خارج از این ماشین های بازی باریک ، تصویب گسترده ای را شاهد باشیم. و مطمئناً این انتظارات اینتل نیز بر اساس ارائه آنهاست: در کوتاه مدت ، تا زمانی که طرح های 8 هسته ای Tiger Lake H را در مسیر مشاهده کنیم - که امروز تأیید شدند - اینتل انتظار دارد که برای استفاده از 10th ، لپ تاپ های تازه تر با عملکرد دیگر نیز استفاده شوند - سری H همراه با انویدیا به زودی GPU های RTX 30 معرفی می شوند. زمان بندی آن کاملاً مناسب سیلیکون 8 هسته ای Tiger Lake نبوده است.

  https://techbord.com اینتل Core i9-11900K را مورد ضرب و شتم قرار می دهد تا Ryzen ، رده بالای پردازنده های لپ تاپ Tiger Lake H35

  سری Tiger Lake H35 اینتل بیشتر ویژگی هایی را که قبلاً با Tiger Lake U دیده ایم مانند PCIe به ارمغان می آورد. Gen 4 و Thunderbolt 4. یکی از محدودیت های لپ تاپ های مخصوص بازی فقط چهار خط PCIe 4.0 خواهد بود که احتمالاً GPU های گسسته سطح بالاتر را از بحث دور خواهد کرد. با این وجود پشتیبانی از حافظه های DDR4-3200 و LPDDR4X-4266 و همچنین یک مورد جالب دیگر از قابلیت پشتیبانی مجدد BAR با قابلیت تغییر مجدد وجود دارد ، که مطمئناً طی ماه های آینده با کسب اطلاعات بیشتر درمورد سیستم عامل های بیشتری از این استاندارد PCIe اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

  https://techbord.com اینتل Core i9-11900K را مورد ضرب و شتم قرار می دهد تا Ryzen ، پردازنده های سطح بالا لپ تاپ Tiger Lake H35

  اینتل برای اولین بار 5 گیگاهرتز را نیز به Tiger Lake می آورد. نسخه ویژه Core i7-11375H دارای حداکثر سرعت یک هسته توربو 5.0 گیگاهرتز با تمام موارد تقویت کننده ویژه در بازی خواهد بود. تراشه های دیگر این سری یعنی i7-11370H و i5-11300H به ترتیب با فرکانس 4.8 و 4.4 گیگاهرتز به پایان می رسند. همه چهار طرح هشت هسته ای با ساعتهای پایه در محدوده 3 گیگاهرتز هستند که قطعات i7 دارای 12 مگابایت حافظه پنهان L3 و Core i5 8 مگابایت است.

   https://techbord.com اینتل Core i9-11900K را مورد ضرب و شتم قرار می دهد تا Ryzen ، پردازنده های سطح بالا لپ تاپ Tiger Lake H35

  Intel را چندین ادعای عملکرد داشته باشد ، از جمله طیف وسیعی از مقایسه بین قطعات H35 آنها و طرح های موجود در دریاچه ببر. آنها انتظار دارند تا 15 درصد عملکرد چند رشته بهتر نسبت به پردازنده های نسل 10 سری i7 ، تا 40 درصد عملکرد چند رشته بهتر از طراحی نسل 11 در 15 وات و تا 9 درصد تک نخ بهتر از 15W Tiger داشته باشند دریاچه مقایسه با 15W Tiger Lake جالب است با توجه به اینکه از آزمایش ما می دانیم که Tiger Lake در هر دو تست تک و چند رشته ای از تنظیمات 28W کمی سود می برد ، بنابراین ما کنجکاو می شویم ببینیم مشخصات 35W در واقع چقدر بهتر است .

  https://techbord.com اینتل Core i9-11900K را مورد ضرب و شتم قرار می دهد تا Ryzen ، رده بالای لپ تاپ Tiger Lake H35 را شکست دهد CPU

  مقایسه دیگری که Intel نشان داد بین 11375H در 35W نسبت به Ryzen 7 4800HS و Ryzen 9 4900H AMD است که 30٪ بهبود عملکرد تک رشته را نشان می دهد. اینتل بهترین عملکرد تک رشته را از هر پردازنده لپ تاپ ادعا می کند ، اما این تنها یک بخش از داستان با توجه به پردازنده های AMD ذکر شده و Core i9-10980HK است که همه به طور قابل توجهی برای عملکرد چند رشته بهتر هستند.

  https://techbord.com اینتل Core i9-11900K را مورد ضرب و شتم قرار می دهد تا Ryzen ، پردازنده های سطح بالا لپ تاپ Tiger Lake H35

  گرچه این خط مشکلی ندارد و ما کاملاً تحت تأثیر عملکرد پردازنده های چهار هسته ای Tiger Lake اینتل قرار گرفته ایم ، مخصوصاً برای تعداد کار با تعداد کم موضوع ، این به نظر می رسد یک راه انداز است . با توجه به اینکه AMD قرار است به زودی مجموعه گسترده تری از پردازنده های Ryzen 5000 را شامل شود ، از جمله قطعاتی که انتظار داریم شکاف تک رشته ای را برطرف کند ، این بسیار احساس می شود "اجازه می دهد زودتر شروع کنیم تا به مردم یادآوری کنیم که تا 8 هسته ای Tiger وجود داریم. Lake آماده راه اندازی است ، از چیزی که به طور گسترده در طراحی لپ تاپ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

  از این نظر ما برای دیدن اینکه کجا و چه زمانی از این پردازنده ها استفاده می شود ، فریب می خوریم. تا کنون از آنچه از طرف OEM شنیده ایم ، به نظر می رسد این تراشه ها آن را به مدل های با کارایی پایین تر تبدیل خواهند کرد. برای اکثر طراحی های لپ تاپ مخصوص بازی ، این سخنرانی یا تازه سازی کوتاه مدت در نسل دهم است ، یا انتظار برای طرح های هسته 8 نسل 11 ، یا استفاده از Ryzen 5000.

   https://techbord.com اینتل Core i9-11900K را ضرب و شتم می کند تا Ryzen ، رده بالای Tiger Lake H35 را شکست دهد پردازنده های لپ تاپ

   https://techbord.com اینتل Core i9-11900K را مورد ضرب و شتم قرار می دهد تا Ryzen را بالا ببرد پردازنده های لپ تاپ Tiger Lake H35

  سایر پردازنده های اینتل مواردی مانند پردازنده های vPro را که دارای کار تجاری هستند ، لمس می کنند و همچنین مجموعه ای از تراشه های جدید پنتیوم و سلرون وجود دارد که نکات برجسته شما می توانید در بالا مشاهده کنید.

  این اخبار و اطلاعیه های امروز اینتل است. می بینیم که یک نوع الگوی برگزاری آشکار است و مطمئناً مراحل کوچکتری باعث می شود که آنها با CPU های جدید AMD و اعلامیه های GPU جدید Nvidia در همان هفته رقابت کنند. ما قطعاً علاقه مندیم که پردازنده های H35 را آزمایش کنیم و ببینیم که چطور انباشته می شوند ، اما در نهایت مهمترین چیزهای مهم اینتل هنوز چند ماه دیگر باقی مانده است.

خبرهای دیگر از سخت افزار