خبر

 • تک بورد - اینتل 125 میلیون دلار برای کارمندان Centaur می پردازد، اما نه خود شرکت

  اینتل 125 میلیون دلار برای کارمندان Centaur می پردازد، اما نه خود شرکت
  3 روز قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ در معامله‌ای مرموز و غیرعادی، اینتل با پرداخت ۱۲۵ میلیون دلار به VIA Technologies موافقت کرده است تا برخی از کارمندان یکی از زیرمجموعه‌های خود را شکار کند. با این حال، خود شرکت فرعی فروخته نمی شود و جزئیات بیشتر در حال حاضر کمیاب است.

  شرکت تایوان VIA Technologies این هفته یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد و به طور خلاصه در مورد معامله با اینتل بحث کرد. تنها چیزی که می‌گوید این است که اینتل می‌تواند برخی از کارمندان زیرمجموعه x86 VIA، Centaur Technology، را در حالی که 125 میلیون دلار به VIA می‌پردازد، «استخدام» کند. اینتل در واقع سنتاور را به صورت عمده خریداری نخواهد کرد و VIA کسب و کار سنتاور را حفظ خواهد کرد.

  وب سایت Centaur عمدتا پاک شده است و در حال حاضر فقط شامل یک پیام است که به بازدیدکنندگان می گوید که تحت آن است. ساخت و ساز.

  اینتل این معامله را با AnandTech تایید کرد اما پس از اعلام VIA جزئیات بیشتری ارائه نکرد و Centaur هنوز اظهار نظری نکرده است. به گزارش AnandTech، سایت خبری تایوان United Daily News همچنین تایید کرد که اینتل شرکت واقعی سنتاور را دریافت نمی کند، بنابراین به جز برخی تخصص ها، کمی مشخص نیست که اینتل دقیقا برای چه چیزی پول می پردازد.

  VIA ممکن است مالکیت Centaur را همراه با طرح‌ها و پتنت‌های آن حفظ کند، اما راه‌اندازی مجدد ظاهری وب‌سایت Centaur نشان دهنده نوعی تغییر قابل توجه است. تاریخ بسته شدن قرارداد مشخص نشده است.

  در بیانیه مطبوعاتی VIA ذکر شده است که شرایط خاصی در قرارداد آن با اینتل وجود دارد، اما به این موضوع اشاره نمی‌کند که این شرایط چیست. فقط می گوید که اینتل 125 میلیون دلار کامل را در صورت بسته شدن معامله پرداخت خواهد کرد.

  Centaur از سال 1999 با VIA همکاری می کند. در سال 2019، Centaur کلاسی از پردازنده های سرور را معرفی کرد که WikiChip Fuse آنها را قابل رقابت با اینتل می دانست. پردازنده‌های Skylake و نسل اول پردازنده‌های Zen AMD.

خبرهای دیگر از سخت افزار