خبر

 • تک بورد - اینتل ویژگی هایی را آماده می کند که امکان ارتقاء پردازنده های مبتنی بر نرم افزار را فراهم می کند

  اینتل ویژگی هایی را آماده می کند که امکان ارتقاء پردازنده های مبتنی بر نرم افزار را فراهم می کند
  23 روز و 1 ساعت قبل

  این هفته وصله ای کشف شد که نشان می دهد اینتل در حال آماده سازی یک ویژگی جدید است که می تواند ویژگی های سیلیکون را در پشت فعال سازی مبتنی بر نرم افزار قفل کند. به نظر نمی رسد که در حال حاضر برای اکثر سخت افزارهای رایج اینتل در حال استفاده باشد.

  یادداشت های پچ به ویژگی جدید به عنوان "سیلیکون نرم افزاری Intel " (SDSi) اشاره می کنند. این باید اجازه دهد تا ویژگی های اضافی یک قطعه سیلیکون پس از تولید فعال شود. این برنامه کاملاً مبتنی بر نرم افزار است و از طریق فعال سازی مجوزی که ممکن است کاربر خریداری کند ، کار می کند. اسناد اضافی ، از جمله اطلاعات مربوط به رابط سیستم عامل آن ، در GitHub موجود است. با این حال ، در حال حاضر محدود به سیستم های لینوکس است. به گفته Phoronix ، که این وصله را کشف کرده است ، اینتل در حال حاضر قصد دارد SDSi را در پردازنده های Xeon خود پیاده کند. با این حال ، این مدت زیادی دوام نیاورد و هرگز به لینوکس نرسید. Tom's's Hardware ویژگی جدید را با جدیدترین Intel Virtual RAID در CPU (VROC) مقایسه می کند ، که از دستگاه مدیریت حجم CPU اینتل (VMD) استفاده می کند و با کلید سخت افزاری فعال می شود.

  SDSi می تواند تلاشی از سوی اینتل باشد تا پردازنده ها را ارزان تر بفروشد و ویژگی هایی را که برخی از کاربران به آنها احتیاج ندارند محروم کند. سپس ، اگر کاربران دریافتند که به موارد اضافی احتیاج دارند ، ممکن است هزینه مجوز نرم افزار را برای دریافت آنها بدون نیاز به خرید پردازنده جدید بپردازند.

خبرهای دیگر از سخت افزار