خبر

 • تک بورد - اینتل می گوید که Resizable BAR را به پردازنده های نسل 11th Rocket Lake می رساند

  اینتل می گوید که Resizable BAR را به پردازنده های نسل 11th Rocket Lake می رساند
  3 روز و 8 ساعت قبل

  تولیدکنندگان سخت افزار AMD ، Intel و Nvidia در حال کار بر روی ترکیب ویژگی جدیدی برای افزایش عملکرد بوده اند که سالها بخشی از مشخصات PCIe به نام Resizable BAR (قابل تنظیم مجدد آدرس پایگاه) است. نشان داده شده است که با اجازه دادن به گسترش دینامیکی کانال داده بین پردازنده و حافظه گرافیکی ، می توانید برخی از عملکردهای اضافی را از راه اندازی خود فشار دهید.

  قابلیت تغییر اندازه BAR مشخص می کند که چه مقدار از کارت گرافیک های VRAM شما برای دسترسی توسط CPU نقشه برداری شود. به طور معمول پردازنده می تواند تا 256 مگابایت VRAM نگاشت شده دسترسی داشته باشد ، اما با BAR قابل تغییر مجدد می تواند به کارت های گرافیکی "VRAM buffer" دسترسی کامل داشته باشد.

  AMD قبلاً پشتیبانی از Resizable BAR را اضافه کرده است (SAM نامیده می شود یا "حافظه دسترسی هوشمند") برای سیستمهای خاصی که هر دو پردازنده مرکزی Ryzen 5000 را با یک کارت گرافیک سری Radeon RX 6000 جفت شده اند. ما این ویژگی را آزمایش کرده ایم و مطمئناً می تواند افزایش قابل توجهی در عملکرد عناوینی مانند Assassin 's Creed Valhalla ، Borderlands 3 ، Dirt 5 ، The Division 2 ، Hitman 2 و Godfall داشته باشد. با این حال در برخی از عناوین دیگر این سود یا صفر سود یا حتی افت حاشیه ای در عملکرد دید.

  AMD سعی کرد این بازار را به عنوان یک فناوری "منحصر به فرد" بازاریابی کند ، اما آنچه واقعاً باید گفته می شد این بود که مگر اینکه بخرید جدیدترین سخت افزار آن ، شما عملاً از شانس بی بهره اید. انویدیا و اینتل از آن زمان قول داده اند که این ویژگی را در سایر پیکربندی های سیستم نیز ارائه دهند.

  https://techbord.com Intel می گوید این قابلیت تغییر اندازه BAR را به پردازنده های نسل 11 Rocket Lake خواهد آورد

  برای آن دسته از شما که تنظیمات Intel - Nvidia را ترجیح می دهید یا اتفاقاً CPU اینتل را با کارت گرافیک AMD مرتبط کرده اید ، کمی پیچیده تر ، از آنجا که اینتل فقط در ماه دسامبر گذشته پشتیبانی از Resizable BAR را با پردازنده های رومیزی نسل 11 Rocket Lake در مادربردهای Z490 آغاز کرد.

  برخی از تولیدکنندگان مادربرد مانند MSI و Asus قول داده اند که در نهایت این مورد را به ارمغان خواهند آورد به سیستم عامل های دیگر از جمله برخی از آنها که به پردازنده های نسل هشتم اینتل محدود شده اند ، اما شما هنوز هم باید از کارت گرافیک سری Radeon 6000 یا یکی از سری RTX 3000 انویدیا استفاده کنید ، که هر دو مورد کمبود هستند و در ماه های آینده دستیابی به آن حتی دشوارتر می شود.

  https://techbord.com اینتل می گوید حلقه قابل تغییر اندازه BAR به CPU های نسل 11 Rocket Lake

  برای گیمرهای لپ تاپ ، این هفته این هفته در نمایشگاه سخت افزار Tom اعلام کرد که این محصول نوار قابل تغییر اندازه را به سیستم های مجهز به Tiger ژن 11 تبدیل می کند. CPU های Lake و چیپست های تلفن همراه سری H35 و همچنین سیستم های مجهز به CPU های نسل 10 Comet Lake-H و چیپست های سری H45.

  این شرکت زمان دقیقی را ارائه نمی دهد ، اما اشاره کرد که در آزمایش داخلی خود دریافت که برخی از بازی ها 5 تا 10 درصد افزایش عملکرد دارند. OEM ها در حال نزدیک شدن به تأیید به روزرسانی BIOS و درایور برای فعال کردن قابلیت تغییر اندازه BAR هستند ، اما از آنجا که استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه جدیدترین لپ تاپ های بازی را برای مقابله با کمبود کارت گرافیک دسکتاپ ربوده اند ، مدتی طول می کشد تا این "رایگان 'را ببینید. "افزایش عملکرد برای خودتان.

  به طور کلی ، خوب است که ببینید اینتل ، انویدیا و AMD با هم همکاری می کنند تا Resizable BAR را به یک ویژگی استاندارد در سیستم های مدرن تبدیل کنند ، حتی اگر در کوتاه مدت باشد. به ارتقا نیاز خواهد داشت که هزینه بر است ، موجود نیست یا هر دو.

خبرهای دیگر از سخت افزار