خبر

 • تک بورد - اینتل سرویس Performance Tuning Protection Plan (PTPP) را متوقف می کند

  اینتل سرویس Performance Tuning Protection Plan (PTPP) را متوقف می کند
  5 روز و 21 ساعت قبل

  گوشه های برش: اینتل تصمیم گرفته است خدمات Performance Tuning Protection Plan خود را متوقف کند ، که به عنوان یک ضمانت تکمیلی است که علاقه مندان می توانند برای اورکلاک پردازنده خریداری کنند. از تاریخ 1 مارس 2021 ، اینتل دیگر برنامه های جدید PTPP را ارائه نمی دهد ، هرچند که آنها در طول عمر ضمانت پردازنده همچنان به احترام و خدمات برنامه های PTPP موجود ادامه می دهند.

  PTPP اینتل در سال 2012 بین دوره های Sandy Bridge و Ivy Bridge راه اندازی شد که باعث به یاد ماندنی ترین تراشه های اورکلاکینگ اینتل - مانند Core i7-2600K به ظاهر جاودانه شد.

  در ابتدا به عنوان یک برنامه آزمایشی 6 ماهه ارائه شد ، اما به مدت 9 سال ادامه یافت.

  با قیمتی متوسط ​​- بین 19.99 تا 29.99 دلار - اورکلاکرهای مشتاق می توانند ضمانت اختیاری را خریداری کنند که در برابر آن محافظت می کند خطر ذاتی آسیب رساندن به CPU در هنگام اورکلاک کردن. با این وجود چند مورد پیش آمد.

  اول ، خرابی اورکلاکینگ باید در ضمانت اصلی اینتل رخ دهد. پردازنده های جعبه ای Intel (یعنی SKU های سینی نیستند) از نظر تاریخی سه سال ضمانت داشته اند. ثانیا ، اینتل فقط یک جایگزین صادر می کند و کاربران نمی توانند ضمانت PTPP دیگری را برای آن جایگزین خریداری کنند. این یکی بود و انجام شد.

  https://techbord.com اینتل خدمات برنامه حفاظت تنظیم عملکرد (PTPP) را قطع می کند

  اگرچه دیدن اینتل برای از بین بردن PTPP کمی ناراحت کننده است ، اما کاملاً تعجب آور نیست. اینتل در اطلاعیه خود اشاره کرد که به دلیل "مشتریان با اعتماد به نفس فزاینده ای اورکلاک می کنند" تقاضای کلی را کاهش داده است.

  به علاوه ، اورکلاک عمومی به اندازه گذشته عجیب نیست. فناوری تقویت کننده اینتل ، مانند Turbo Boost و Thermal Velocity Boost ، در حال حاضر مقدار زیادی از ساعت اضافی را که قبلاً برای اورکلاکرها باقی مانده بود ، استخراج می کند.

  اینتل همچنین مجموعه فعلی نرم افزارهای اورکلاکینگ خود را با هدف ایجاد روند کار تحت فشار قرار می دهد. کمی راحت تر و ایمن تر برای افراد بی تجربه است. علاوه بر این ، فروشندگان مادربرد ابزارهای اورکلاکینگ و اقدامات ایمنی خاص خود را ارائه می دهند که به جریان اصلی اورکلاکینگ کمک کرده است. اینتل خاطرنشان می کند که Xeon W-3175X تحت تأثیر قرار نمی گیرد ، زیرا اورکلاکینگ به طور خودکار برای تراشه پوشانده می شود.

  اعتبار تصویر: ArieStudio

خبرهای دیگر از سخت افزار