خبر

 • تک بورد - اینتل در مصاحبه جدید ، انتخاب فوق العاده Arc GPU ، سازگاری با XeSS و سایر جزئیات را پوشش می دهد

  اینتل در مصاحبه جدید ، انتخاب فوق العاده Arc GPU ، سازگاری با XeSS و سایر جزئیات را پوشش می دهد
  6 روز و 13 ساعت قبل

  وب سایت ژاپنی ASCII.jp امروز مصاحبه ای با اینتل ارسال کرد و موضوعات مختلفی را درباره سخت افزارهای گرافیکی آینده خود پوشش داد. این شامل برخی از جزئیات جدید در مورد کارت های گرافیکی Arc Alchemist شرکت می شود ، مانند اینکه چرا ریخته گری TSMC را به جای خود انتخاب کرد. آنها همچنین محدوده سازگاری فناوری پیشرفته جدید اینتل و همچنین رابطه اینتل با شرکای GPU را روشن کردند.

  طبق ترجمه Wccftech ، اینتل اعلام کرد که به دلیل ظرفیت تولید ، گره پردازنده شش نانومتری TSMC برای پردازنده های گرافیکی Arc Alchemist را بر گره خود-احتمالاً Intel 7-انتخاب کرده است. به اینتل همچنین فرکانس و هزینه عملکرد را در نظر گرفت.

  اوایل تابستان امسال ، اینتل نقشه راه خود را برای فرآیندهای بعدی گره به عنوان بخشی از قصد خود برای رقابت با TMSC و گره های سامسونگ ، با Intel 7 به عنوان آخرین فرایند استفاده از فرایند خود برای پردازنده های گرافیکی آینده دور از ذهن نیست ، همانطور که اینتل به ASCII.jp گفت که وقتی زمان نسل بعدی فرا برسد ، همان عوامل قبلی را تجدید نظر می کند.

  اینتل تأیید کرد که فناوری ارتقاء ، XeSS ، با GPU های DG1 Xe-LP و همچنین گرافیک های تلفیقی نسل 11 Tiger Lake کار خواهد کرد. XeSS قرار است از هوش مصنوعی برای ارتقاء تصاویر با وضوح پایین برای صرفه جویی در عملکرد با استفاده از هسته های XMX اینتل استفاده کند ، مشابه نحوه استفاده DLSS Nvidia از هسته های تانسور در پردازنده های گرافیکی RTX آن شرکت. با این حال ، برخی از عملکردهای XeSS تا زمانی که دستورالعمل DP4a داشته باشند روی GPU های بدون هسته XMX کار خواهند کرد.

  https://techbord.com اینتل در انتخاب مصنوعی Arc GPU ، سازگاری با XeSS و سایر جزئیات در مصاحبه جدید

  اینتل همچنین بر ASCII.jp بر قصد خود برای انتشار به روزرسانی های منظم درایور برای پردازنده های گرافیکی Arc ، از جمله انتشار درایورهای جدید برای هر بازی بزرگ رایانه ای. این احتمالاً به همین دلیل است که اینتل اخیراً چهار نفر از پیشکسوتان صنعت بازی را برای همکاری با توسعه دهندگان استخدام کرده است. به ASCII.jp گفت که هنوز در حال تصمیم گیری در مورد فروش طرح مرجع خود مانند GPU های بنیانگذار Nvidia است ، اگرچه ممکن است قبلاً چنین مرجعی را به عموم تحریک کرده باشد.

  گزارش های قبلی نشان می داد که پردازنده های گرافیکی Arc دارای حداکثر 32 هسته Intel Xe هستند. با این حال ، هنگام صحبت در مورد مقیاس پذیری معماری در این مصاحبه ، اینتل در بیش از 32 هسته را در کارت های آینده باز گذاشت.

خبرهای دیگر از سخت افزار