خبر

 • تک بورد - اینتل برخی از پردازنده های Alder Lake-M و Alder Lake-S را به موتور گرافیکی GT3 Xe مجهز می کند

  اینتل برخی از پردازنده های Alder Lake-M و Alder Lake-S را به موتور گرافیکی GT3 Xe مجهز می کند
  17 روز و 18 ساعت قبل

  پردازنده های Alder Lake برای رایانه های رومیزی تقریباً اینجا هستند ، اما هنوز مشخص نیست که آیا اینتل می خواهد قطعات تلفن همراه را همزمان عرضه کند یا این دو نسخه را خالی کند. شایعات و نشت ها تا کنون به بازه زمانی نوامبر 2021-آوریل 2022 اشاره می کند و به نظر می رسد پردازنده های Alder Lake-M و Alder Lake-S می توانند دارای راه حل های گرافیکی GT3 Xe باشند.

  اولین سری پردازنده های Alder Lake اینتل برای رایانه های رومیزی در هفته های آینده پوشش داده می شود و ما قبلاً نشت گسترده ای در مورد همه چیز از مشخصات ، نتایج معیارها ، چیپست های مادربرد ، خنک کننده های جدید سهام ، و همچنین آنچه از نظر قیمت از چند خرده فروش ، از جمله آمازون انتظار می رود.

  این شرکت در مورد معماری کلی در دریاچه آلدر در روز معماری 2021 بسیار صحبت کرده است ، اما اینطور نشد. ' جزئیات زیادی وارد نکنید ، به ویژه هنگامی که صحبت از پردازنده های جدید لپ تاپ و اولترابوک آن می شود. خوشبختانه ، نشت جدیدی که توسط کاربر توییترKomachi_Ensaka در یک پچ coreboot جدید مشاهده شد ، اطلاعاتی در مورد گرافیک یکپارچه که در تراشه های Alder Lake-M یافت می شود ارائه می دهد.

   https://techbord.com اینتل برخی از پردازنده های Alder Lake-M و Alder Lake-S را به موتور گرافیکی GT3 Xe مجهز خواهد کرد

  قبلاً ، یکی دیگر وصله coreboot نشان داد که اینتل می تواند تا چهار دسته پردازنده Alder Lake برای دستگاه های تلفن همراه داشته باشد ، از جمله Alder Lake-M با قدرت بسیار پایین با TDP تنها 9 وات و پیکربندی سطح بالا با دو Golden Cove (عملکرد ) هسته و هشت هسته Gracemont (بهره وری).

  وصله جدید coreboot شامل منابع برای "INTEL_ADL_M_GT3 " ، احتمالاً راه حل Alder Lake Mobile GT3 Xe اینتل ، علاوه بر ذکر GT1 و GT2 است. به GT3 دارای 96 واحد اجرایی است که اکنون Vector Engines نامیده می شوند و ما انتظار داریم آن را در پردازنده های سطح بالاتر Alder Lake-M ببینیم. قطعات رده پایین آن بخش از پیکربندی متفاوتی با 64 یا 48 واحد اجرایی استفاده خواهند کرد.

  برای پردازنده های Alder Lake-S ، به نظر می رسد که اینتل از GT1 استفاده می کند ، که در اصل همان گرافیک UHD است موتور G1 که اینتل در نسل دهم قطعات Ice Lake-U خود استفاده کرده است ، به گره پردازشی جدید Intel 7 منتقل شده است. در همین حال ، پردازنده های Alder Lake-P دارای راه حل های گرافیکی یکپارچه GT2 یا GT3 با 96 واحد اجرایی بر اساس معماری Xe LP هستند.

  ممکن است اینتل نام تجاری Iris Pro را برای گرافیک پیشرفته یکپارچه تحت نام GT3 معمول ، اما هنوز برای گفتن آن خیلی زود است. در مورد زمان انتظار برای دیدن اولین لپ تاپ ها با پردازنده های Alder Lake ، نشت جداگانه مربوط به برنامه تولید این قطعات نشان می دهد که آنها را در جدول زمانی نوامبر 2021 - آوریل 2022 خواهیم دید.

خبرهای دیگر از سخت افزار