خبر

 • تک بورد - اینتل برای اولین بار در 3 سال گذشته سهم بازار پردازنده را از AMD پس گرفت

  اینتل برای اولین بار در 3 سال گذشته سهم بازار پردازنده را از AMD پس گرفت
  9 روز و 21 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ مدتی است که می شنویم که AMD همچنان به تسلط اینتل در بازار پردازنده ادامه می دهد ، اما طبق گزارش جدید ، Chipzilla برای اولین بار در سه سال گذشته این روند در Q4 معکوس شد.

  نتایج تحقیق مرکوری برای سه ماهه چهارم سال 2020 (از طریق سخت افزار Tom’s Hardware) نشان می دهد که AMD علی رغم اینکه سال خوبی در کل داشت ، بخشی از سهم بازار x86 خود را از دست داد. در دسکتاپ ، این شرکت از 20.1 درصد در سه ماهه قبل به 19.3 درصد کاهش یافت.

  بعید است AMD در مورد یافته ها نگران باشد. سهم پردازنده دسک تاپ QoQ آن ممکن است 0.8 درصد کاهش داشته باشد ، اما نتیجه Q4 هنوز یک درصد کامل بالاتر از مدت مشابه در سال 2019 بود. علاوه بر این ، درآمد سالانه 50 درصد افزایش داشت - این شرکت سال گذشته نتایج مالی رکوردی را ثبت کرد.

  دلیل اصلی مشکلات سهام پردازنده های Ryzen 5000 این AMD است. همانطور که در بسیاری از موارد برتر فن آوری در فصل تعطیلات وجود دارد ، تقاضا به مراتب بیش از میزان عرضه بوده است ، درصورتیکه مصرف کننده پردازنده Zen 3 برای خریداران ناامید تنها گزینه پرداخت هزینه های گزاف در eBay را داشته باشد. حتی برخی از خطوط Ryzen 3000 نیز موارد مشابهی را تجربه کرده اند.

  این داستان مشابهی در بازار پردازنده لپ تاپ بود. سهم AMD در سه ماهه چهارم سال گذشته 1.2 درصد QoQ به 19 درصد کاهش یافت ، اما این هنوز 2.8 درصد بیشتر از Q4 2019 است. اگر پردازنده های موبایل Ryzen 5000 که اخیراً معرفی شده اند به آن کمک می کنند بخشی از سهم خود را از دست داده تعجب نکنید .

  ثروت اینتل با بهبود تولید پردازنده های بودجه طراحی شده برای دستگاه هایی مانند Chromebook کمک کرد. محموله های پردازنده آن در Q4 33 درصد افزایش یافته است ، و با اعتراف AMD به کمبودهای خود ممکن است چندین ماه دیگر ادامه داشته باشد ، اینتل می تواند به پیشروی خود ادامه دهد ، به ویژه با Rocket Lake که قرار است در ماه مارس راه اندازی شود.

  نگاه به بازار CPU به طور کلی - از جمله سرورها ، تنها منطقه ای که AMD سه ماهه رشد داشته است - سهم AMD 0.7 درصد در Q4 کاهش یافته و به 21.7 درصد رسیده است. در مقایسه با یک سال قبل ، این هنوز 6.2 درصد افزایش داشته است.

  در حالی که گزارش مرکوری تحقیق در حال کاهش AMD است ، جدیدترین نظرسنجی Steam Hardware نشان می دهد که این شرکت از افت قیمت دسامبر بازگشت و 3 درصد از سهم پردازنده اینتل را در گذشته دزدیده است. ماه.

خبرهای دیگر از سخت افزار