خبر

 • تک بورد - اینتل با دو تراشه پیشرفته در آریزونا پیشرفت می کند

  اینتل با دو تراشه پیشرفته در آریزونا پیشرفت می کند
  14 روز و 13 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اینتل ساخت دو کارخانه تراشه پیشرفته در آریزونا را آغاز کرد ، که به شرکت کمک می کند تا ظرفیت تولید بیشتر و زنجیره تامین جهانی مقاوم تری را ایجاد کند. این حرکت در میان رقابت برای توسعه قابلیت های تراشه سازی انجام می شود و انگیزه آن جاه طلبی این شرکت برای بازپس گیری موقعیت رهبری در فرآیند و فناوری بسته بندی است.

  در اوایل امروز ، اینتل در دو کارخانه تراشه در آریزونا که انتظار می رود در سال 2024 به طور کامل به بهره برداری برسند ، پیشرفت کرد. دو تاسیسات تولیدی Fab 52 و Fab 62 نامگذاری شده اند و نزدیک به چهار واحد فعلی ساخته می شوند. fabs در پردیس Ocotillo این شرکت در چندلر ، آریزونا.

  مدیر عامل اینتل ، پت ژلسینگر ، برای مراسمی به مناسبت آنچه او می گوید بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی در تاریخ آریزونا است ، با مقامات دولتی دیدار کرد. این پروژه 20 میلیارد دلاری باعث افزایش ظرفیت تولید این شرکت و تولید خطوط پیشرفته EUV برای تولید پیشرفته ترین تراشه های جهان می شود. "رهبری بی چون و چرا در فرآیند و فناوری بسته بندی " تا سال 2025 و ایجاد هزاران شغل جدید. این شامل 3000 شغل با تکنولوژی بالا ، پردرآمد ، 3000 شغل ساختمانی و 15000 شغل غیر مستقیم اضافی در منطقه است.

  https://techbord.com اینتل در زمینه دو تراشه پیشرفته در آریزونا پیشرفت می کند

  تراشه های جدید بخشی از استراتژی جدید IDM 2.0 اینتل هستند که شرکت را " بخش تازه تاسیس خدمات ریخته گری اینتل (IFS) برای اولین بار در تاریخ شرکت قرارداد تولید سایر شرکت ها را بر عهده می گیرد.

  در عین حال ، این شرکت می گوید که سهم خود را در کمک به بازسازی رهبری ایالات متحده در فضای نیمه هادی و توسعه زنجیره تامین جهانی متعادل تر تراشه های پیشرفته. به همین منظور ، رئیس IFS ، راندیر تاکور ، از دولت بایدن خواست تا بودجه تولید نیمه هادی داخلی را فراتر از 52 میلیارد دلار که در حال حاضر در این زمینه اختصاص داده است ، افزایش دهد.

  تلاش جدید تیم بلو در حال انجام است. شروع کردن در ماه جولای ، خدمات ریخته گری اینتل دو مشتری برجسته خود را معرفی کرد-کوالکام و آمازون. ماه گذشته ، همچنین قراردادی با پنتاگون برای مرحله اول برنامه Rapid Assured Microelectronics Prototypes-Commercial (RAMP-C) برای ساخت سیستم هایی با تراشه های ساخت آمریکا امضا کرد.

  https://techbord.com اینتل در دو کارخانه تراشه پیشرفته در آریزونا پیشرفت می کند

  هنگام کار ، دو کارخانه جدید در آریزونا تراشه هایی با استفاده از فرآیند 20A اینتل تولید خواهد کرد ، اولین دستگاهی که از نسخه "RibbonFET " خود از ترانزیستورهای Gate-All-Around (GAA) و اتصالات متصل PowerVia استفاده می کند. گلسینگر نمی گوید چه مقدار از ظرفیت جدید برای مشتریان خدمات ریخته گری اینتل اختصاص داده می شود ، زیرا برای تخمین دقیق هنوز زود است. با این حال ، او گفت که این دو فابریک ظرفیت تولید "هزاران " ویفر در هفته خواهند داشت.

  و این تازه آغاز کار است. اینتل در اوایل سال جاری برنامه های خود را بین 60 تا 120 میلیارد دلار برای ساخت یک مگابایت جدید در ایالات متحده هزینه کرده است تا رقابت بیشتری با TSMC و سامسونگ داشته باشد. اینتل همچنین 95 میلیارد دلار برای ساخت دو کارخانه تراشه در اروپا اختصاص می دهد. این شرکت در حال حاضر در حال مذاکره با چندین مقام برای دریافت یارانه از صندوق بازیابی و تاب آوری اتحادیه اروپا است. >

خبرهای دیگر از سخت افزار