خبر

 • تک بورد - اینتل از تخفیف های سنگین برای پردازنده های Xeon استفاده می کند تا AMD را از خوردن ناهار سرور خود منع کند

  اینتل از تخفیف های سنگین برای پردازنده های Xeon استفاده می کند تا AMD را از خوردن ناهار سرور خود منع کند
  9 روز و -1 ساعت قبل

  اینتل هنوز 90 درصد از بازار CPU سرور را در اختیار دارد. با این حال ، این شرکت بر روی افتخارات خود استراحت نمی کند. AMD با پردازنده های Epyc خود به فضای سرور وارد شده است ، بنابراین اینتل در حال حاضر پردازنده های Xeon را با تخفیف می فروشد تا توانایی شرکت قبلی در جبران هزینه های بالای تولید و تنگناهای زنجیره تامین را به چالش بکشد.

  اینتل واقعا دیر احساس گرمای ناشی از AMD را می کند. این شرکت اخیر در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری در سهم بازار پردازنده های x86 داشته است و اخیراً به 22.5 درصد رسیده است-بالاترین رقمی که از سال 2007 تاکنون داشته است. این کار را با تغییر تمرکز بر روی میز کار با ارزش انجام داد. پردازنده ها و بیشتر به منظور افزایش هرچه بیشتر CPU های بازی و سطح علاقه مندان.

  اینتل به سرعت با ارائه تخفیف در پردازنده های نسل 11 و 10 Core پاسخ داد ، اما AMD همچنان بر پرفروش ترین آمازون غالب است نمودارها تا به امروز اوضاع برای AMD در بازار پردازنده های نوت بوک بهتر به نظر می رسد ، اما محدودیت های عرضه باعث می شود Team Red از پیشرفت سریعتری برخوردار نباشد. این منطقه ای است که اینتل هنوز در آن احساس راحتی می کند. CPU ها مانع از خوردن ناهار سرور AMD توسط AMD ">

  از سوی دیگر ، CPU های سرور سهم عمده ای در افزایش سهم AMD در سه ماه گذشته داشتند. این شرکت می گوید آخرین پردازنده های Epyc آن که در ماه مارس راه اندازی شد ، عملکرد دو برابری اینتل را ارائه می دهد و این به AMD ترجمه می شود که تقریبا دو سوم هسته های CPU را در 500 ابررایانه برتر جهان در ماه ژوئن تأمین می کند.

  < p> در حالی که اینتل تقریبا 90 درصد از سهم بازار سرور را در اختیار دارد ، این شرکت هنوز دلایلی برای نگرانی دارد. به هر حال ، پردازنده های سرور مشاغل مهمی هستند که هم مانع ورود بالایی دارند و هم هزینه تعویض بالایی دارند. با توجه به DigiTimes ، اینتل در تلاش است تا AMD را با به دست آوردن تخفیف در پردازنده های Xeon و Xeon Scalable خود از دستیابی به سهم بیشتر CPU سرور در بازار سرور جلوگیری کند.

  اینتل به دو دلیل این کار را انجام می دهد. اولین مورد این است که AMD برای تولید CPU های Epyc به TSMC وابسته است ، در حالی که Intel برای ساخت CPU Xeon به کارخانه های خود متکی است. برخی از فروشندگان گزارش داده اند که AMD مشکلات عرضه خود را در بیشتر موارد حل کرده است ، اما هنوز باید با افزایش قیمت قرارداد توسط TSMC روبرو شود.

   https://techbord.com اینتل از تخفیف های سنگین در پردازنده های Xeon استفاده می کند تا AMD از صرف ناهار سرور خود جلوگیری کند

  دلیل دوم این است که برخلاف AMD ، تجارت اینتل تنوع بیشتری دارد. این به دومی اجازه می دهد تا در کوتاه مدت ضربه مالی ببینند ، به ویژه این که بدانند مشتریان مقیاس بزرگ اگر تصمیم بگیرند از این راه بروند ، AMD را حفظ خواهند کرد ، زیرا هزینه های بازگشت به اینتل بسیار پایین است.

  در هر صورت ، AMD ناهار اینتل را می خورد و واضح است که این مورد نگران آن است-به اندازه ای که پردازنده های Xeon خود را با تخفیف در حین آماده سازی نسخه بعدی CPU های Sapphire Rapids آماده کند. اینها بر اساس فرایند پیشرفته SuperFin اینتل - که پس از تغییر نام تجاری اخیر با نام Intel 7 نیز شناخته می شود - انجام می شود و انتظار می رود سریعتر از CPU های Epyc 3 AMD باشد. در مورد زمان عرضه آنها ، اینتل در حال برنامه ریزی برای شروع تولیدات کوچک در اوایل سال آینده و افزایش تولید در سه ماهه دوم است.

خبرهای دیگر از سخت افزار