techbord.com اینتل آینده خود را بر روی نرم افزار و ساخت شرط می بندد

چیزی که باید منتظر آن بود: اینتل در هفته گذشته در Intel Analyst Day ، چندین افشاگری جذاب و اعلامیه های جسورانه انجام داد و برجسته کرد که چگونه آینده خود را تکامل می بخشد. آنچه باعث جذابیت بیشتر اطلاعات - و رک و پوست کنده ، جذاب تر - شده است این است که آنها این کار را انجام داده اند در عین حال سطح شادابی و صداقت تازه ای را در مورد چالش هایی که با آنها روبرو شده اند ارائه می دهند.

اگرچه اطلاعات مربوط به تأخیرهای تولید در گره های فرایند 10 نانومتری و 7 نانومتری آنها جدید نیست ، اما چالش های رقابتی که AMD ، معماری بازو و سایرین با آن روبرو هستند کاملاً شناخته شده است ، اما پاسخ های آنها احساس جدیدی می شود.

از مدیرعامل Bob Swan به پایین ، نحوه صحبت مدیران اینتل در مورد این مسائل روشن ساخت که آنها نه تنها آنها را پذیرفته اند ، بلکه استراتژی هایی نیز برای کمک به غلبه بر آنها تدوین کرده اند.

On جبهه تولید ، علیرغم فراخوان برخی از افراد در صنعت برای رهایی از ساخت تراشه یا حداقل نگرانی در مورد قابلیت اطمینان یا ثبات بخشی از تجارت خود ، مدیران شرکت کاملاً واضح بودند: آنها کاملاً قصد دور شدن ندارند از IDM (سازنده دستگاه مجتمع) است که هم تراشه های خود را طراحی می کند و هم می سازد. بله ، آنها می دانند که باید بخشی از اعتمادی را که پس از سقوط از جایگاه طولانی مدت خود به عنوان قهرمان فرآیند تولید از دست داده اند ، بدست آورند.

اعلامیه های اخیر در مورد پیشرفت های اساسی ترانزیستور و همچنین فناوری های نوآورانه بسته بندی تراشه ، ، همراه با سابقه طولانی تلاش و نوآوری در این زمینه ها به آنها اطمینان می دهد که می توانند رقابت کنند و حتی برنده شوند (به "پیشرفت تراشه اینتل نشان می دهد که برای یک چالش رقابتی آماده هستند" را ببینید).

"اینتل روشن کرد که پردازنده های مرکزی همچنان تمرکز اصلی آنها خواهند بود ، اما آنها با خط Xe خود تلاش خود را برای پردازنده های گرافیکی بسیار افزایش می دهند".

استراتژی اصلی سخت افزار تراشه بر روی دو عنصر اصلی متمرکز است. اولین مورد از آنها تجزیه نامیده می شود - یعنی تجزیه طرح های تراشه یکپارچه بزرگتر به انواع تراشه های کوچکتر که از طریق پیوندهای پرسرعت به یکدیگر متصل می شوند و با انواع فن آوری های مختلف بسته بندی می شوند.

دوم به طور عام XPU خوانده می شود ، اما در اصل به معنای متنوع سازی ساختارهای اصلی تراشه ها با پشتیبانی بیشتر از طراحی های سیلیکونی "شتاب دهنده" تخصصی تر است. باز هم ، اینتل روشن کرد که پردازنده های مرکزی همچنان تمرکز اصلی آنها هستند ، اما آنها با خط Xe خود ، و همچنین انواع مختلفی از شتاب دهنده های هوش مصنوعی ، به ویژه پردازش های هابانا و سایر موارد ، تلاش خود را برای پردازنده های گرافیکی بسیار افزایش می دهند. FPGA ها ، مانند خط Stratix آن.

اگرچه همه آنها به تنهایی جالب و مهم هستند ، اما توانایی آنها برای همکاری بالقوه در موقعیت مناسب است. در ارائه SVP و معمار ارشد راجا کودوری ، این شرکت نشان داد که چگونه انواع متنوع تجزیه و تحلیل داده ها به طور قابل توجهی مسیرهای فعلی را برای طراحی پردازنده های موجود غالب می کنند. به همین دلیل انواع مختلف معماری تراشه با قابلیت های تخصصی که برای جنبه های خاصی از این وظایف محاسباتی مناسب تر باشند بسیار حیاتی هستند - از این رو نیاز به تنوع بیشتر است.

 https://techbord.com اینتل آینده خود را بر روی نرم افزار و تولید شرط می بندد

جادوی واقعی فقط در مورد نرم افزاری اتفاق می افتد که همه آنها را متحد کند و این جایی که oneAPI اینتل در آن جا می شود. در اصل دو سال پیش اعلام شد ، oneAPI یک مدل برنامه نویسی باز و مبتنی بر استاندارد است که برای سهولت در تولید برنامه نویسان برای توسعه دهندگان طراحی شده است که می تواند از تمام قابلیت های منحصر به فرد این برنامه های مختلف بهره ببرد. معماری تراشه از نظر انتقادی ، این کار بدون نیاز به دانستن چگونگی نوشتن کد اختصاصی برای آنها انجام می شود. این کاملاً ضروری است زیرا مجموعه بسیار محدودی از توسعه دهندگان وجود دارند که می توانند برای هر یک از این شتاب دهنده های مختلف نرم افزار بنویسند ، چه رسد به همه انواع مختلف تراشه.

این شرکت با ارائه لایه انتزاع سخت افزاری و مجموعه ای از ابزارهای توسعه نرم افزار که کار فوق العاده سختی را انجام می دهد تا بفهمد چه بیت هایی از کد می توانند به طور م onثر بر روی هر یک از تراشه های مختلف (یا حداقل هر یک از اجزای موجود در یک سیستم خاص) کار کنند. این یک هدف چالش برانگیز است ، بنابراین تعجب آور نیست که مدتی طول کشید تا به ثمر بنشینید ، اما در رویداد Analyst هفته گذشته ، اینتل اعلام کرد که آنها ارسال بسته جعبه ابزار پایه oneAPI را به همراه چندین گزینه دیگر که ویژه برنامه ها هستند ، آغاز کرده اند. مانند HPC (High Performance Computing) ، AI ، IoT و Rendering. این نشان دهنده یک گام به جلو در تکامل استراتژی نرم افزاری اینتل است که مدتی طول می کشد تا کاملاً آشکار شود ، اما نشان می دهد که آنها این چشم انداز جسورانه را زنده می کنند.

"روشن است که اینتل در حال حرکت به جلو است. با استراتژی خود برای متحد کردن مجموعه معماری تراشه های متنوع و فزاینده خود از طریق یک پلت فرم واحد نرم افزاری واحد "

به همان اندازه جالب توضیحاتی در مورد نحوه کارکرد این فناوری به ظاهر جادویی این معماری متقابل جالب بود. اساساً ، این شرکت برخی از اصول مشابه را یاد می گیرد و از تجربیات خود در مورد افزودن دستورالعمل های اضافی برای CPU ها (مانند AVX ، AVX-512 و غیره) به معماری تراشه های اضافی می آموزد.

همانطور که با این تلاش ها ، استفاده از قابلیت های جدید ممکن است مدتی طول بکشد مگر اینکه پشتیبانی کاملی از طیف وسیعی از ابزارهای توسعه مانند کامپایلرها ، کتابخانه های عملکرد و موارد دیگر وجود داشته باشد. این همان چیزی است که اینتل در تلاش است تا استفاده از این فناوری را با جعبه ابزار oneAPI خود راه اندازی کند. علاوه بر این ، این شرکت ابزاری برای سازگاری برای انتقال کد نوشته شده به زبان محبوب CUDA انویدیا برای GPU ها ایجاد کرده است. این یک شروع بزرگ برای توسعه دهندگانی است که تجربه یا نرم افزاری را که قبلاً در CUDA نوشته شده اند ، تجربه می کنند.

با توجه به اینکه به تازگی منتشر شده است ، عملکرد نهایی و اثربخشی جعبه ابزار oneAPI در دنیای واقعی هنوز مشخص نیست. با این حال ، واضح است که اینتل با استراتژی یکپارچه سازی مجموعه ای متنوع و فزاینده از تراشه های خود از طریق یک پلت فرم نرم افزاری واحد ، در حال پیشبرد است. از نظر مفهومی ، از زمانی که شرکت برای اولین بار چندین سال از آن رونمایی کرد ، ایده بسیار جذابی بوده است - امیدوارم واقعیت به یک اندازه جذاب باشد.

باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد تحقیق TECHnalysis Research ، LLC است. یک شرکت مشاور فناوری که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

اینتل آینده خود را بر روی نرم افزار و ساخت شرط می بندد
hardware/اینتل-آینده-خود-را-بر-روی-نرم-افزار-و-ساخت-شرط-می.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com 10 GPU برجسته Nvidia در همه زمان ها
techbord.com اپل می گوید آیفون 12 خود را از ضربان سازهای قلب دور نگه دارید
techbord.com گوگل تهدید می کند به جای پرداخت سایت های خبری برای پیوند ، جستجوی استرالیا را متوقف خواهد کرد
techbord.com سهام GameStop با رکورد بالا چون گروه Reddit باعث ضرب وشتم می شود
techbord.com تکنسین اعتراف کرد که برای تماشای رابطه جنسی مشتری به دوربین های امنیتی دسترسی دارد
techbord.com میانبر صفحه کلید برای باز کردن مستقیم Windows Task Manager چیست؟
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.