خبر

 • تک بورد - اگر توجه نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی نیست

  اگر توجه نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی نیست
  10 روز و 11 ساعت قبل

  برای آن دسته از شما که زیاد توجه نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی نیست. اوه ، مطمئناً ، آنها همچنان بهترین تراشه های گرافیکی را برای بازی تولید می کنند و میزبان یک سرویس بازی مبتنی بر ابر جهانی به نام GeForce Now هستند. اما اگر یک قدم به عقب برگردید و طیف گسترده ای از پیشنهادات شرکت را بررسی کنید ، به طور قابل توجهی گسترده تر از گذشته است - یک نکته که مدیر عامل شرکت جنسن هوانگ در جریان سخنران

  با انعکاس گستردگی Nvidia در طول چند سال گذشته ، از قضا احتمالاً به همان اندازه اخبار مربوط به تراشه های غیر GPU به اندازه GPU ها در GTC 2021 (کنفرانس فناوری GPU) وجود داشت.

  بین پردازنده 5 نانومتری مبتنی بر بازو با نام رمز "Grace" ، گسترش خط DPU ایجاد شده از خرید Mellanox ، افزوده های جدید به تراشه ها و سیستم عامل های خودرویی آن ، و بحث در مورد محاسبات کوانتومی ، پردازش داده های 5G و موارد دیگر ، این شرکت قصد دارد تا بخشهای وسیع تری از منظره محاسبات.

  https://techbord.com اگر توجهی نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی سازی نیست

  البته نباید از قلم افتاد ، اعلامیه های جدید مربوط به GPU و GPU از جمله مجموعه ای چشمگیر از GPU مجهز به هوش مصنوعی مبتنی بر ابر وجود داشت. نرم افزار و خدمات.

  انویدیا به اعتبار خود ، چندین سال است که دامنه کاربردهای GPU را گسترش داده است. تأثیر آن بر یادگیری ماشین ، شبکه های عصبی عمیق و سایر مدل های پیشرفته هوش مصنوعی به خوبی ثبت شده است ، و در نمایشگاه امسال ، این شرکت به گسترش این محدودیت ادامه داد. به طور خاص ، انویدیا تلاش های خود را برای هدف قرار دادن شرکت با طیف وسیعی از مدل های هوش مصنوعی از پیش ساخته شده برجسته کرد که شرکت ها می توانند به راحتی برای طیف گسترده ای از برنامه ها استقرار دهند. به عنوان مثال ابزار AI گفتگوی Jarvis که قبلاً اعلام شده بود ، هم اکنون به طور کلی در دسترس است و توسط مشاغل می تواند برای ساخت ابزارهای خودکار خدمات مشتری استفاده شود.

  https://techbord.com اگر توجه نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی سازی نیست

  به اندازه برنامه های GPU متمرکز برای شرکت چشمگیر است. ، خبر بزرگ (و بزرگترین سردرگمی) GTC ناشی از تغییر استراتژیک شرکت به سه نوع تراشه مختلف بود: GPU ها ، DPU ها و CPU ها.

  پروژه Maxine که اخیراً رونمایی شده است کیفیت ویدئو را از طریق اتصالات با پهنای باند پایین و انجام رونویسی خودکار و ترجمه در زمان واقعی بهبود بخشید - قابلیت های به موقع و عملی که بسیاری از ابزارهای همکاری دارند اما احتمالاً با ادغام ابزارهای مبتنی بر ابر Nvidia و مجهز به هوش مصنوعی می توانند پیشرفت کنند. این شرکت همچنین با VMware اعلامیه مهمی را منتشر کرد و خاطرنشان کرد که ابزارها و سیستم عامل های هوش مصنوعی انویدیا اکنون می توانند علاوه بر سخت افزار اختصاصی فلز لخت ، در محیط های مجازی سازی شده VMWare نیز اجرا شوند. اگرچه در نگاه اول ظاهراً پیش پا افتاده است ، اما در واقع این یک پیشرفت بسیار مهم برای بسیاری از مشاغل است که بخش زیادی از حجم کار خود را در VMware اجرا می کنند.

   https://techbord.com اگر توجهی نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی سازی نیست

  به اندازه برنامه های GPU متمرکز برای شرکت چشمگیر است. خبرهای بزرگ (و برخی از بزرگترین سردرگمی ها) GTC ناشی از تغییر استراتژیک شرکت به سه نوع تراشه مختلف است: GPU ها ، DPU ها و CPU ها. مدیر عامل شرکت هوانگ رویکرد را با اسلایدی که نقشه های سه خط تراشه مختلف تا سال 2025 را نشان می دهد ، خلاصه می کند ، و نشان می دهد که چگونه هر خط هر چند سال یک بار به روز می شود ، اما با نقاط شروع متفاوت ، به شرکت اجازه می دهد یک (و گاهی دو) داشته باشد ) هر ساله پیشرفت های عمده ای در معماری حاصل می شود.

  خط DPU ، با رمز رمز BlueField ، بر اساس فناوری شبکه پرسرعت Nvidia در هنگام خرید Mellanox در آوریل گذشته ساخته شده است. خط تراشه های BlueField که به طور خاص در مراکز داده ، HPC (محاسبات با کارایی بالا) و برنامه های رایانش ابری هدف قرار گرفته اند ، برای سرعت بخشیدن به عملکرد برنامه های مدرن مبتنی بر وب مناسب هستند.

  از آنجا که این برنامه ها تقسیم شده اند به تعداد زیادی کانتینر کوچکتر که غالباً روی چندین سرور فیزیکی کار می کنند ، وابستگی زیادی به آنچه که معمولاً ترافیک "شرق-غرب" بین رک های محاسباتی در یک مرکز داده نامیده می شود ، دارند. با این حال مهم است که ، این اصول توسعه نرم افزار برای طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله خودرو استفاده می شود ، که به شما توضیح می دهد چرا آخرین نسل SoC خودرو (با نام رمز Atlan و در زیر بحث شده) شامل هسته BlueField در طراحی آن است.

  https://techbord.com اگر توجه نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی سازی نیست

  خط جدید پردازنده - که بدون شک بیشترین سر و صدا را ایجاد می کند - یک طراحی مبتنی بر باز است که با نام رمز Grace (برای محاسبه پیشگام Grace Hopper - اقدامی درجه یک از طرف Nvidia) است. اگرچه بسیاری از گزارش های اولیه حاکی از این بود که این محصول رقابتی برای پردازنده های Intel و AMD x86 server است ، اما واقعیت این است که هدف اصلی اجرای Grace فقط برای HPC و سایر کارهای عظیم مبتنی بر مدل AI است. این یک طراحی CPU با هدف کلی نیست. با این وجود ، در انواع برنامه های پیشرفته ، بسیار سخت گیرانه و حافظه دار هوش مصنوعی که Nvidia در ابتدا برای Grace هدف قرار داده است ، این مسئله مشکل اتصال GPU ها به حافظه سیستم را با سرعت قابل ملاحظه ای بالاتر از معماری x86 معمولی حل می کند. واضح است که این برنامه کاربردی نیست که هر سازمانی بتواند از آن بهره ببرد ، اما برای تعداد فزاینده ای از سازمان ها که در حال ساخت مدل های بزرگ هوش مصنوعی هستند ، هنوز بسیار مهم است.

   https://techbord.com اگر توجهی نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی سازی نیست

  البته ، بخشی از دلیل سردرگمی این است که Nvidia در حال تلاش برای خرید Arm است ، بنابراین هرگونه ارتباط بین این دو قطعاً به یک مسئله بزرگتر تبدیل می شود. بعلاوه ، انویدیا طیف وسیعی از برنامه های مختلف را در جایی که برای ترکیب IP خود با محصولات مبتنی بر Arm کار می کند ، از جمله رایانش ابری با AWS Graviton آمازون ، محاسبات علمی همراه با پردازنده های اصلی سرور Altra آمپر ، زیرساخت شبکه 5G و محاسبات لبه با Octeon مارول و رایانه های شخصی با MediaCat MT819x SoCs.

  همانند هسته نسل بعدی BlueField DPU ، نمودار SoC جدید خودروی Atlan دارای هسته پردازنده "Grace Next" است که حتی حدس و گمان های بیشتری تولید می کند. صحبت از آن ، انویدیا همچنین تعدادی از اعلامیه های مربوط به خودرو را در GTC برجسته کرد.

  https://techbord.com اگر توجه نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی سازی نیست

  سیستم عامل جدید نسل بعدی این شرکت با نام رمز Orin شناخته می شود و انتظار می رود در وسایل نقلیه بازیکنان بزرگی مانند مرسدس ظاهر شود. -بنز ، ولوو ، هیوندای و آئودی از سال آینده شروع می شوند. این شرکت همچنین رایانه مرکزی اورین را اعلام كرد ، كه در آن می توان با یك تراشه مجازی چهار برنامه مختلف را اجرا كرد ، از جمله خوشه ابزار ، سیستم سرگرمی ، تعامل و نظارت بر مسافر ، و ویژگی های رانندگی خودكار و كمك شده با نمای اطمینان - نمایش تصویری آنچه رایانه های اتومبیل در حال مشاهده هستند ، که به مسافران اطمینان می دهد که عملکرد صحیحی دارد. این شرکت همچنین برای اولین بار نسل هشتم اتومبیل خود مختار Hyperion (AV) خود را ارائه داده است که دارای چندین تراشه اورین ، سنسورهای تصویر ، رادار ، لیدار و آخرین نرم افزار AV شرکت است.

  یک تراشه جدید - Atlan فوق الذکر - قرار است در سال 2025 وارد شود. گرچه بسیاری از آنها ممکن است پیش آگهی چند ساله را بیش از حد مجاز بدانند ، اما این یک کار نسبتاً استاندارد در صنعت خودرو است ، جایی که آنها معمولاً سه سال قبل از معرفی بر روی اتومبیل ها کار می کنند.

  < p> Atlan همچنین اولین محصول انویدیا است که شامل هر سه ساختار اصلی تراشه های این شرکت - GPU ، DPU و CPU - در یک طرح نیمه هادی است.

  Atlan در بسیاری از سطوح جذاب است ، از جمله کمترین موارد این واقعیتی است که انتظار می رود قدرت محاسباتی اورین (که در سال 2022 عرضه می شود) چهار برابر شود و به نرخ 1000 TOPS (عملیات تراس در ثانیه) برسد. همانطور که قبلاً اشاره شد ، Atlan همچنین اولین محصول انویدیا است که شامل هر سه ساختار اصلی تراشه این شرکت - GPU ، DPU و CPU - در یک طرح نیمه هادی است.

   https://techbord.com اگر توجه نکرده اید ، انویدیا دیگر یک شرکت بازی سازی نیست

  جزئیات مبهم هستند ، اما انتظار می رود که نسل بعدی هر یک از معماریهای فعلی بخشی از Atlan باشد ، و این امر می تواند آن را به عنوان فرزندی از فرصتهای توسعه یافته شرکت و همچنین نمونه ای عالی از تکنیک فنی اتومبیل هایی که در آن دوره به بازار عرضه می شوند ، تبدیل کند. در هر صورت ، Atlan قطعاً چیزی برای تماشا خواهد بود.

  همه گفته شده ، انویدیا یک داستان گسترده و چشمگیر را در GTC به نمایش گذاشت. من حتی تاکنون به پلتفرم Omniverse برای همکاری سه بعدی ، سیستم عامل های سخت افزاری فوق کامپیوتر DGX و تعداد زیادی از اعلامیه های دیگر این شرکت اشاره نکرده ام. در یک ستون کافی نبود که بتوان آن را پوشش داد. با این حال ، این مقدار آشکار است. انویدیا به وضوح بر روی فرصت های بسیار گسترده تری از هر زمان دیگری تمرکز کرده است.

  حتی اگر طرفداران بازی از کمبود خبر برای آنها ناامید شده باشند ، کسی که به آینده محاسبات فکر می کند نمی تواند کمک کند. اما عمق آنچه Nvidia رونمایی کرده تحت تأثیر قرار گیرد. به نظر می رسد بازی و پردازنده های گرافیکی فقط آغاز کار باشد.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری ارائه می دهد. و جامعه مالی حرفه ای. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار