خبر

 • تک بورد - اپل با انتقال Mac به Apple Silicon احتمالاً میلیاردها پس انداز می کند

  اپل با انتقال Mac به Apple Silicon احتمالاً میلیاردها پس انداز می کند
  8 روز و 3 ساعت قبل

  تا زمانی که اپل انتقال کل سیستم Mac به Apple Silicon را به پایان برساند - حدود 18-20 میلیون Mac سالانه در سراسر جهان فروخته می شود - این شرکت میلیاردها دلار در هزینه های تولید صرفه جویی خواهد کرد. کاربران عملکرد و بازده انرژی بهتری خواهند داشت ، اما لزوماً قیمت رایانه های آلومینیومی براق آنها کمتر نیست.

  گمانه زنی شده است که اپل با جابجایی به M1 SoC خود به طور م effectivelyثر در هزینه های جز component صرفه جویی می کند. تحلیلگر مینگ چی کو پیش از این گفته بود که در صورت استفاده از سیلیکون اپل در مقابل استفاده از جدیدترین پردازنده های اینتل ، این صورت حساب می تواند 40 تا 60 درصد کاهش یابد.

  Sumit Gupta ، IBM معاون رئیس استراتژی هوش مصنوعی ، اخیراً تحلیلی را بر اساس برآورد محموله های تخمین زده شده تولید Mac و چیپست M1 از 40 تا 50 دلار در هر واحد انجام داده است. سپس آن را با هزینه تخمینی پردازنده مرکزی دو هسته ای Intel Core i5 در MacBook Air که چیزی در حدود 175 تا 200 دلار است و همچنین چهار هسته ای Intel Core i5 موجود در MacBook Pro مقایسه کرد که هزینه آن بین 225 تا 250 دلار.

  پس انداز حاصل شده 2.5 میلیارد دلار در سالی مانند سال 2020 خواهد بود كه زنجیره تأمین در نتیجه یك بیماری همه گیر موفق شد. این فرض بر این است که برآورد گوپتا از 5.4 میلیون واحد MacBook Air و 8.6 میلیون واحد MacBook Pro 13 با شماره فروش داخلی اپل مطابقت دارد. بر اساس برآورد قیمت قطعات ، اپل حدود 3.2 میلیارد دلار صرف پردازنده های اینتل برای این 14 میلیون مکینتاش کرده است ، در حالیکه همین تراشه های M1 697 میلیون دلار هزینه دارند. و این شامل مینی مک نیست.

  https://techbord.com اپل با جابجایی مک ها میلیاردها پس انداز می کند به اپل سیلیکون

  اعتبار تصویر: itsage / egpu.io

  مسلماً ، این فقط یک تخمین است ، اما طبق گفته کیتی هوبرتی ، تحلیلگر مورگان استنلی ، Mac های رده پایین تری ساخته شده اند 91 درصد از کل محموله های مک در دوازده ماه گذشته ، که می تواند بخشی از دلیل انتقال اپل برای اولین بار از این ماشین ها باشد.

  چیزی که اکنون می توانیم با خیال راحت تصور کنیم این شرکت نیست Mac های خود را با قیمت مناسب تر ، صرفه جویی در هزینه برای M1 Mac mini ، که اکنون 100 دلار ارزان تر از نسل گذشته است. این امر هنگامی مشخص شد که این شرکت توضیح داد که M1 های جدید M1 با طراحی آشنا و همچنین برچسب قیمتی آشنا عرضه می شوند ، حتی اگر ماشین های جدید فقط با 8 یا 16 گیگابایت RAM قابل پیکربندی هستند. > قبل از اینکه از pitchforks خود استفاده کنید ، مهم است که درک کنید ممکن است مدتی طول بکشد تا حاشیه های بالاتر Apple به شکلی معنی دار تحقق پیدا کنند. دلیل این امر این است که M1 با استفاده از گره فرآیندی 5 نانومتری TSMC تولید می شود ، که هنوز نسبتاً نابالغ است و احتمالاً مستعد تولید مشکل است و از هزینه ابزار EUV چیزی نمی گوید. اساساً ، قیمت M1 می تواند بسیار گرانتر از برآورد 40 تا 50 دلار باشد ، به طور بالقوه در شمال 100 دلار.

  در ماه سپتامبر ، مشخص شد که ویفر 5 نانومتری از TSMC ممکن است 17000 دلار هزینه داشته باشد. این مبلغی بیشتر از آنچه اپل ، AMD و سایر شرکت ها برای ویفر 7 نانومتری حمل تراشه های استفاده شده در جدیدترین محصولات خود پرداخت می کنند ، است. تا کنون ، TSMC ادعا می کند که در گره فرایند 5 نانومتری عملکرد بهتری نسبت به 7 نانومتر دارد ، اما ما نمی دانیم که این لزوماً به قیمت های پایین تری تبدیل می شود در صورت بررسی تقاضا. > لازم به ذکر است که بر اساس بررسی های اولیه و اولین برداشت ها ، مکینتاش جدید M1 مبتنی بر M1 اپل با ماشینهای نسل قبلی اینتل که گرانتر و عمر باتری کمتری دارند ، رقیب هستند. این تعریف دوباره این تصور را دارد که Mac های سطح پایین تر و Mac های بالاتر نیز وجود دارند ، زیرا نشان داده شده است که Mac های M1 در برابر برخی از نسخه های موجود که دارای سه برابر بیشتر هزینه هستند ، مانند MacBook Pro 16 اینچی عملکرد شگفت انگیزی دارند.

خبرهای دیگر از سخت افزار