خبر

 • تک بورد - اولین GPGPU 7 نانومتری چین آماده مقابله با AMD و Nvidia است

  اولین GPGPU 7 نانومتری چین آماده مقابله با AMD و Nvidia است
  15 روز و 2 ساعت قبل

  Tianshu Zhixin Semiconductor ، یک سرمایه گذاری مشترک بین Via Technologies و دولت شهرداری شانگهای ، آنچه را که به نظر می رسد اولین GNGPU 7 نانومتری چین است ، تراشه ای عظیم که قرار است با Nvidia A100 و AMD MI100 رقابت کند ، نشان داد. در مرکز داده

  چین در تلاش برای "خودکفایی فناوری" است و جنگ تجاری با ایالات متحده این روند را تسریع کرده است. چین قادر است بیش از 20 درصد تراشه های مورد نیاز در صنعت محلی را پوشش دهد ، اما دولت قصد دارد این تعداد را تا سال 2025 به 70 درصد برساند. یک نمونه از آن استفاده از تراشه های قدیمی است در حالی که صنعت نیمه هادی آن افزایش می یابد ، و به ژاپن مراجعه می کند تجهیزات اچینگ که در غیر این صورت منسوخ در نظر گرفته می شوند.

  سال گذشته ، ما شاهد ورود یک پردازنده مرکزی x86 با حسن نیت ارائه می دهیم از ژائوکسین مورد حمایت دولت ، که نشان می دهد چه مقدار پیشرفت در آن جبهه حاصل شده است. ما همچنین در مورد Huawei که به سختی در حال توسعه GPU های سرور است ، شنیده ایم ، اما از زمانی که غول فناوری دسترسی به تأمین کنندگان اصلی مانند TSMC را از دست داده است ، اوضاع نسبتاً ساکت بوده است.

   https://techbord.com اولین GPGPU 7 نانومتری چین آماده است تا در برابر AMD و Nvidia قرار بگیرد

  Tianshu Zhixin شناخته می شد که در حال ساخت است. پیشرفت در اولین پردازنده گرافیکی عمومی منظوره ، طراحی شده در چین ، لقب "جزیره بزرگ". کمبود تراشه در حال انجام تنها به شرکت اجازه می دهد تا در ماه مارس یک مقاله را راه اندازی کند ، اما آنچه در مورد این تراشه ها جالب است این است که آنها " ظاهراً قادر به رقابت با پردازنده گرافیکی Nvidia و AMD در بالاترین سطح هستند.

  GPU های Big Island از نظر فنی برای مقابله با کارت های گرافیک بازی RTX و Radeon طراحی نشده اند ، اما در عوض آنها به سمت یادگیری ماشین ، محاسبات با کارایی بالا ، تحقیقات پزشکی و امنیت گرایش دارد. این بدان معناست که آنها قصد داشتند بر خلاف Nvidia's A100 و AMD 's Instinct MI100 باشند ، هر دو تراشه های عظیم الجثه ای هستند که برای مرکز داده طراحی شده اند و عملکرد معماری های نسل قبل را به ترتیب بزرگتر ارائه می دهند ، در حالی که فضای بسیار کمتری برای کار صرف می کنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار